999 rezultate për

zgjedhor

BDI i përgjigjet Filipçes: Zyberi ka profesionalizëm dhe dinjitet Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka reaguar ndaj retorikes elektorale që përdor ministri i shëndetësisë Filipçe gj
Gjiknuri: Plotësuam kërkesat e opozitës Anëtari i Këshillit Politik Damian Gjiknurit në përfundim të mbledhjes tha se është gjetur dakordësia për të gjithë pika
Në mes të pandemisë Covid-19, fillon fushata zgjedhore në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut ka filluar sot zyrtarisht fushatën zgjedhore. Autoritetet dhe pjesëmarrësit në proces do të zbato
Fushata për zgjedhje nis nesër, ODIHR fillon misionin për vlerësimin e zgjedhjeve Një ditë para nisjes zyrtare të fushatës parazgjedhore, Zyra e OSBE-së për Institucione Demokratike dhe të Drejtat e Nje
Nis mbledhja për votën e Diasporës: Të votojnë me postë, por jo këto zgjedhje Në këto momente, kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar online një bisedë me Këshillin Koordinues të Diasporës për t
U shkarkua, reagon Osmani: Frikacakë, shihemi në garën zgjedhore Vjosa Osmani ka reaguar pas shkarkimit që sot ia bëri Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së nga pozitat drejtuese në parti
Nga miratimi i Reformës Zgjedhore tek zbatimi i asaj në Drejtësi, KE sqaron ç’duhet të përmbushë Shqipëria Komisioni Evropian ka bërë një sqarim mbi debatin për numrin e kushteve para mbajtjes së konferencës së parë ndërqeverit
Marrëveshja për Reformën Zgjedhore në krizë? Lulzim Basha shkon në rezidencën e Yuri Kim Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur një takim me ambasadoren amerikane Yuri Kim me ftesë të kësaj të fundi
Reforma zgjedhore në krizë, veprimi i fundit i Rudina Hajdarit ndërlikon marrëveshjen Pavarësisht se ra dakord për marrëveshjen e parë mes tyre, Rudina Hajdari e ka bojkotuar sot tryezën e reformës zgjedhor
Grida Duma "tallet" me Ramën: Ai përrallis, ne do të qeverisim Shqipërinë Ish-deputetja e PD Grida Duma deklaroi në “Byro Politike” Partia Demokratike është në momentin e saj historik për të mar
Pasi nuk i eci as me PD e as me PS, Rudina Hajdari bashkohet me shoqërinë civile "Prandaj sot u bashkova me Nismën Thurje dhe organizatat e shoqërisë civile për të ndarë me ta ecurinë e deritanishme të
Maliqi tregon "skenarët" e Reformës Zgjedhore: Vendi ka 2 rrugëzgjidhje, por Rama do ngërç politik Deputeti i Kuvendit Lefter Maliqi ka bërë thirrje që marrëveshja e arritur mes palëve në Këshillin Politik për Reformën
Yuri Kim takon Hajdarin: Respektoj luftën e saj parimore Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar një takim me deputeten e opozitës, Rudina Hajdari, njëkohësisht dhe pjesë e
Prapaskenat e Reformës Zgjedhore: Gjiknuri tregon çfarë iu dha Kim për të ngrënë në rezidencë Në "Zonë e Lirë" bashkëkryetari i Komisionit për Zgjedhoren, Damian Gjiknuri, zbuloi se çfarë konsumuan ato 9 orë, në re
Rama takon opozitën parlamentare pas "kërcënimeve" se nuk do t'a votojnë Reformën Zgjedhore "Pastaj nëse ka hapësira të tjera për t’i respektuar edhe opozitarët në parlament që në këtë rast nuk votojnë një ligj q
Palët nuk ranë dakord për ndryshimin e sistemit zgjedhor, opozita ankohet te Ruçi Mënyra sesi palët ranë dakord për Reformën zgjedhore nuk është pranuar plotësisht nga krerët e Grupeve të opozitës Parla
Reforma zgjedhore, Murrizi flet pas mbledhjes: Nuk do ta votojmë nëse nuk plotësohen tre kushte Pas përfundimit të mbledhjes për Reformën Zgjedhore mes Kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe deputetit të opozitës parlame
Kryemadhi flet Reformën e re Zgjedhore: S’është arritur ndonjë gjë e madhe ""E para nuk është se është arritur ndonjë gjë e madhe, që është bërë zbulimi i shekullit..." Kryetarja e LSI-së, Mon
Opozitës së re i rrjedh vota e parë, Maliqi: Do t'a votoj Reformën Zgjedhore "Unë jam i detyruar ta votojë këtë nismë që është përshëndetur dhe nga ndërkombëtarët..." Ndërsa Partia Socialiste ës
Rama e thotë troç: Nuk jam i kënaqur me marrëveshjen, të paktën u qetësua Basha Edhe mbrëmjen e sotme gjatë një interviste në "Open" kryeministri Rama është shprehur i pakënaqur nga marrëveshja për Re