999 rezultate për

zgjedhjeve

Provat për mbushjen e kutive, Glover takon Bashën Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Adreë Glover, ka mbërritur këtë mesditë në selinë blu, ku është takuar me kreun e P
Dy orë para protestës, Rama sfidon opozitën Kryeministri Edi Rama nga foltorja e parlamentit, ku po mbahet seanca për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta u shpreh se
Cipras flet pas zgjedhjeve: Respektoj vendimin e popullit Kryeministri në detyrë i Greqisë, Alexis Cipras, ka reagaur pas mbylljes së procesit zgjedhor dhe pas daljes së sondazhe
Kryetari i KQZ del kundër kolegëve për shifrat në zgjedhje Klement Zguri drejtoi mbledhjen e radhës të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve dhe mes pikave që ishin në rendin e ditës,
Analisti amerikan: Të përsëriten zgjedhjet vendore Analisti David Philips propozon përsëritjen e zgjedhjeve lokale në Shqipëri si e vetmja mënyrë që vendi të dalë nga situ
Një ditë pas zgjedhjeve, Basha e shtron me mish e birra në kryeqytet (FOTO LAJM) Një ditë pas votimeve të 30 qershorit dhe pas muajve të tërë protesta, kreu i PD-së Lulzim Basha ka ‘ulur armët’ për pak
Skanë fund çudirat pas zgjedhjeve, mesazh dashurie në fletën e votimit (FOTO LAJM) "Për ty Redona, t’kam Dashuri", ka shkruar një qytetar shkodran në fletën e votimit ditën e djeshme. Me sa duket pers
Një ditë pas zgjedhjeve Rama i kërkon sërish opozitës dialog: Tangoja vallëzohet dyshe Një ditë pas votimit të 30 qershorit dhe fjalës së tij në selinë rozë, Edi Rama ka kërkuar sërish nga opozita nisjen e n
OSBE-ODIHR po nxjerr raportin: A njihen zgjedhjet një partiake? Audrey Glover kryetarja e misionit të OSBE-ODIHR ka publikuar raportin paraprak në lidhje me zgjedhjet e djeshme. "J
Mbushje kutish si në '96, Rama pret me ankth orën 15:00 Gjetjet dhe përfundimet paraprake të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit nga vëzhguesit ndërkombëtarë do të paraqiten dit
Mediat gjermane: Votimet në Shqipëri pa mundësi zgjedhjeje Media të ndryshme në botën gjermanishtfolëse i kanë kushtuar vëmendje zgjedhjeve të zhvilluara të dielën më 30 qershor n
21 milion euro qarkulluan "xhepave" para zgjedhjeve Rritja e parasë jashtë bankave është një dukuri që ka shoqëruar rëndom të gjitha periudhat parazgjedhore në Shqipëri, du
Skandali i zgjedhjeve: Votojnë 5900 persona, fituesi merr 7666 vota (FOTO LAJM) Pasi ka mbaruar numërimi i votave në Urën Vajgurore, nga të dhënat e publikuara rezulton se fituesja ka marrë me tepër v
Zgjedhjet e vendore,vëzhguesit e OSBE sot në konferencë për shtyp Vëzhguesit ndërkombëtarë të zgjedhjeve vendore në Tiranë do të mbajnë konferencë për shtyp sot në orën 15:00. Shefja
Militantët e PD në Durrës protestojnë: Hera e parë në 28 vite Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë protestuar pranë qendrës së votimit në zonën e ish-Kënetës në Durrës. Ata kan
E PABESUESHME/ KQZ nxjerr rezultatet e votimit në këtë bashki pa u mbyllur procesi? (FOTO LAJM) Duhen edhe 8 orë që të mbyllet procesi i votimit, por kjo nuk e ka ndaluar KQZ-në që të publikojë rezultatin për Bashkin
"Nuk votoj në monizëm!" Mesazhet pikante në fletët e votimit gjatë zgjedhjeve njëpartiake (FOTO LAJM) Sfida e maxhorancës në zgjedhjet e 30 qershorit është sigurimi i një pjesëmarrjeje sa më të lartë të votuesve në të gjit
Procedohet penalisht Voltana Ademi Pak minuta më parë ka filluar procedimi penal i Kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademit në Shkodër. Mësohet se Ade
Pas 4 ditëve në Zvicër, Berisha rikthehet 24 orë para zgjedhjeve Ish-kryeministri Sali Berisha tre ditë më parë u largua nga aeroporti i Rinasit me një avion të “Austria Airlines” në dr
Një ditë para zgjedhjeve banorët e këtij fshati pritet ti bojkotojnë Ashtu si siç ishte paralajmëruar, banorët e fshatit Mezhgoran në Tepelenë, do te bojkotojnë zgjedhjet farse të ditës së