999 rezultate për

zgjedhor

Meta dekreton ndryshimet në Kodin Zgjedhor Presidenti Ilir Meta, ashtu siç kishte garantuar, ditën e sotme ka dekretuar me shpallje Ligjin nr. 101/2020 “Për disa
A do të vijojnë diskutimet në Këshillin Politik? PD zbulon se kur do të mbajë një qendrim zyrtar Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, thekson se nenet e marrëveshjes politike të 5 qershorit për koalicionet p
Reagon ambasada e SHBA-së: E kuptojmë zhgënjimin e opozitës! Ambasada Amerikane ka reaguar pas votimeve në Kuvend për ndryshimet kushtetuese, ku thekson se këto ndryshime do të do t
"Është për të ardhur keq", Soreca tregon çfarë është thelbësore pas ndryshimeve kushtetuese Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri ka reaguar në lidhje me ndryshimet kushtetuese, duke u shprehur se ndryshime
Rama pas ndryshimeve kushtetuese: LBPD&CO të ulet menjëherë me ne Kreu i qeverisë Edi Rama ka reguar lidhur me ndryshimet Kushtetuese që kaluan sot në Kuvend. LBPD&CO duhet të ulen me
KE për ndryshimin e Kushtetutës: Për të ardhur keq që nuk pati kompromis Zëdhënësja e KE-së Ana Pisonero ka reaguar menjëherë pas votimit me 106 vota pro në Parlament të ndryshimeve Kushtetuese
Gjiknuri pranon kërkesën e opozitës për takim: Uroj të keni reflektuar Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri ka pranuar kërkesën e opozitës për mbledhje sot
Çfarë i thanë ekspertët Gjiknurit për lejimin e koalicioneve dhe hapjen 100% të listave Janë zbardhur përgjigjet e ekspertëve të Këshillit Politik, Viktor Gumi dhe Ilir Rusmajlit, për përfaqësuesin e mazhoran
Gjiknuri-opozitës: Kushtetutën do e ndryshojmë, listat do i hapim 100% Damian Gjiknuri u ka kthyer email kolegëve të tij në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili, me të cilët d
Zyrtarizohen rezultatet zgjedhore, shqiptarët me 32 mandate në Maqedoninë e Veriut Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ne Maqedoninë e Veriut ka miratuar vendimin për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgje
Përgjigjet Gjiknuri: A do të pranojnë të mos ndryshojnë koalicionet parazgjedhore? Përfaqësuesi i PS Damian Gjiknuri, tha se nuk kanë gjetur ende një model lidhur me kushtet e Partisë Demokratike për mos
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor: Emigrantët do të kenë të drejtën e votës Emigrantët mund të votojnë në Shqipëri në zgjedhjet e ardhshme. Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot ndryshimet në Ko
BE përshëndet marrëveshjen e 5 Qershorit dhe e pranon që ishte kusht kryesor BE përshëndeti miratimin e marrëveshjes së 5 qershorit, duke theksuar se është përmbushur një nga kushtet thelbësore për
Rama i bën dalje Bashës, gati të miratojë hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve pa opozitën Kryeministri Rama ka shprehur edhe një herë se shumica socialiste do të vazhdojë me procesin e miratimit të hapjen së li
Hajdari thirrje publike Bashës: Mos të më ketë frikë, nuk jam Rama por Rudina! Rudina Hajdari ka reaguar pas mbledhjes së gjatë të Reformës Zgjedhore. E zhgënjyer nga mbledhja, Hajdari i ka bërë
Sot takimi PS-PD-LSI, i pranishëm edhe Rama Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar mbi propozimin e 28 deputetëve
Kush e ka sulmuar faqen e rezultateve zgjedhore? Autoritetet në Maqedoninë e Veriut ende nuk kanë dhënë detaje lidhur me atë se kush qëndron pas sulmit kibernetik të faq
Emrat e 120 deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë KSHZ dje publikoi rezultatet e para zgjedhore. Sipas këtyre rezultateve, këta janë 120 deputetët në përbërjen e ardh
Partitë të pakënaqura, paralajmërojnë ankesa për procesin zgjedhor Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve rezultatet e para përfundimtare jozyrtare të zgjedhjeve të dhjeta parlamentare i publik
Konferencë për media nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor (VIDEO) Konferencë për media nga Komisioni shtetëror zgjedhor (KSHZ) prej ora 18:15, por pastaj është zhvendosur në orëN 19:30.