999 rezultate për

zgjedhjes

Prag zgjedhjesh, me cilin do të bëjë koalicon Rama, Meta e Basha ? Na ndajnë vetëm 4 ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit ndërkohë mes partive politike kundërshtare PS-PD e LSI nuk ka asnjë
Prag zgjedhjesh, ja kush duhet të jetë kryeministër sipas Flori Mumajesit Këngëtari Flori Mumajesi si rrallë herë është bërë pjesë e fushatës zgjedhore, por jo në Shqipëri. Meqë tani zyrtari
Prag zgjedhjesh, Meta e “djeg” me kandidatët për deputet (FOTO LAJM) Duke qënë se jemi në prag zgjedhjesh, forcat politike kanë nisur fuqishëm fushatën për zgjedhjet e 25 qershorit. LSI
Prag zgjedhjesh, Noka habit me kërkesën për komisionin e Vettingut Në komisionin e Ad Hoc kanë shpërthyer debatet për kohen kur duhet të mblidhet për të diskutuar për Vettingun. Deput
Prag zgjedhjesh, ish-ministri i Berishës tërhiqet nga politika Një largim i rëndësishëm është komunikuar sot nga Partia Demokratike dhe nga politika. Mësohet se ish-ministri Genc
Dështimi i negociatave, Rama nuk dorëzohet: S’ka shtyrje zgjedhjesh Partia Socialiste ka reaguar pas njoftimit të PD-së mbi negociatat mes PS-PD me paketën e McAllister. Me anë të një njof
"Për Maqedoni të përbashkët" dorëzon dekretin për zgjedhjen e Xhaferit "Për Maqedoni të përbashkët" ka dorëzuar sot në Gjykatën Kushtetuese iniciativën për deklarimin e kushtetutshmërisë së z
Veliaj fton qytetarët të bëhen pjesë e zgjedhjes së administratorëve të pallateve (VIDEO) Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit për bashkëpronësinë dhe ‘administratorët e pallateve’, i cili synon kri
Prag zgjedhjesh, Rama: Nuk do të reshtim së punuari Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka ndarë më ndjekësit e tij ndryshim e Ulzës. Kryeministri s
Korea e Veriut teston raketën balistike pak pas zgjedhjes së presidentit të ri të Koresë së Jugut Korea e Veriut ka kryer edhe një test të ri të raketave balistikem pak ditë pasi presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-
Prag zgjedhjesh në Francë, ISIS: Vritini të dy kandidatët! ISIS-i u ka bërë thirrje ekstremistët të vrasin kandidatët presidencialë francezë dhe të djegin qendrat e votimeve gjatë
Meta zbulon prapaskenat e zgjedhjes si President: Ja çfarë më tha Rama Presidenti i sapo zgjedhur Ilir Meta gjatë një interviste në “Opinion” ka treguar prapaskenat e kandidimit dhe zgjedhjes
Pas zgjedhjes së Xhaferit, qytetarët futen me dhunë në Parlament Pas zgjedhjes së kreut të Parlamentit z. Talat Xhaferi nga ana e shumicës parlamentare, qytetarët po mblidhen dhe po fut
Një ditë parë zgjedhjes se presidentit, Meta mbledh Kuvendin Ditën e sotme do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar anëtarët e Komisionit t
Kamilovski: Ata që votuan për LSDM-në, të nervozuar Pjesa më e madhe e maqedonasve të cilët votuan për Lidhjen Social-demokrate të Maqedonisë, tani ndjehen të nervozuar për
Putin: Marrëdhëniet me SHBA-të u prishën pas zgjedhjes së Trumpit president Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, gjatë një interviste, ka deklaruar marrëdhëniet mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuar
Ademi-VMRO-së: Mos zvarisni procesin e zgjedhjes së kryetarit të Parlamentit Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi, drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovskit i cili tha se partia e tij ka inve
LSDM, BDI dhe "BESA" nuk kanë ende një emër konsensual për kryetar të Kuvendit Javën e ardhshme pritet zgjedhja e kreut të Parlamentit të Maqedonisë, ndërkohë që forcat politike që janë rreshtuar për
Zaev: Pas zgjedhjes së kreut të Kuvendit, Ivanovi do e japë menjëherë mandatin Kreu i Lëvizjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka zhvilluar sot një takim me ambasadoren e Bosnjës dhe Herc
Ruçi i përgjigjet LSI-së: S’ka shtyrje zgjedhjesh, po kërkoni destabilitet Kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi nga Fieri ku ka marrë pjesë në një aktivitet për shpërndarjen e legaliz