999 rezultate për

zedhenesit

Nuk kursen askënd, princi del pozitiv për koronavirusin Princi Albert II i Monakos ka rezultuar pozitiv, pas testit për koronavirus. Sipas BBC, lajmi u bë i ditur nga pallat
Partia e Selës reagon për negociatat me BE-në Ke reaguar edhe partia e Zijadin Selës pasi vendimit të Bashkimit Evropian për të mos u hapur negociatat me Maqeoninë.
Pacolli në rolin e zëdhënësit të Listës Serbe, tregon kur e votojnë demarkacionin Ishte paraparë të mbahej këtë javë seanca për shënimin e kufirit me Malin e Zi, e cila po zvarritet tash e sa vite. Por
Ja si u planifikua të kryhej sulmi në Mekë (VIDEO) Forcat e sigurisë së Arabisë Saudite kanë ndaluar një sulm që ishte planifikuar të ndodhte në Xhaminë e Madhe në Mekë.
Përplasje brenda opozitës / Ja çfarë i thotë Ramadani zëdhënësit të VV-së Raportet brenda opozitës së Kosovës tashmë janë ftohur ndjeshëm. Madje Burim Ramadani nga Qendra Kërkimore për Politi
Tahiri: Policët të mos komunikojnë me mediat… vetëm zëdhënësit Pas publikimit të identitetit dhe fotografive të dy vajzave që u arrestuan për prostitucion dy javë më parë, ministri i
MPJ e Greqisë i përgjigjet presidentit të Maqedonisë Ministria greke e Punëve të Jashtme përmes një deklarate zyrtare ka reaguar ndaj intervistës së presidentit të Maqedonis
AAK: Arrestimet dëshmojnë lidhjen e fortë të pushtetit dhe gjyqësorit Partia opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka reaguar pas arrestimit të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje, deput
Ja këshilla e zëdhënësit të LSDM-së për Gruevskin Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, këshillon kryeministrin Nikolla Gruevski me anë të një postimi në faqen e tij në Fa
SHBA shpreh shqetësim për gjendjen në Maqedoni Departamenti Amerikan i Shtetit fton autoritetet maqedonase që t'i përmbahen standardeve më të larta të shtetit juridik,
Asnjë kërkesë për rikthimin e regjimit të vizave Asnjë vend anëtar i BE-së nuk ka kërkuar deri tani kthimin e regjimit të vizave për Maqedoninë ose për ndonjë nga vendet
Dy policë të lënduar në protestat e sotme Pavarësisht numrit të vogël të protestuesve, nuk kanë munguar incidentet edhe në protestën e sotme. Tek "Sheshi Skend
Isa: Jam i pastër Isa Mustafa nuk i frikësohet dëshmisë që Musa Daka i dha një Prokuroreje të EULEX-it në lidhje me keqpërdorimet në Fondi
Nimiç takon sot Jolevskin dhe Vasilakis Ndërmjetësuesi në çështjen e emrit Mathiu Nimiç gajtë ditës së sotme dhe nesër do të takohet me dy negociatorët: grekun
Siri, dezerton zëvendësi i Bashar al Assad Zëvendës presidenti sirian Farouq al- Sharaa "ka dezertuar" dhe tashmë ndodhet në Jordani. Lajmi publikohet nga zëdhënës
Zëdhënësit e shtypit, disa në punë të tjerë me pushime (FOTO-LAJM) Ata e kanë të lidhur punën e tyre me politikanët ndaj e kanë të vështirë të planifikojnë pushime. Bëhet fjalë për zëdhën
Ditë vendimtare për Greqinë, shpëtim apo falimentim? Takimi i kryeministrit grek Lukas Papadimos me liderët e partive që mbështesin qeverinë e tij, është ndërprerë dje pas 5
Certifikatat, reagon Athina Greqia ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me modelin e ri të certifikatave shqiptare, ku nuk shënohet kombësia apo edh