999 rezultate për

zeid

OKB: Në Mianmar po bëhet spastrim etnik i myslimanëve Operacioni kundër myslimanëve Rohingya në Mianmar është shembull i “spastrimit etnik”, tha komisionari për të drejta të
OKB akuzon Trump-in se po nxit dhunë kundër gazetarëve Komisionari për të drejta të njeriut i Kombeve të Bashkuara, Zeid Ra'ad Al Hussein, është shprehur se sulmet “e rreziksh
OKB denoncon krimet e përmasave historike në Siri Këshilli për të drejtat e njeriut i OKB-së, ka organizuar një seancë të posaçme për qytetin e rrethuar sirian të Alepos.
Princi jordanez pohon se Trump është i rrezikshëm Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut dhe Princi i Jordanise, Zeid Ra'ad al Hussein, kanë
OKB thirrje Maqedonisë të mos shkelë të drejtat e emigrantëve Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në OKB, Zeid Ra’ad Zeid Al-Hussein ka kritikuar sot Maqedoninë për politikë
OKB-ja kritikon Maqedoninë për emigrantët Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) përmes Zeid Ra'ad Zeid Al-Hussein, ka kritikuar sot Maqedoninë për politikën e d
Mbi 30 viktima nga përleshjet në Tripoli Të paktën 32 persona janë vrarë në përleshjet e armatosura mes milicive dhe banorëve në Tripoli të Libisë. Në dhunën
Lirohet kryeministri i Libisë (FOTOLAJM) UPDATE - Agjencia shtetërore e lajmeve në Libi raporton se ryeministri Ali Zeidan është liruar disa orë pasi është kapur
25 mijë mercenar me Gaddafin Mercenarët që luftojnë për Gaddafi-n kundër revoltës popullore në Libi janë rreth 25 mijë. Lajmin e ka bërë të ditur zëd