42 rezultate për

zgjedhesve

LR-PDSH thirrje zgjedhėsve: Gjykoni misionin e BDI-sė nė qeveri Lėvizja pėr Reforma nė PDSH vlerėson lartė angazhimin e BE-sė dhe zyrtarėve tė saj pėr t’i inkurajuar qytetarėt e Maqedo
Kreshnik Spahiu feston bojkotimin e zgjedhėsve me shampanjė Kreu i Aleancės Kuq e Zi, pėrmes njė fotoje tė postuar nė Facebook, e ka konsideruar fitoren tė tijėn, duke e argumentua
Zgjedhjet pėr 61 Bashki, 3.3 milion qytetarė votojnė sot Qytetarėt shqiptarė votojnė sot pėr kryetarėt e rinj tė 61 Bashkive dhe pėr 1595 vende nė kėshillat bashkiakė, nė bazė t
KSHH: Tė zbardhen incidentet nė Peqin dhe Paskuqan Nė sajė tė njė vėzhgimi tė kryer mbi situatėn parazgjedhore nė vend, Komisioni Shqiptar i Helsinkit bėn me dije se ka mu
Berisha: Prokuroria goditi mafian e Dakos Ish-kryeministri Sali Berisha, pėrmes njė postimi nė Facebook, ka lajmėruar se prokuroria i ka dhėnė njė goditje kryetar
Prokuroria e Durrėsit nis hetimet pėr listat e zgjedhėsve Prokuroria ka nisur hetimet pėr listėn e zgjedhėsve nė Durrės, pasi dyshohet se nė kėtė listė janė shtuar fiktivisht 280
Nė listėn e zgjedhėsve 130 mijė votues serbė!? “Para disa ditėsh ėshtė miratuar lista pėrfundimtare e votuesve dhe unė kam votuar kundėr, pasi nė kėtė listė janė pėr
Listat zgjedhore, VMRO-DPMNE kėrkon mbledhjen e KSHZ-sė VMRO-DPMNE ka kėrkuar sot nga Komisioni Shtetėror i Zgjedhjeve (KSHZ) caktimin e njė seance, nė tė cilėn tė shqyrtohet ē
Rama: Detyra e jona, pushteti i zgjedhėsve Disa ditė para marrjes sė detyrės, Kryeministri i zgjedhur Edi Rama ka kėrkuar mbėshtetjen e kabinetit tė tij nė punėn q
Kosova nuk do qė serbėt tė marrin pjesė nė zgjedhje Kosova nuk ėshtė e interesuar qė serbėt tė marrin pjesė nė zgjedhjet e 3 nėntorit, madje Prishtina po mundohet qė tė bėj
KQZ: Deri nė orėn 16:00 kanė votuar 42,17% e zgjedhėsve Rreth 42,17% e votuesve e kanė ushtruar tė drejtėn e tyre pėr tė votuar deri nė oren 16.00. Komisioni Qėndror i Zgjedhje
KQZ zhvillon testin pėr verifikimin e zgjedhėsve Dy javė para 23 qershorit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve realizon sot testin e parė pėr verifikimin elektronik tė karta
Kolonjė, 179 dublime nė listat e zgjedhjeve Vetėm tre javė para zgjedhjeve tė 23 qershorit,listat e votuesve nė rrethin e Kolonjės vijojnė tė jenė ende me probleme.
FRD, e shqetėsuar pėr listat e zgjedhesve Fryma e Re Demokratike ka reaguar pėr problemet nė listat e zgjedhėsve. Nė njė deklarate pėr mediat, zėdhėnėsja kėsaj pa
KQZ mblidhet pėr verifikimin e listave tė zgjedhėsve Shqyrtimi i raportit tė audituesve mbi verifikimin e veprimeve nė bazėn e tė dhėnave tė Regjistrit Kombėtar tė Gjendjes
Sondazhi, FRD: Shifrat tė pavėrteta Fryma e Re Demokratike i ka cilėsuar si tė pavėrteta shifrat e dala nga sondazhi i publikuar nga Ora News nė bashkėpunim
Vendimi i KQZ, zėvendėsohen anėtarėt e PBDNJ-sė nė 89 KZAZ Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve vendosi tė shkarkojė sot pėrfaqėsuesit e partisė sė Vangjel Dules nė 89 KZAZ dhe t’i zėv
Zgjedhjet, PS: Nuk do lejojmė tė tjetėrsohet vullneti i shqiptarėve Partia Socialiste ka shprehur sot shqetėsimin nė lidhje me mbarėvatjen e procesit zgjedhor. Njė ditė pas ekspozesė sė z
Mosnjoftimi i zgjedhėsve, KVV: Situata alarmante Koalicioni i Vėzhguesve Vendorė ka pėrshendetur vendimin e Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve pėr marrjen e masave admini
Nė 9 maj pėrfundon pastrimi i listave tė zgjedhėsve nga dublimet Nė datėn 9 Maj do tė pėrfundojė pastrimi i listave tė zgjedhėsve nga dublimet. Duke informuar mbi procesin e pėrgatitjes
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.