999 rezultate për

zgjedhor

Hapja e listave, VOA: Do duhej një ndërhyrje e dytë në Kushtetutë Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama dhe Partia Demokratike, replikuan sërish sot në distancë pas deklarimit të djeshëm të
Dy ditë nga heshtja zgjedhore, partitë vazhdojnë aktivitetet Fushata parazgjedhore përfundon nesër në orën 24 kur edhe zyrtarisht fillon heshtja parazgjedhore, përcjell Gazeta Expre
Rama zbulon qendrimin e PS-së për Reformën Zgjedhore Kryeminsitri Edi Rama ka njoftuar se sot në orën 13:00 do të zbulojë qëndrimin e partisë sociaiste përsa i përket marrëv
Maliqi pas sigurimit të votave për Reformën: Rama do bjerë në koma, do pësojë paralizë Deputeti Lefter Maliqi, ka reaguar një ditë pasi një pjesë e deputetëve të opozitës së re janë dakord për marrëveshjen e
PËRPLASJET PARAZGJEDHORE: Partner në qeveri, rival në fushatë! Tani më kemi hyrë në javën e fundit të fushatës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen me
Përçahet opozita parlamentare: 3 deputetë gati të firmosin Reformën Zgjedhore Për disa deputetë të opozitës parlamentare, e vetmja rrugë e Shqipërisë është Bashkimi Europian, ndërsa marrëveshjen mes
Gjermania e prerë me shqiptarët: Parlamenti të miratojë marrëveshjen e 5 qershorit! "Aprovimi me konsensusin e partive politike i reformës zgjedhore, pa asnjë ndryshim, si dhe zbatimi i saj është kyç për
Ngjela: E dinë amerikanët, si e rrëzon Olldashi-Bashën në PD Nga Spartak Ngjela Janë tre kërcënime që po i vijnë ndërkohë korrupsionit të lartë shtetëror: nga reforma në d
PD reagon për listat e hapura: Ta vendosë populli me referendum Partia Demokratike ka kërkuar që të mos bëhet asnjë ndryshim nga marrëveshja e firmosur me datën 5 qershor e këshillit p
Rektori i UT-së bën deklaratën e fortë: Nuk ka zgjedhje më 30 korrik Pavarësisht se ministria e Arsimit vendosi 30 korrikun si datën e mbajtjes së zgjedhjeve në Universitete, duket se Unive
Zaev pret koalicion të qëndrueshëm paszgjedhor me partitë shqiptare Lideri I LSDM-së Zoran Zaev pret fitore në zgjedhjet e 15 korrikut, po madje edhe mbështetje për formimin e një koalicio
Beteja e partive shqiptare e fokusuar në zonën zgjedhore numër 6 Partitë shqiptare në Maqedoni janë fokusuar dhe po punojnë që të marrin më shumë vota në zonën zgjedhore numër 6. Kjo pë
Çulev: Luftë pa kompromis kundër parregullsive zgjedhore Ministri i Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut, Naqe Çulevi sot teksa vizitoi njësitë e punëve të brendshme Gjorç
Murrizi nuk kursehet: Nuk e votoj Reformën Zgjedhore të 3 hajdutëve! Në studion e emisionit “Top Talk” në Top Channel ishte i ftuar deputeti Myslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij Murrizi
"Reforma zgjedhore pazar mes Bashës dhe Ramës", Ruçi i përgjigjet Murrizit Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i është përgjigjur nga Kuvendi, deputetit Myslim Murrizi, sipas të cilit drafti për Reformën
Mbyllet Lista Zgjedhore në Maqedoni, KSHZ: Të drejtë vote 1 814 263 votues Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve sot ka mbyllur Listën Zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahe
Opozita parlamentare e përçarë? Flet Rudina Hajdari Deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar sot se opozita parlamentare nuk është e përçarë sa i takon reformës zgjedhore dhe
Gjiknuri i përcjell Kuvendit draftin final për Reformën Zgjedhore Bashkëkryetari i reformës zgjedhore Gjiknuri i ka përcjellë Kuvendit draftin final për reformën zgjedhore. Negociatat po
Vendoset data, kur do të shqyrtohet në Kuvend ndryshimi i sistemit zgjedhor Kuvendi ka zbardhur kalendarin e punimeve të Komisionit të Ligjeve për propozimin e opozitës parlamentare për ndryshim s
Rama drejt fushatës zgjedhore, PS lajmëron nismën e rëndësishme për të garantuar mandat tjetër Progami "Fressh Voice" që do të nisë së shpejti u bë publik nga Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla, i cili