Vetëvritet me armë 57-vjeçari në Tiranë
999 rezultate për

zgjedhur

Haradinaj: Meta do të përkushtohet për zhvillimin e Shqipërisë Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar presidentin e zgjedhur të Shqipërisë, Ilir Meta.
Ultimatumi i Ruçit, Meta mbledh firmat për t'u zgjedhur President? Pas dështimit të raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit ditën e sotme si edhe fjalimit të fortë të Gramoz Ruçit du
Xhaferi deputetëve të VMRO-së: Qetësohuni, nuk do ta marr Kuvendin në Tiranë... Deputeti i BDI-së, Talat Xhaferi është paraqitur në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë, pas të gjitha sulmeve nga ana e d
LSDM rithekson se shumica parlamentare do të zgjedhë kryetarin e ri të Kuvendit LSDM sot përmes një deklarate e ka përsëritur edhe një herë qëndrimin se shumica parlamentare prej 67 deputetëve, e zgje
Ja si e feston Edi Rama fitoren e Juventusit (FOTO LAJM) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tashmë dihet që është tifoz i flaktë i Juventusit. Ai mbrëmjen e sotme ka postu
“Magjia” e luleve të qershisë rreth botës (FOTO LAJM) Pranvera është me të vërtetë një nga periudhat më të bukura të vitit. I japim lamtumirën të ftohtit të dimrit me shp
I zgjedhuri i Trump-it bën betimin si gjykatës i Gjykatës Supreme Neil Gorsuch u betua si gjykatës i Gjykatës Supreme të Shteteve të Bashkuara, vetëm pak ditë pasi emërimi i tij nga pres
Basha gosti me karkaleca e verë, Rama ha qepë e ullinj (FOTO LAJM) Kryeministrin Edi Rama gjatë ditës së sotme e kemi parë të drekojë në familjen Basha në Cakrran të Fierit, nën shoqërinë
Gjuriç: Simiçi është përfaqësuesi legjitim i serbëve në Kosovë Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, tha sot se për Serbinë, Slavko Simiç
Spasovski kërkon mbështetjen e 10 deputetëve për të zgjedhur kreun e Kuvendit Deputeti i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Oliver Spasovski, gjatë sencës për zgjedhjen e kreut të Kuvendit, ka
Pekini zgjedh udhëheqësen e parë femër Hong Kong-u ka zgjedhur një lidere, e cila konsiderohet të jetë gruaja e parë e cila mban një pozitë të lartë politike.
Mahrez e ka zgjedhur skuadrën për sezonin e ardhshëm Riyad Mahrez shumë shpejt mund të realizojë ëndrrën për të luajtur në skuadrën e Barcelonës. Ylli i Leicesterit sipas të
“Rrugë si në Kandahar”, Leli shpërthen ndaj LSI: Po bëni politikë për vota Vetëm pak ditë më parë anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj nga Vlora hodhi akuza ndaj
Ozil zgjedh ekipin ideal, lë jashtë formacionit Messin (FOTO) Mesut Ozil ka zgjedhur formacionin e tij ideal, përmes regjistrimit të një videoje promovuese për lojën “Pro Evolution S
Martohet gazetarja e njohur, ja mesazhi i veçantë para ceremonisë (FOTO LAJM) Gazetarja dhe moderatorja e njohur Fiori Dardha ka zgjedhur 5 vjetorin e lindjes së djalit të saj për të zyrtarizuar në
Gjykata Kushtetuese shkarkon presidenten e Koresë së Jugut Gjykata Kushtetuese e Koresë së Jugutr shkarkoi formalisht nga detyra presidenten Park Geun-hye, pasi ajo u përfshi në n
Mogherini shkon nesër në Shkup, takon kreun e (pa)zgjedhur të Kuvendit të Maqedonisë Përfaqësuesja e lartë e politikës së jashtme dhe sigurisë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të zhvillojë nesë
Pozicioni i këshilltares së Trumpit "çmend" amerikanët (FOTO LAJM) Pozicioni i Kellyanne Conëay, këshilltares së lartë të presidentit të SHBA-ve, Donald Trumpit, është përfolur shumë kur
LSDM: Gruevski do përgjigjet për vjedhjet, krimin dhe korrupsionin Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë ka reaguar ndaj deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i ci
Allegri: Ja lojtarët që kam zgjedhur kundër Portos Juventus dhe Porto do të takohen nesër në kuadër të Ligës së Kampionëve. Trajneri i Zonjës së Vjetër, Massimiliano Alleg
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së