999 rezultate për

zelanda

Zelanda e Re hyri në vitin 2019, qielli ndriçohet me fishekzjarre (VIDEO) Viti i Ri ka trokitur në Zelandën e Re, me një spektakël të jashtëzakonshëm fishekzjarresh në Auckland. Spektaklet zh
Dëshiron një pasaportë të re, 17 vendet ku mund ta "blesh" Shumë prej biznesmenëve që operojnë në vende të ndryshme e kanë shumë të nevojshme një nënshtetësi tjetër që do jua leht
Zelanda e Re ndalon shitjen e shtëpive te të huajt Qeveria e Zelandës së Re ka ndaluar shitjen e shtëpive për të huajt, duke thënë se neozelandezët janë të lodhur së qeni
Mos kërkoni kot në google, këto fakte të pabesueshme janë të vërteta 1. Viagra bën që lulet të rrinë drejt. Nëse shtoni një tabletë të thërrmuar në vazon me ujë, lulet mund të rrojnë një ja
Mos kërkoni kot në google, këto fakte të pabesueshme janë të vërteta 1. Viagra bën që lulet të rrinë drejt. Nëse shtoni një tabletë të thërrmuar në vazon me ujë, lulet mund të rrojnë një ja
Udhëtuan nga Zelanda e Re në Havai, udhëtarët festojnë dy herë Vitin e Ri (FOTO LAJM) Falë një vonese të papritur prej 10 minutash, një fluturim që është i bërë në vitin 2018 do të kthehet në vitin 2017.
Edhe Zelanda e Re hyn në 2018-tën (VIDEO) Zelanda e Re ka mirëpritur vitin 2018-të me një shfaqje të mahnitshme të fishekzjarrëve nga Sky Toëer e Auckland. Mij
Zelanda e Re e pret ndërrimin e viteve me spektakël fishekzjarresh (VIDEO) Viti i Ri tashmë ka mbërritur në Zelandën e Re dhe në Auckland, fshekzjarret po japin shfaqje mahnitëse. Ndër vendet
Tetë ujëvarat më të bukura të botës (FOTO-LAJM) Lumenj që rrjedhin nga shpatet kanë krijuar mrekulli natyrore me bukuri të rrallë, të quajtura ujëvara. Nga Zelanda e Re
Zelanda e Re shpreh interes për investime në fushën e tregtisë dhe ekonomisë Bashkëpunimi efikas diplomatik mes Shqipërisë dhe Zelandës së Re ishte në fokus të diskutimeve, në takimin që zëvendëskr
Vendi ku jetohet më mirë është Zelanda e Re Vendi ku jetohet më mirë në të gjithë botën është Zeloanda e Re. Ky shtet është vendi më i avancuar social në botë, duke
Japoni 4-2 Zelanda e Re, poker në 17 minuta për Zaccheronin (VIDEO) Japonia e ka mbyllur me goleadë ndeshjen e saj të sotme miqësore përballë Zelandës së Re. Djemtë e Alberto Zaccheronit m
Si e trajtojnë lekurën VIP-at? Sipas portalit “Perez Hilton”, femrat e famshme si Victoria Beckham, Kim Kardashian dhe Jennifer Lopez janë të obsesionu
Zelanda e Re bllokohet nga bora (FOTO LAJM) Bora që kaploi Zelandën e Re ka mbuluar disa rajone të këtij vendi. Të reshurat e mëdha kanë bllokuar aeroportet dhe rru
Zelanda e Re, karota në vend të duhanit në burgje Në Zelandën e Re të burgosurve u jepen karota për të mposhtur dëshirat e tyre për nikotinë, pasi burgu po përgatitet për
Tërmeti, Zelanda e Re apelon për ndihmë Numri i të vdekurve nga tërmeti i javës së kaluar në Zelandën e Re mund të arrijë në 200, kanë paralajmëruar autoritetet
Zelanda e Re, shkon në 75 numri i të vdekurve Numri zyrtar i personave që e humbën jetën nga tërmeti në Zelandën e Re, ka arritur në 75, ndërsa afro 300 vetë kosnider
Koha shtesë shpëtoi Zelandën e Re (VIDEO-FOTO) Goli i ardhur në minutat shtesë nga Winston Reid, i ka dhënë një pikë kombëtares së Zelandës së Re në ndeshjen e grupit
Zelanda e Re njohu Republiken e Kosoves Numri i shteteve që kanë njohur Kosovën ka arritur në 63, pas vendimit të qeverisë së
Zelanda e Re njeh pasaportat e Republikes se Kosoves Departamenti për Punë i Zelandës së Re ka njoftuar se ky vend që nga 5 qershori i këtij vi