999 rezultate për

zemres

6 "shndërrimet" që ndodhin në trupin tuaj nëse ecni çdo ditë Ekspertët po këshillojnë rregullisht që të mos harrojmë domethënien e aktivitetit fizik. Ecja është aktiviteti fizik
Prej 9 vitesh e lidhur, kjo është arsyeja pse Leonora nuk e ka zbuluar partnerin e saj (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi është gjithmonë shumë e rezervuar për jetën e saj private. Mirëpo, ndryshe nga he
Nga maskat anti-plakje deri tek zemra ja pse s'duhet t'a ndani nga dieta të bardhën e vezës Nëse njerëzit do të ndaheshin në dy grupe, ato do të ishin; njerëzit që pëlqen të hanë më shumë të bardhën e vezës dhe a
Vuani nga hipertensioni? Disa fakte thelbësore që duhet të dini rreth COVID-19 Koronavirusi COVID-19 tashmë është në qendër të vëmendjes së gjithësecilit prej nesh si rezultat i shkallës së lartë të
Del autopsia, ja shkaqet e vdekjes së Maradonës Nuk është zbuluar asnjë gjurmë e alkoolit dhe drogës në autopsine e Diego Armando Maradonës i cili vdiq më 25 nëntor pa
"Nuk do ma zëvendësojë akush", Manjola Nallbani humb njeriun e zemrës (FOTO LAJM) Pak minuta më parë, Manjola Nallbani ka ndarë në Instagram me ndjekësit një lajm të hidhur. Xhaxhai i këngëtares ësht
Eva Murati për ata që ju dhimbs pema e djegur: Keni qymyr në vend të zemrës (FOTO LAJM) Ngjarjet e fundit në vend kanë nxitur shumë personazhe të njohur të reagojnë për vrasjen e të riut, Klodian Rasha, dhe p
Kujdes kur hani shumë patate të skuqura, trupit tuaj i ndodhin këto probleme Patatete e skuqura janë një ushqim shumë i shijshëm dhe i preferuar i shqiptarëve. Por, duke qenë një ushqim i shpejt
Ora kur hani darkën tregon shumë për shëndetin e zemrës Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja vonë në darkë rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Koha e të ngrën
Vajza e Mihajloviç zbulon lidhjen me futbollistin 5 vite më të ri: Rrëmuja e zemrës time (FOTO LAJM) Viktorija Mihajloviç ka bërë publik personin që i ka “rrëmbyer zemrën”. Vajza e trajnerit serb, Sinisha Mihajloviç, nuk
"Kapiteni i zemrës sime nuk do të vdesë kurrë", ky është postimi emocionues i djalit të Maradonës (FOTO LAJM) "Kapiteni i zemrës sime nuk do të vdesë kurrë". Me këtë fjali, të postuar në Instagram, Diego Armando Maradona Junior
Kush është 67-vjeçari që vdiq sot në Infektiv Një 67-vjeçar, i identifikuar si Bardhyl Gora ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në pavionin e Infektivit në spitalin e
Myftiu i Shkodrës u prek nga COVID-19, jep mesazhi i tij nga Turqia Myftiu i Shkodrës, i cili është prekur nga Koronavirusi është dërguar për mjekim në Turqi. Në një mesazh në Facebook,
Ky zakon i përditshëm përmirëson funksionimin e trurit Nëse jeni duke kërkuar një motivim të fortë për të shkuar në palestër rregullisht, hulumtimet e reja tregojnë se stërvit
Nga e qeshura me "shpirt" deri tek rrahjet e saj, 10 fakte interesante për zemrën Ilaçi më i mirë i zemrës është e qeshura Një e qeshur ‘me shpirt’ mund të qarkullojë 20% më shumë gjak në të gjithë t
Nga e qeshura me "shpirt" deri tek rrahjet e saj, 10 fakte interesante për zemrën Ilaçi më i mirë i zemrës është e qeshura Një e qeshur ‘me shpirt’ mund të qarkullojë 20% më shumë gjak në të gjithë t
Sulmet e zemrës ju lajmërojnë një muaj para, ja si ta kuptoni Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjes në botë, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Kjo ësht
Ora kur hani darkën tregon shumë për shëndetin e zemrës Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja vonë në darkë rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Koha e të ngrën
Ora kur hani darkën tregon shumë për shëndetin e zemrës Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja vonë në darkë rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Koha e të ngrën
Shihuni në pasqyrë, ç'tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi