999 rezultate për

zgjedhore

A do të vijojnë diskutimet në Këshillin Politik? PD zbulon se kur do të mbajë një qendrim zyrtar Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, thekson se nenet e marrëveshjes politike të 5 qershorit për koalicionet p
Reagon ambasada e SHBA-së: E kuptojmë zhgënjimin e opozitës! Ambasada Amerikane ka reaguar pas votimeve në Kuvend për ndryshimet kushtetuese, ku thekson se këto ndryshime do të do t
Gjiknuri pranon kërkesën e opozitës për takim: Uroj të keni reflektuar Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri ka pranuar kërkesën e opozitës për mbledhje sot
Çfarë i thanë ekspertët Gjiknurit për lejimin e koalicioneve dhe hapjen 100% të listave Janë zbardhur përgjigjet e ekspertëve të Këshillit Politik, Viktor Gumi dhe Ilir Rusmajlit, për përfaqësuesin e mazhoran
Zyrtarizohen rezultatet zgjedhore, shqiptarët me 32 mandate në Maqedoninë e Veriut Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ne Maqedoninë e Veriut ka miratuar vendimin për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgje
Përgjigjet Gjiknuri: A do të pranojnë të mos ndryshojnë koalicionet parazgjedhore? Përfaqësuesi i PS Damian Gjiknuri, tha se nuk kanë gjetur ende një model lidhur me kushtet e Partisë Demokratike për mos
Rama i bën dalje Bashës, gati të miratojë hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve pa opozitën Kryeministri Rama ka shprehur edhe një herë se shumica socialiste do të vazhdojë me procesin e miratimit të hapjen së li
Hajdari thirrje publike Bashës: Mos të më ketë frikë, nuk jam Rama por Rudina! Rudina Hajdari ka reaguar pas mbledhjes së gjatë të Reformës Zgjedhore. E zhgënjyer nga mbledhja, Hajdari i ka bërë
Sot takimi PS-PD-LSI, i pranishëm edhe Rama Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar mbi propozimin e 28 deputetëve
Kush e ka sulmuar faqen e rezultateve zgjedhore? Autoritetet në Maqedoninë e Veriut ende nuk kanë dhënë detaje lidhur me atë se kush qëndron pas sulmit kibernetik të faq
Emrat e 120 deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë KSHZ dje publikoi rezultatet e para zgjedhore. Sipas këtyre rezultateve, këta janë 120 deputetët në përbërjen e ardh
Rekordi i Ali Ahmetit dhe BDI-së: Fitore në shtatë palë zgjedhje në Maqedoni dhe dhe 16 procese zgjedhore Të mërkurën (15 korrik 2020) në Maqedoninë e Veriut janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që ishin caktuar
BDI fitoi 15 deputetë, lista me emrat Bashkimi Demokratik për Integrim në zgjedhjet e djeshme parlamentare ka fituar 15 deputetë. Sipas Ahmetit kjo ishte n
KSHZ shpall rezultatet në zonën zgjedhore numër 4, për pak fiton LSDM Komisioni Shtetëror për Zgjedhje (KSHZ) doli me rezultatet e para. Sipas KSHZ-së në gjithë vendin dalja e qytetarëve
Përfundon procesi i votimit në Maqedoni, partitë presin me ankth rezultatin Ora 21.00 ka shënuar fundit e procesit të votimit në Maqedoninë e Veriut. Sipas të dhënave të fundit të KSHZ-së, të
Dalja e votuesve deri në orën 17:00 është 38.78% Deri në ora 17:00, gjithsej të kanë votuar 703 597 qytetarë apo 38.78 për qind e votuesve, teksa 1.814.263 qytetarë kanë
Shqiptarët "të pa interesuar" për të votuar, jehona tek maqedonasit ka arritur gati 50%, tek shqiptarët 26% Jehona e votuesve deri në orën 15 është 31,78 për qind, bënë të ditur nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve pasdite në ko
Në Maqedoninë e Veriut mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare 2020, ja kur mbyllen votimet Sot Maqedonia e Veriut nga ora 07 deri në 21.00 voton për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 15 korrikut 2020. N
Zgjedhjet 2020, njësia zgjedhore 6 ka pjesëmarrje më të ulët të votuesve Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) i ka përditësuar shifrat e daljes së qytetarëve në votim për zgjedhjet e parakoh
Gjermania e prerë: Tërhiquni nga ndryshimet kushtetuese ose bllokojmë hapjen e negociatave! Zv.kryetari i Grupit të CDU-CSU në Bungestag Johann David Wadephul, ka reaguar pas zhvillimeve politike në vend ku Komis