999 rezultate për

zgjerimin

Greqia nuk heq dorë, vazhdon pa ndalur procedurat për zgjerimin me 12 milje në Jon Greqia vazhdon me procedurat për për zgjerimin e ujërave territoriale me 12 milje në detin Jon. Një gjë e tillë është
"O shqipe që fluturoni me sallata e zarzavate", Rama flet për zgjerimin e Greqisë në detin Jon Ditët e fundit është hapur debati i zgjerimit të Greqisë me 12 milje në detin Jon. Teksa është përplasur me Gjuzin, R
"Rolet janë përmbysur", çfarë thonë mediat greke për zgjerimin me 12 milje në detin Jon Prej ditësh ka ngjallur debat në vend por edhe në shtetin fqinj, zgjerrimi i Greqisë me 12 milje në detin Jon. Së fun
Balla për zgjerimin grek në Jon: Nuk ka marrëveshje me Greqinë! "Nuk ka një marrëveshje të re me Greqinë, sepse duhet ta sqarojmë për cdo qytetar shqiptar që mund të jetë ngatërruar në
Kryeministri grek njofton zgjerimin e detit, deputetët shpërthejnë në duartrokitje (VIDEO) Aktualisht në vendin tonë, çështja e detit është çështja më e nxehtë dhe jo pa arsye. Vetëm pak ditë më parë, kryemin
"Falja grekut detin", Rama reagon për zgjerimin e Greqisë në detin Jon Kryeministri Edi Rama ka reaguar për deklaratën e homologut grek se Greqia do të zgjerohet 12 milje në detin Jon. Në një
Braçe për zgjerimin e Greqisë 12 milje në Jon: Qetësohuni, nuk na ka pushtuar kush! "Nuk na ka pushtuar kush e as po na rrëmben kush tokë, det!" Pas deklaratave të kryeministrit Kyriakos Mitsotakis se
"Është shumë vonë për ndryshime", Komisioneri për Zgjerimin: Votoni marrëveshjen e 5 Qershorit Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley, bëri të qartë se Komisioni Europian nuk mbështet nismat për ndryshimin e si
Çiljeta Xhilaga flet për planet e zgjerimin të familjes me portierin Alban Hoxha Pak ditë më parë qarkulluan lajmet se këngëtarja Çiljeta Xhilaga dhe partneri i saj Alban Hoxha ishin në pritje të një f
Raporti i KE për Shqipërinë, Komisioneri për Zgjerimin: Shpresoj vendim pozitiv në maj Komisioni Europian raportoi sot mbi përparimin e bërë nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, duke rekomanduar celjen e ne
Në moshën 50-vjeçare, Jennifer Lopez shpreh dëshirën për zgjerimin e familjes (FOTO LAJM) Jennifer Lopez nga martesa e saj me, Marc Anthonym është nënë e binjakëve 11-vjeaçarë.Pas ndarjes fëmijët qëndrojnë me t
Plane për zgjerimin e familjes? Flet Jonida Maliqi (FOTO LAJM) Këngëtarja Jonida Maliqi ka realizuar një mini-intervistë për “Revistën Class”, ku i është përgjigjur disa prej pyetjeve
"BE rrezikon konfliktin nëse vazhdon të refuzojë zgjerimin" Në vend që t’ua lënë votuesve, udhëheqësit marrin vendime të pakuptimta për zgjerimin e Bashkimit Evropian, thuhet në nj
Ambasada amerikane paralajmëron zgjerimin e "listës së zezë" pas Llallës, Doshit dhe Dakos (VIDEO) Ambasada amerikane në Tiranë ka shpjeguar se si veprohet me rastet kur politikanë apo drejtues të lartë shpallen "non gr
Italia do zgjerimin, do t’i propozojë BE-së të hapë negociatat për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut në Nëntor Refuzimi i Francës dje për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut u konsiderua një “gabim historik” nga kryeministri i Itali
Anxhela Peristeri paska gjëra serioze, flet për lidhjen e dashurisë dhe zgjerimin e familjes (FOTO LAJM) Anxhela Peristeri ishte e ftuar pasditen e sotme tek “Rudina”, ku gjatë emisionit foli për projektin e saj më të ri “Shp
"Zeni i ka dy fëmijë",Armina Mevlani zbulon planet për zgjerimin e familjes (FOTO LAJM) Armina Mevlani e ka menduar të ardhmen e saj me fëmijë! Në një intervistë me Ori Nebijajn në “Pushime on Top”, bloger
Rudina Xhunga zbulon planet për zgjerimin e familjes (FOTO LAJM) Ditën e sotme gazetarja Rudina Xhunga ka qenë e ftuar në emisionin “My Living”. Në një intervistë për Bruna Lahen ajo
Kërcënon Macron: Nuk do të lejoj zgjerimin pa reformë të thellë brenda BE-së Në një artikull të gjatë kushtuar vendeve që aspirojnë për tu integruar në Bashkimin Europian, agjensia prestigjioze e l
Integroni Shqipërinë dhe Maqedoninë, vendet e BE që janë pro zgjerimit Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, si edhe Italia dhe Austria, do ti