999 rezultate për

zgjedhjet

Shpend Ahmeti: Fituam zgjedhjet, ejani të festojmë Shpend Ahmeti ka konfirmuar zyrtarisht se ka fituar Komunën e Prishtinës edhe për 4 vitet e ardhshme. Ai në një posti
Ky është rezultati i zgjedhjeve në Istog Gjatë ditës së sotme janë mbajtur zgjedhjet lokale të balotazhit në Kosovës. Kutitë e votimit janë hapur në orën 07:00 t
Exit Poll: S'ka supriza në Prizren, kjo parti ka fituar Gjatë ditës së sotme janë mbajtur zgjedhjet lokale të balotazhit në Kosovës. Kutitë e votimit janë hapur në orën 07:00 t
Exit Poll: Shpend Ahmeti ka fituar në Komunën e Prishtinës Gjatë ditës së sotme janë mbajtur zgjedhjet lokale të balotazhit në Kosovës. Kutitë e votimit janë hapur në orën 07:00 t
Voton edhe Isa Mustafa: Uroj që zgjedhjet të shkojnë mirë dhe të ketë dalje masive Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa votoi në shkollën "Emin Duraku" në Prishtinë. Ai deklaroi se sot është ditë e rëndësis
Kaq kandidatë janë në garë për zgjedhjet lokale ​Fushata 5-ditore për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Kosovë është mbyllur. Të dhënat zyrtare të KQZ-së bëj
Sot është një ditë e rëndësishme për shtetin e Kosovës Më 15 nëntor të vitit 2009, qytetarët e Kosovës u janë drejtuar kutive të votimit për të marrë pjesë në zgjedhjet e para
Në zgjedhjet komunale barazia gjinore mbeti nën hije Iniciativa FEMaktiv vlerëson se në zgjedhjet komunale të vitit 2017 barazia gjinore përsëri mbeti nën hije. Sipas kës
Mbi 65 mijë vota të pavlefshme në zgjedhje Numri i fletëvotimeve të pavlefshme mbetët shqetësues në zgjedhjet që mbahen në Kosovë, qofshin ato lokale apo parlament
135 kandidatë nuk morën asnjë votë në zgjedhjet lokale Garuan në zgjedhjet lokale për ulëse në asamble komunale, por nuk kanë votuar as veten. E as nuk morën votë nga dikus
E FUNDIT/Arrihet koalicioni për zgjedhjet e balotazhit Shpend Ahmeti i VV-së ka arritur marrëvëshje koalicioni me Selim Pacollin e AKR-së për balotazhin e 19 nëntorit. Ai n
Vetëvendosje ka shpenzuar më shumë se LDK për zgjedhjet? Kandidati i LDK-së për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri ka deklaruar se Vetëvendosje në këtë komunë ka shpenzuar dy her
Humbi zgjedhjet lokale, dorëzon postin e kryekomunarit por jo edhe karrigen Ish kreu i komunës së Vevçanit, Cvetomir Ugrinovski gjatë largimit të tij nga komuna ka marrë me vete dhe karriken në të
Humbja në zgjedhje, Balla presion 16 krerëve të PS Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla, u kërkoi 10 kryetarëve të PS-së në bashki që të heqin dorë nga postet d
Ahmeti: Ishin zgjedhje të suksesshme, korrekte dhe demokratike Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti zgjedhjet e gjashta lokale i ka vlerësuar të suksesshme si për
Sela: BDI-në do ta çojmë në opozitë Lideri i Aleancës për shqiptarët Zijadin Sela nuk do të tërhiqet nga kreu i partisë edhe pse humbi zgjedhjet për kryetar
Ja çfarë thotë ambasadori Bejli për zgjedhjet lokale Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni Xhes Bejli një deklaratë ka dhënë vlerësimin e tij për zgjedhjet lokale sa i takon rret
KE: Kryetarët e komunave në Maqedoni me mandate të pastra Komisioni Evropian ka komentuar zgjedhjet lokale në Maqedoni duke thënë se rezultatet janë ashtu si kanë dashur qytetarë
Sela nuk dorëhiqet nga kreu i partisë Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela nuk do të tërhiqet nga kreu i partisë edhe pse humbi zgjedhjet për kryeta
Gruevski: Zaev nëse je i fortë, dil përsëri në zgjedhje! Lideri i VMRO-DPMNE-së, menjëherë pas mbylljes së kutive të votimit njoftoi se partia e tij nuk i pranon zgjedhjet dhe k