999 rezultate për

zgjerimi

Anxhela Peristeri paska gjëra serioze, flet për lidhjen e dashurisë dhe zgjerimin e familjes (FOTO LAJM) Anxhela Peristeri ishte e ftuar pasditen e sotme tek “Rudina”, ku gjatë emisionit foli për projektin e saj më të ri “Shp
Pritet të zëvendësojë Johannes Hahn si Komisionere e Zgjerimit, kjo është deputetja kroate Postin e Komisionerit për Zgjerimin në Bashkimin Europian mund ta marrë eurodeputetja kroate Dubravka Suica. Lajmi nuk ë
"Zeni i ka dy fëmijë",Armina Mevlani zbulon planet për zgjerimin e familjes (FOTO LAJM) Armina Mevlani e ka menduar të ardhmen e saj me fëmijë! Në një intervistë me Ori Nebijajn në “Pushime on Top”, bloger
Rudina Xhunga zbulon planet për zgjerimin e familjes (FOTO LAJM) Ditën e sotme gazetarja Rudina Xhunga ka qenë e ftuar në emisionin “My Living”. Në një intervistë për Bruna Lahen ajo
Zaev: Presim datë në tetor, zgjerimi mund të ecë në mënyrë paralele me reformat në BE Kryeministri Zoran Zaev pret që premtimi për nisjen e bisedimeve në tetor të këtij viti të realizohet dhe se vendi më në
"Refuzoj çfarëdo zgjerimi", Merkel pas Samitit në Poloni i mbyll derën Shqipërisë për në BE Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të premten se Bashkimi Evropian synon të mbështesë partnerët në Ballkanin Perënd
Kërcënon Macron: Nuk do të lejoj zgjerimin pa reformë të thellë brenda BE-së Në një artikull të gjatë kushtuar vendeve që aspirojnë për tu integruar në Bashkimin Europian, agjensia prestigjioze e l
Integroni Shqipërinë dhe Maqedoninë, vendet e BE që janë pro zgjerimit Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, si edhe Italia dhe Austria, do ti
Vjen "bomba" nga Franca: Nuk hapim negociata me një vend të mbytur nga korrupsioni ‘Emmanuel Macron është për zgjerimin e Evropës, ne jemi kundër ‘, tha Laurent Wauquiez për Franceinfo, mëngjesin e kësa
Opozita greke kundër zgjerimit të kufirit me Maqedoninë “Nuk do t’i mbështesim ligjet, për shkak se nuk mund do të jemi pjesë e kësaj loje të qeverisë”, tha Jorgos Kumucakos, d
Ministri grek: Zgjerimi i vijës bregdetare edhe me Shqipërinë prioritetet i Cipras Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrugalos në një intervistë për Real Fm, ka folur ndër të tjera edhe për marrdhëniet me
Basha merr guxim me Monikën në krah: Do shembim Ramën (VIDEO) Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në krah të Monika Kryemadhit se tashmë jo vetëm që do të rrëzojnë Edi Ramën, por
Shefi i zgjerimit të BE vjen në Tiranë Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson ditwn e sotme do tw vizitoj
Bregu: Integrimi Ballkanit, jo agjendë territoriale, por transformuese Vjenë - "Integrimi evropian i Ballkanit Perëndimor nuk është një axhendë territoriale. Është një axhendë transformuese,
Pafytyrësia e rumunëve, dikur jetonin rrugve ndërsa sot bllokojnë shqiptarët Ministri i Jashtëm i Rumanisë, Teodor Melescanu, është shprehur në Komitetin me Jashtëm të Parlamentit Evropian, se çësh
Hahn nesër vizitë suprizë në Kosovë Komisioneri Evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn nesër do të jetë në Kosovë me
Shpallet fituesi i tenderit në garën për aeroportin e Kukësit Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka përmbyllur fazën e vlerësimit të ofertave dhe ka shpallur fituesin për garë
Nis zgjerimi i trotuarëve te Shallvaret Zaptimi i hapësirave publike dhe i trotuarëve pas viteve ’90 ka qenë një nga shqetësimet e qytetarëve të Tiranës. Po
HARTA/ Këto janë ndërtesat që do të prishen nga zgjerimi i Unazës së Re (FOTO LAJM) Edhe pse prej me shumë se dy javësh, banorët e zonës së "Astirit" janë në portestë, ku kërkojnë dëmshpërblim për prishje
Sa i sigurt është Ballkani pa Merkelin? Jo vetëm për BE, edhe për shumë politikanë në vendet e Ballkanit Perëndimor kancelarja, Angela Merkel ishte lidere dhe m