999 rezultate për

zgjedhjes

Ushtria e Kosovës hap dyert për ushtarë, si të aplikoni Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës sot do të shpallë zyrtarisht konkursin publik për rekrutimin e rekrutëve (
Stavileci del jashtë lojë në luftën për të zaptuar KEK-un Blerand Stavileci, ish-ministër i Zhvillimit Ekonomik (MZHE), aktualisht shef i kabinetit i kryetarit të Kuvendit Kadri
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese u zgjodh kundër rregullores Arta Ramës është duke iu kontestuar zgjedhja si kryetare e Gjykatës Kushtetuese. Ish-gjyqtarë e gjyqtarë në këtë institu
Vijon projekti i zgjedhjes së kryesive dhe administratorëve të pallateve Pas ngritjes së Task-Forcës, një vit më pas, rreth 2800 pallate në Tiranë kanë zgjedhur kryesitë e tyre për administrimi
Ruleta ruse: Historia e fshehtë e luftës së Putinit ndaj Amerikës dhe zgjedhjes së Donald Trump Donald Trump ishte dyshues që në krye të herës. Ishte pasditja e 6 janarit 2017, dhe për dy orë, presidenti i sapozgj
Maldini del kundër zgjedhjes së Bonnucit si kapiten: Nuk jepet dosido shiriti Paolo Maldini në një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, ka prekur çështjen e shiritit të kapitenit te Milani. A
E FUNDIT/ Lu i shkon në zyrë Kryeprokurores së re Pas zgjedhjes së saj me 69 vota në Kuvend, prokurorja Arta Marku pritet të zhvillojë një takim me ambasadorin e SHBA-së,
Fillon protesta e opozitës para Kuvendit (FOTO LAJM) Ka nisur para pak minutash protesta e opozitës kundër zgjedhjes së Kryeprokurorit të përkohshëm me pjesëmarrjen e mijëra
Daja: Objektivi që ka Skënderbeu është gjithmonë marrja e fitores Trajneri i Skënderbeut Ilir Daja u shpreh i shqetësuar për barazimin e sotëm ndaj Kamzës dhe për formën sesi erdhi ai go
Xhaferi rrëfen momentet e 27 prillit: Isha afër Selës Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi në një intervistë për RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentin pas zgjedhjes
Pacolli në konflikt interesi, do të habiteni kur ta mësoni arsyen Behgjet Pacolli është pronar i kompanisë “Mabco Construction”, e cila në Arbitrazh zhvillon betejë juridike kundër Qever
Protesta masive në përvjetorin e zgjedhjes së presidentit Trump Më 8 nëntor, mijëra amerikanë në disa qytete pritet të dalin në një protestë, që organizatorët e kanë titulluar “T’i Dre
Nis festa në Prishtinë pas zgjedhjes së Haradinajt kryeministër Zgjedhja e Ramush Haradinajt kryeministër i ri i Kosovës është festuar në Prishtinë me fishekzjarre. Ramush Haradinaj
Messi e uron në mënyrë të veçantë Ronaldon pas zgjedhjes “Lojtari i Vitit” nga UEFA Lionel Messi e ka përgëzuar Ronaldon për çmimin “Lojtari i Vitit”. Portugezi u zgjodh “Lojtari i Vitit” nga UEFA për të
Murinho: Jepini kohë zgjedhjes time, deri sa të ambjentohet Viktor Lindelof u la jashtë skuadrës së Manchester United për ndeshjen e parë të sezonit dhe Jose Mourinho thotë se mbro
Kërkoi shtyrje zgjedhjesh, Basha lë me "gisht në gojë" Selamin Eduard Selami është një prej kandidatëve të futur në garën për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike. S
Çuditen mediat e huaja: Më shumë atmosferë Bajrami, sesa zgjedhjesh në Shqipëri Shumë aspekte të kësaj fushate janë prekur nga mediet e huaja këto ditë, por vëmendjen e shtypit ndërkombëtar e ka tërhe
Prag zgjedhjesh, Tom Doshi shpërndan 400 pako me ushqime në Shkodër Vetëm pak ditë më parë Tom Doshi kandidati për deputet i Partisë Social Demokrate u akuzua se po blente vota në Shkodër.
Prag zgjedhjesh, hidhet në erë zyra e LSI në Durrës Vetëm 2 ditë kanë mbetur nga zgjedhjet e 25 qershorit e situata duket më e bxehtë se kurrë. Mësohet se një lëndë shp
Prag zgjedhjesh, me cilin do të bëjë koalicon Rama, Meta e Basha ? Na ndajnë vetëm 4 ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit ndërkohë mes partive politike kundërshtare PS-PD e LSI nuk ka asnjë