999 rezultate për

zgjedhje

Zgjedhjet në Francë, ja kë favorizojnë sondazhet Mediat belge kanë publikuar një sondazh fillestar të rundit të parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë pak orë para s
Mustafa: Po rrezikojmë liberalizimin duke kërkuar zgjedhje të reja Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shpërthyer ndaj një iniciative të opozitës që e ka ndërmarr për ta rrëzuar Qever
Tronditet bojkoti i opozitës, dy aleatët e Bashës regjistrohen në zgjedhje Nëse nuk do të ketë një kompromis mes palëve për ndryshimin e Kodit Zgjedhor, 29 prilli shënon afatin e fundit për dorë
Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme Pas dështimit të koalicionit qeverisës për t’i çuar përpara proceset e mëdha, zgjedhjet e parakohshme nacionale konsider
Blindohet Franca për zgjedhje, 57 mijë ushtarë zbarkojnë në rrugë Franca sot do të mbajë zgjedhjet presidencial, dhe sipas raportimeve të mediave vendase, policia dhe ushtria është vënë
Tjetër incident në Francë vetëm një ditë para zgjedhjeve presidenciale Zyrtarët francezë thonë se policia sot e ka arrestuar një person që kërcënonte me thikë, duke shkaktuar panik në një sta
Opozita mendon se demarkacioni nuk kalon: Vendi shkon në zgjedhje Paralajmërimi i krerëve të dy partive me të mëdha, ai i PDK-së, Kadri Veseli dhe i LDK-së, Isa Mustafa, se javën tjetër
LSDM-VMRO-së: Nëse vendi shkon në zgjedhje, do jetë përsëri i njejti rezultat Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë vazhdon të këmbëngulë se shumë shpejt do të formojë qeverinë e re dhe se VMRO-ja du
Putini fiton zgjedhjet presidenciale në Francë? Edhe pse Moska i ka hedhur vazhdimisht poshtë akuzat për ndërhyrje në fushatë, një valë sulmesh kibernetike kompjuterike
Putin mund të jetë “fitues” i zgjedhjeve presidenciale në Francë Me gjithë akuzat dhe refuzimin e tyre, për përzierjen ruse në zgjedhjet presidenciale franceze, një gjë duket e mundshme
Zëvëndësimi i opozitës në zgjedhje? Basha “kërcënon” Ramën: Ik për azil! Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me deklaratat e kryeministrit Rama se mund të zëvendësojë opozitën nëse
Zgjedhjet e qershorit, Rama “kërcënon” me grushte prokurorët e korruptuar Nga Gjirokastra Rama ka folur në lidhje me situatën politike në vend, për drejtësinë dhe Vettingun. Rama gjatë fjalë
Cili është plani i "Të bashkuar për Maqedoninë"? Qytetarë maqedonas kryesisht simpatizantë të VMRO-së dhe partive të tjera maqedonas vazhdojnë të protestojnë "Të përbash
Protesta e opozitës, këshilltari i Metës zbulon qëllimin e vërtetë të Bashës Analisti Lorenc Vangjeli i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka komentuar fatin e zgjedhjeve të qershorit dhe krizën poli
“PD nuk i duhet as dreqit”, Basha mbështet Ramën: Jam 100% dakord Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot kreut te PD Lulzim Basha i cili u shpreh se thirrja e Departamentit Amerika
Shpërthen deputeti socialist: PS dhe LSI të hyjnë të ndara në zgjedhje Deputeti socialist Ervin Bushati thotë se dy forcat e mëdha aleate në qeverisje, Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialist
Pas sulmit terrorist, Franca rrit sigurinë për zgjedhjet presidenciale Franca ka rritur masat e sigurisë për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në fundjavë, pas sulmit të së enjtes mbrë
Rama paralajmëron PD-në: Ja ç’do të ndodh nëse nuk merrni pjesë në zgjedhje Kryeministri i vendit, Edi Rama ditë ne sotme në një takim me të rinjtë e Kukësit ka deklaruar se në tre vjet e gjysmë n
Peleshi: Zgjedhje pa opozitën nuk duam, por... Zëvendëskryeministri, Niko Peleshi teksa ka folur lidhur me ngërçin politik u shpreh se mazhoranca nuk do të dëshironte
Deklarata e DASH, reagon Shehu: PD s’do të bojkotojë zgjedhjet Pas deklaratës së DASH për pjesmarrje në zgjedhje ka reaguar ish-ministri I Jashtëm Tritan Shehu. Me anë të një stat
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.