999 rezultate për

zevendeskryeministri

100 ditë qeverisje, Grubi flet se çfarë është bërë në këto ditë “Fitorja e madhe e BDI-së dhe LSDM-së e 15 korrikut ishte vërtetim i politikave dhe vendimeve të guximshme të koalicioni
Takohen Grubi e Tahiri, për çfarë biseduan Hapja e kufijve ishte një ndër temat për të cilën biseduan në takimin e sotëm zëvendëskryeministri Artan Grubi dhe homol
Projektligji i iniciuar nga Osmani për pandeminë konsiderohet i panevojshën nga qeveria Në mbledhjen e sotme të qeverisë është proceduar në Kuvend mendimi lidhur me Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin
Dalin pamjet: Si u rrahën Rama dhe Braçe në '96 (FOTO LAJM) Zëvendëskryeministri Erion Braçe së fundmi ka publikuar disa pamje në Instagram, ku tregon si është dhunuar ai dhe kryem
Limaj përkujton nënën e tij Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, ka perkujtuar nënë
Hoxhaj sërish paralajmëron BE-në: Na jepni vizat Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka marrë pjesë në Samitin e organizuar nga komisionerja për Ekonomi dhe Shoqëri Digjit
Nis takimi i liderëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka hyrë në takim me presidentin dhe krerët tjerë të institucioneve. Në takim
Krerët e shtetit vendosin se kur do të takohen me Mogherinin Udhëheqësit e institucioneve të Republikës së Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, kryem
Zëvendëskryeministri serb: Bashkimi doganor Kosovë-Shqipëri pengon integrimin ekonomik rajonal Zëvendëskryeministri serb njëherit edhe ministër i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit, Rasim Ljajiq, është takua
Osmani për vizitë në Bruksel Zëvendëskryeministri i Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nga sot do të qëndrojë për vizitë dyditore në Bru
PDK nuk e tradhëton Thaçin, e mbështet për dialogun Për Kosovën këtë vit duhet të jetë prioritet liberalizimi i vizave e më pas institucionet do të duhej të angazhohen për
Zaev për vizitë në Ohër dhe Manastir Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike Koço Angjushev, sot do të qëndrojë p
Ligji për gjuhët do të votohet javën e ardhshme Zëvendëskryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani deklaroi se javën e ardhshme do të votohet ligji për gjuhët.
Gjykimi për krime lufte ndaj Limajt drejt fundit Në Gjykatën Themelore të Gjakovës është paraparë që sot të mbahet seanca e fundit në gjykimin për krime lufte ndaj zëven
Biznesmeni i kthyer në politikan nuk kënaqet, do analizojë me gjermanin se si të përfitojë më shumë Me vetëm dy deputetët në gjirin e saj, AKR në qeveria arriti të marrë postin e zëvendëskryeministrit dhe katër ministri,
Pacolli merr masa ndaj diplomatëve të vjetëruar Behgjet Pacolli, zëvendëskryeministër dhe ministër i Punëve të Jashtme, ka vendosur që t’i kthejë në Prishtinë rreth 25
LDK kërkon shkarkimin e Dardan Gashit Lidhja Demokratike e Kosovës kërkon shkarkimin e menjëhershëm të zëvendëskryeministrit njëherësh ministrit të Diasporës
Fatmir Limaj lirohet nga dy akuza Gjykata Themelore në Prishtinë ka dhënë aktgjykimin ndaj ish-ministrit të Transportit, tani zëvendëskryeministër, Fatmir
Limaj pret në takim Ambasadorin e Shqipërisë Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, priti ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qema
Serbia merr vendim për ndërtimin e autostradës me Prishtinën Ministrja e Ndërtimit, Transportit dhe Infrastrukturës, Zorana Mihajlovic ka thënë sot se ndërtimi i seksionit të parë