1284 rezultate për

zgjedhjeve

Frroku: Do tė fitoj betejėn ligjore, sulmi politik nė prag tė zgjedhjeve Deputeti Mark Frroku, me anė tė njė postimi nė Facebook bėn me dije se ky sulm politik vjen pikėrisht nė prag tė zgjedhj
Sarkozi fiton raundin e I-rė tė zgjedhjeve lokale nė Francė Qendra e djathtė franceze, e udhėhequr nga partia Unioni pėr njė Lėvizje Popullore (UMP) e ish-presidentit Sarkozy, ka d
Aliti: Pse po zvarritet procesi i zgjedhjeve nė BDI-nė e Kumanovės Anėtari i Komisionit zgjedhor - Dega Kumanovė pranė BDI-sė, Lulzim Aliti, ka pyetur publikisht nėpėrmes rrjetit social "
Jankullovska tregon si u shti me armė gjatė zgjedhjeve Nė bisedat e incizuara telefonike qė i publikoi sot lideri i LSDM-sė Zaev, ministrja e Brendshme Jankullovska kolegėve t
Mark Frroku: Nuk e njoftova unė Tomėn pėr vrasjen, historia lojė para zgjedhjeve Deputeti Mark Frroku ėshtė shprehur se nuk ėshtė ai personi qė ka njoftuar deputetin Doshi, pėr njė atentat tė mundshėm
Bekim Fazliu betohet deri nė vdekje kundėr LSDM­ Pas publikimit tė bombės sė tetė tė Zaev, ku Menduh Thaēi u dėgjua duke i thėnė Mijallkovit “jam kėtu pėr ty deri nė vde
Ja si e mbrojnė Menduh Thaēin deputetėt e PDSH Pas publikimit tė bombės sė tetė tė Zaev, ku Menduh Thaēi u dėgjua duke i thėnė Mijallkovit "jam kėtu pėr ty deri nė vde
KVV:Mosmiratimi i ZAZ-ve bllokon procesin pėrgatitor tė zgjedhjeve Koalicioni i Vėzhguesve Vendorė publikoi ditėn e sotme njė deklaratė lidhur me bllokimin qė po has procesi pėrgatitor i
Zaev publikoi "bombėn" pėr manipulimet e zgjedhjeve UPDATE - Lideri i LSDM-sė, Zoran Zaev ka publikuar sot detaje tė “bombės” nr. 7. Pėrgjimet e publikuara sot nga lider
AAK vijon drejt zgjedhjeve tė brendshme Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK) mban sot Kuvendin Punues, nė tė cilin do tė diskutohen dhe votohen ndryshimet sta
VV shpall sot rezultatin e zgjedhjeve pėr kreun e partisė Lėvizja Vetėvendosje shpall sot rezultatet e zgjedhjeve pėr kryetar tė kėsaj Lėvizje. Zgjedhjet e brendshme nė Lėvizj
Barēa, pasardhėsi i Alves ėshtė polak? (VIDEO) Me Dani ALves gjithmonė e mė pranė largimit nė fund tė sezonit, Barcelona ka nisur punėn nė merkato pėr tė gjetur futbol
Servet Pėllumbi: Duhen ndryshime nė Qeveri Servet Pėllumbi vlerėson punėn e Qeverisė nė lidhje me reformat dhe masat qė ka ndėrmarrė nė kėtė njė vit e gjysmė tė sa
Ja kush ėshtė Alexis Tsipras, fituesi i zgjedhjeve nė Greqi Deutche Welle Politikani i majtė grek Alexis Tsipras shihet si njė mjeshtėr i politikės dhe njė person mjaft karizmat
KQZ shpalli rezultatet pėrfundimtare pėr Komunėn e Graēanicės Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur Rezultatet Pėrfundimtare tė zgjedhjeve tė jashtėzakonshme pėr kryetar tė Komu
BDI drejt zgjedhjeve tė degės nė Strugė Zhvillimi i Kuvendit tė degės sė BDI-sė nė Strugė do tė bėhet i ditur brenda disa ditėve. Nga Kėshilli pėr organizim tė
Nė Graēanicė votohet pėr kryetarin e komunės Mbahen sot zgjedhjet pėr kryetar tė komunės nė Graēanicė, ndėrsa raportohet se nė mėngjes janė hapur tė gjitha vendvotim
Fillon procesi i zgjedhjeve tė brendshme nė VV Lėvizja Vetėvendosje ka filluar procesin e zgjedhjeve tė brendshme pėr kryetar e kryesinė e saj. Pėrmes njė komunikatė p
Papandreu formon parti 3 javė para zgjedhjeve Ish-kryeministri i Greqisė George Papandreu vetėm tre javė pėrpara zgjedhjeve ka marrė pėrsipėr tė formojė njė parti tė
Nishani zyrtarizon 21 qershorin pėr zgjedhjet vendore Update - Presidenti Nishani ka zyrtarizuar datėn 21 qershor, si ditėn qė do tė mbahen zgjedhjet vendore. Nishani
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.