999 rezultate për

zgjedhjen

Njihuni me Sam Giancana, mafiozi që ndihmoi në zgjedhjen e Kenedit president …dhe që mund të ketë qenë përgjegjës për vrasjen e tij më vonë. Seria: Njëzet vrasjet më të bujshme, në mesin e mafia
Bëri zgjedhjen e gabuar, tritol dhe plumba në shtëpinë e vajzës Vajza e Shyhretes ka kaluar momente të vështira të cilat kanë ndikuar ndjeshëm në jetën e saj dhe marrëdhënien me njerëz
Messi apo Ronaldo? Del Bosque bën zgjedhjen e tij Një pyetje që shoqëron gjithë botën e futbollit është se kush është më i mire mes Ronaldos dhe Messit. Kjo pyetje i
Iu hoq shiriti i kapitenit, zbulohet armiku i Icardit brenda skuadrës (FOTO LAJM) Lajmi që u dha sot në lidhje me heqjen e shiriti të kapitenit të Interit Mauro Icardi ka tronditur të gjithë tifozët e I
Chris Brown ndjek të dashurën e Fero-s, por ajo çudit me zgjedhjen e saj Reperi Fero dhe Arbenita Ismajli janë kthyer në një nga çiftet më të komnetuar në mediat rozë. Kjo pasi ata nuk ka k
Për herë të parë një shqiptar do të bëhet president i përkohshëm në Maqedoni (FOTO LAJM) Qeveria maqedonase do të iniciojë ndryshime të reja kushtetuese për zgjedhjen e presidentit në Kuvend, në rast se opozit
"PD nuk është moçal", Ristani flet për figurat e rikthyera PD mblodhi sot në Pallatin e Kongreseve Kuvendin për zgjedhjen e 265 anëtarëve të Këshillit Kombëtar të PD. I ftuar në e
Xhafaj: Shpresoj që gjyqtarët të tregojnë përgjegjshmëri për zgjedhjen e anëtarëve të KLGJ Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj si ish-kryetar i Komisionit që hartoi Reformën në Drejtësi, ka thënë se përzgjed
Maradona kritikon zgjedhjen e Solarit si trajner të Realit Kur bëhet fjalë për gjëra madhore në futboll nuk ka se si të mungojë legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradon
“Ronaldo bëri zgjedhjen e duhur me largimin nga Reali” Ish-mbrojtësi i skuadrës së Bayern Mynih, Markus Babbel ka theksuar se largimi i Cristiano Ronaldos nga skuadra e Realit
Të rinj kujdes! Bëni zgjedhjen e duhur! Të rinj KUJDES! Bëni ZGJEDHJEN e duhur Shqipëria është një vend me të rinj me potenciale dhe aspirata të larta për tu
UP-ja është bërë vatër e korrupsionit dhe të gjitha të zezave Me korrupsion të formave të ndryshme, nepotizëm e klientelizëm është duke u përcjellë procesi i emërimit, riemërimit dhe
Real apo Inter? Shoku i skuadrës tregon zgjedhjen e Modriçit Luka Modric vazhdon të jetë një nga lojtarët më të përfolur në botën e futbollit për momentin. Kjo pasi emri i kroati
Pjanic te City? Lojtari bën zgjedhjen e tij Miralem Pjanic është lidhur shumë për një transferim të mundshëm te skuadra e Chelseas madje në mediat sportive është bë
Pula zbulon fituesin e ndeshjes Suedi-Angli, nuk do e besoni lëvizjen që bën (VIDEO) Tashmë jemi mësuar që të shikojmë, lloje të ndryshme kafshësh që të vendosin dhe parashikojnë ndeshjet e Botërorit.
Ronaldo apo Messi? Maldini bën zgjedhjen e tij Cesare Maldini, ditën e djeshme festoi 50-vjetorin e tij të lindjes. Ai duket ende si një djalë i ri, por pasaporta treg
Capello: Zidane bëri zgjedhjen e duhur tek Real Madrid Fabio Capello beson se Zinedine Zidane kishte të drejtë të largohej si trajner i Real Madridit - "pa fitimin e tretë të
A do ta ndërronte Ronaldon me Salah? Zidane bën zgjedhjen e tij Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, doli në konferencë për shtyp në prag të finales së madhe të Champions League nd
Putin uron Gjukanoviçin, marrëdhëniet ruso-malazeze në frymën e miqësisë tradicionale Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka uruar Millo Gjukanoviç për zgjedhjen për president të ri të Malit të Zi. Siç thu
Ky është afati për zgjedhjen e shefit të ri të Inteligjencës në Kosovë Shefi i Inteligjencës së Kosovës, Driton Gashi nga dje edhe zyrtarisht ka ofruar dorëheqjen me shkrim, gjë të cilën ia k