999 rezultate për

zgjidhen

Përzgjidhen 20 mesfushorët e dekadës Lionel Messi është përzgjedhur si mesfushori më i mirë organizativ i dekadës. International Federation of Football Hi
Zgjidhen Top-10 futbollistët më të mirë të vitit 2020 Përkundër pengesave për shkak të pandemisë Covid-19, futbolli evropian ka vazhduar rrjedhën e tij dhe nuk ka munguar as
"Do përzgjidhen pacientët që shpëtohen", Manastirliu shpjegon deklaratën e bujshme “Është hequr nga konteksti, është përdorur në mënyrë politike. Pandemia është një ngjarje e pazakontë e shëndetit publik
Si do zgjidhen kandidatët e rinj për deputetë? Flet Rama Kryeministri i Shqipërisë gjatë një konference për shtyp ka treguar si do bëhet përzgjedhja e kandidatëve të rinj për de
Problemet me gjumin zgjidhen me një nga këto çajra Disa e urrejnë çajin, ndërkohë që disa të tjerë janë të dashuruar me të. Për ju që se pëlqeni çajin përpiquni që të t
Problemet me gjumin zgjidhen me një nga këto çajra Disa e urrejnë çajin, ndërkohë që disa të tjerë janë të dashuruar me të. Për ju që se pëlqeni çajin përpiquni që të traj
Zaev: Ekziston zgjidhje me Bullgarinë, të dyja vendet do të jenë fituese Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se “ne vazhdojmë miqësisht dhe do të jemi të kujdesshëm me narrativin tonë pasi ekz
Hidhet shorti për Kolegjin e ri Zgjedhor, zgjidhen tetë gjyqtarët fitues Është hedhur shorti për përzgjedhjen e 8 gjyqtarëve për Kolegjin e ri Zgjedhor. Nga shorti i hedhur në ambientet e Këshi
Njëra më e bukur se tjetra, përzgjidhen velinat e reja të "Fiks Fare" (FOTO LAJM) Jora dhe Regisa janë dy velinat e reja të “Fiks Fare”. Duke filluar nga java e parë e muajit shtator, dy bukuroshet
Zgjidheni për 10 sekonda! Sa trekëndësha mund të dalloni? (FOTO LAJM) Testi i mëposhtëm do ju vërë trurin dhe sytë në punë dhe do ju fusë në dyshime. Gjeni se sa trekëndsha ndodhen në fo
Ruajtja e distancës sociale: Kafeneja gjermane bën zgjidhen ideale Një kafene në Gjermani u shpërndau klientëve kapele kashte, ku sipër ndodheshin shufra që përdoren gjatë notit. E gjitha
Lajm i mirë, si do të përzgjidhen shqiptarët që do ikin si punëtorë sezonalë në Greqi Kështu tha kryeministri Edi Rama gjatë bashkëbisedimit online me kreun e bashkisë së Pogradecit, Ilir Xhakolli. Rama:
Shahini tregon kur do të zgjidhen drejtuesit e universiteteve Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka njoftuar se më datën 8 maj do të zhvillohen zgjedhjet për drejt
Kujtim Shala, Arbërie Nagavci e Memli Krasniqi zgjidhen nënkryetarë të Kuvendit Partitë politike të cilat po marrin pjesë në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas zgjedhjes së Glauk Konjufc
EMRAT/ Zgjidhen 9 anëtarët e rinj të KED Ka përfunduar hedhja e shortit për përzgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Nga ky short
Pse zgjidhen vajza simpatike për të moderuar programet sportive? Shako befason me deklaratën (VIDEO) I ftuar këtë të shtunë në emisionin “Mos i fol Shoferit" në RTV Ora, Dritan Shakohoxha ka treguar arsyen se përse në pr
Përplasja në stërvitje, si e zgjidhën sherrin më pas Zhegrova me Kolollin (VIDEO) Ende pa u bërë 24 orë pas sherrit mes Edon Zhegrovës dhe Benjamin Kolollit, të dy lojtarët i kanë kërkuar falje njëri-tj
Rikthehet Gjykata Kushtetuese, si do të zgjidhen anëtarët Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë, e rrëzuar nga veprimi i ligjit të Vetingut, do të jetë funksionale brenda kësaj vere,
Zgjidhen 10 sportistet më të bukura në botë, mes tyre edhe një shqiptare (FOTO LAJM) Vajza të bukura nuk ka vetëm në pasarelat e modës, por edhe në garat sportive. Të shumta janë sportistet, që përveç a
PD zbulon kriteret: Kështu do të përzgjidhen kandidatët tanë PD ka publikuar modelin e përzgjedhjes së kandidatëve të saj duke theksuar se i janë referuar modelit britanik. Sipas