999 rezultate për

zgjedhjesh

Meta shpall datë të re zgjedhjesh UPDATE-Presidenti Meta publikoi pak më parë dekretin për përcaktimin e datës 13 tetor për zhvillimin e zgjedhjeve lokale
TRE "BOMBAT" E METËS/ Çfarë ndodh sot pas dreke? Presidenti Ilir Meta pritet të dalë me një vendim të rendësishëm gjatë pasdites së sotme, të cilat do të trondisin edhe
Përfundon takimi i opozitës me Metën, çfarë u fol mes opozitarëve Ka përfunduar edhe takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e opozitës. Duke folur pasi dolën nga takimi, Dashamir S
Edhe një parti tjetër regjistrohet për në zgjedhje Aleanca KuqeZi është partia e radhës që regjistrohet në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duke e dërguar në 26 e subjekt
Daja: Objektivi që ka Skënderbeu është gjithmonë marrja e fitores Trajneri i Skënderbeut Ilir Daja u shpreh i shqetësuar për barazimin e sotëm ndaj Kamzës dhe për formën sesi erdhi ai go
Kërkoi shtyrje zgjedhjesh, Basha lë me "gisht në gojë" Selamin Eduard Selami është një prej kandidatëve të futur në garën për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike. S
Çuditen mediat e huaja: Më shumë atmosferë Bajrami, sesa zgjedhjesh në Shqipëri Shumë aspekte të kësaj fushate janë prekur nga mediet e huaja këto ditë, por vëmendjen e shtypit ndërkombëtar e ka tërhe
Prag zgjedhjesh, Tom Doshi shpërndan 400 pako me ushqime në Shkodër Vetëm pak ditë më parë Tom Doshi kandidati për deputet i Partisë Social Demokrate u akuzua se po blente vota në Shkodër.
Prag zgjedhjesh, hidhet në erë zyra e LSI në Durrës Vetëm 2 ditë kanë mbetur nga zgjedhjet e 25 qershorit e situata duket më e bxehtë se kurrë. Mësohet se një lëndë shp
Prag zgjedhjesh, me cilin do të bëjë koalicon Rama, Meta e Basha ? Na ndajnë vetëm 4 ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit ndërkohë mes partive politike kundërshtare PS-PD e LSI nuk ka asnjë
Prag zgjedhjesh, ja kush duhet të jetë kryeministër sipas Flori Mumajesit Këngëtari Flori Mumajesi si rrallë herë është bërë pjesë e fushatës zgjedhore, por jo në Shqipëri. Meqë tani zyrtari
Prag zgjedhjesh, Meta e “djeg” me kandidatët për deputet (FOTO LAJM) Duke qënë se jemi në prag zgjedhjesh, forcat politike kanë nisur fuqishëm fushatën për zgjedhjet e 25 qershorit. LSI
Prag zgjedhjesh, Noka habit me kërkesën për komisionin e Vettingut Në komisionin e Ad Hoc kanë shpërthyer debatet për kohen kur duhet të mblidhet për të diskutuar për Vettingun. Deput
Prag zgjedhjesh, ish-ministri i Berishës tërhiqet nga politika Një largim i rëndësishëm është komunikuar sot nga Partia Demokratike dhe nga politika. Mësohet se ish-ministri Genc
Dështimi i negociatave, Rama nuk dorëzohet: S’ka shtyrje zgjedhjesh Partia Socialiste ka reaguar pas njoftimit të PD-së mbi negociatat mes PS-PD me paketën e McAllister. Me anë të një njof
Prag zgjedhjesh, Rama: Nuk do të reshtim së punuari Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka ndarë më ndjekësit e tij ndryshim e Ulzës. Kryeministri s
Prag zgjedhjesh në Francë, ISIS: Vritini të dy kandidatët! ISIS-i u ka bërë thirrje ekstremistët të vrasin kandidatët presidencialë francezë dhe të djegin qendrat e votimeve gjatë
Ruçi i përgjigjet LSI-së: S’ka shtyrje zgjedhjesh, po kërkoni destabilitet Kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi nga Fieri ku ka marrë pjesë në një aktivitet për shpërndarjen e legaliz
Celibashi: Zgjedhjet s'mund të shtyhen edhe nëse ka pakt PD-PS Për ish- kryetarin e KQZ-së, Ilirjan Celibashi zgjedhjet nuk kanë asnjë mundësi ligjore që të shtyhen, përtej afatit të
A ka manipulim zgjedhjesh në SHBA? Komentet e kësaj jave të kandidatit republikan për president, Donald Trump, për manipulim zgjedhjesh kanë alarmuar shumë