999 rezultate për

zgjedhjet

Faleminderit President! Ambasadorja amerikane riposton deklaratën e Metës Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka përshëndetur deklaratën e presidentit Ilir Meta i cili apeloi palët politike që të për
Meta paralajmëron zgjedhje të parakohshme Presidenti Meta ka paralajmëruar që sapo të marrë në dorë ndryshimet në Kodin Zgjedhor, qofshin këto dhe të njëanshme, d
Deklarata e fortë Myslim Murrizit: Shqiptarët të bëhen gati për një '97 të dytë në shtator! "Me atë që shoh unë, shtatori, tetori, kemi edhe janarin para se të vijnë zgjedhjet, mund të jetë edhe si ’97 ..." I
Dy datat e mundshme për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut Derisa nuk ka asnjë sinjal për takim liderësh për caktimin e kohës së mbajtjes së zgjedhjeve, në koluaret politike janë
Reforma Zgjedhore: 50% e fushatave elektorale do financohet nga shteti Shqiptarët do të paguajnë me taksat e tyre gjysmën e shpenzimeve për fushatat elektorale të partive politike në zgjedhje
Ja kur do mbahen zgjedhjet e parakohshmne në Maqedoninë e Veriut Kryeministri Zoran Zaev i ka propozuar opozitës, gjegjësisht VMRO-DPMNE-së dy data për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentar
Meta dakord për një marrëveshje Rama-Basha: Inshallah! Presidenti Ilir Meta është shprehur në emisonin “Opinion” se është dakord për një marrëveshje mes kryeministrit Rama dhe
Rama del bllof, në 2013 fitoi zgjedhjet duke premtuar rikostruktimin e teatrit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama vazhdon të jetë i vendosur rreth shembjes së teatrit Kombëtar. Por në 2013, kur Edi Rama shpal
Zaev: Zgjedhjet do të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme Mbajtja e zgjedhjeve është e rëndësishme para së gjithash për shëndetin e qytetarëve, për ekonominë, për institucionet d
28 qershori është data e mundshme për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut? Liderët e partive politike do të takohen sot në mesditë tek presidenti i shtetit, për të diskutuar rreth datës eventuale
Kurti i bindur: Vazhdojmë punën deri në zgjedhjet e reja Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka folur për 100 ditshin e qeverisjes së tij. Ai e ka shfrytëzuar rrjetin social
Anketa e re: Ja kush i fiton zgjedhjet në Maqedoni (FOTO LAJM) Nëse tani do të mbahen zgjedhjet në Maqedoni, VMRO-DPMNE tek elektorati maqedonas dhe BDI tek elektorati shqiptar do të
Artan Fuga: Studentët të revoltuar i thanë “jo” zgjedhjeve farsë në universitete Postimi i Artan Fugës Ku e pashë të ardhmen e kombit! Mirënjohje për ata qindra e mijra të rinj, studente
Vendimi i Shahinit për të shtyrë zgjedhjet në universitete, reagon Mynyr Koni Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka falënderuar ministren e Arsimit Besa Shahini për shtyrjen e zgjedhjeve
Shahini nxjerr urdhrin: Zgjedhjet në Universitete do të shtyhen në një moment të dytë (FOTO LAJM) Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka bërë të ditur se zgjedhjet në Universitete janë shtyrë deri në një moment të dytë,
Zaev: Në zgjedhjet e ardhshme presim deri 100 mijë vota nga shqiptarët Kryetari i LSDM-së thotë se në zgjedhjet e ardhshme parlamentare pritjet janë që të sigurojnë nga 70 deri 100 mijë vota
"Vetëvendosje mos të perzihet në Maqedoni" (VIDEO) Marr parasysh lidhshmërinë e liderit të VV-së Albin Kurtit me partitë opozitare shqiptare në Maqedoni dhe mbështetjen që
Mynyr Koni letër ministres Shahini: Shty zgjedhjet në Universitete (FOTO LAJM) Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni i ka kërkuar publikisht ministres së Arsimit, Besa Shahini që të shtyjë z
Nxorri urdhrin për zgjedhjet në universitet, shkarkohet pedagogia Majlinda Keta (FOTO LAJM) Rektorati i Tiranës shkarkon nga detyra pdagogen Majlinda Keta. Në cilësinë e kryetares së Komisionit Institucional t
Po sikur mos të ketë zgjedhje fare nga pandemia në Shqipëri? Përgjigjet Spiropali Mbrëmjen e sotme, ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, është në një lidhje live me emis