999 rezultate për

zbatoje

Voltana Ademi: Zbatoj dekretin e Metës, askush s'na tremb dot Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi thotë se është e vendosur për të zbatuar dekretin e Metës mbi anulimin e zgjedhj
SHBA: Presim që edhe Greqia të zbatojë marrëveshjen për emrin Maqedonia është aleat i rëndësishëm i SHBA-së dhe kjo administratë vazhdon të mbështesë hyrjen e vendit në NATO dhe impl
Trump thotë se Koreja e Veriut do ta zbatojë marrëveshjen për çarmatim bërthamor Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump thotë se ka besim se kreu i Koresë së Veriut Kim Jong Un do
MSH reziston ta zbatojë urdhëresën e OSHP-së, rrezikon të gjobitet Vetëm një rrugë ligjore ka përpara Ministria e Shëndetësisë në lidhje me një urdhëresë të lëshuar nga Organi Shqyrtues i
Mattis: Ushtria është gati të zbatojë çdo urdhër të presidentit Trump Sekretari amerikan i mbrojtjes James Mattis, në fjalimin e tij vjetor para ushtrisë foli për strategjisë aktuale me Kore
Ambasadori italian, me shpresë se qeveria e re do zbatojë reformat Sa i përket marrjes së mandatit nga lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, nga presidentit Gjorge Ivanov për formimin e qeverisë
Eurodeputetët: Qeveria e re të zbatojë reformat prioritare! Deputetët evropianë Eduar Kukan, Knut Fleckenstein dhe Ivo Vajgl të cilët ishin ndërmjetësues në Marrëveshjen e Përzhinë
Shumica e re do zbatojë vullnetin e qytetarëve, jo të Gruevskit Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie, ka thënë se shumica e re parlamentare do të zba
Ministri gjerman paralajmëron Ramën: Zbatojeni planin dhe jeni në BE! Kryeministri Edi Rama u takua në Berlin, me Ministrin e Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, nga i cili mori vlerësimin për
Urdhër-arrestin për Haradinaj, Tahiri: I kërkova Interpol të mos i zbatojë (VIDEO) Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri sot ndodhet në Kosovë ku ka zhvilluar një konferencë të përbashkët më homo
Basha: Rama ka në dorë bixhozin në Shqipëri, s'ka interes të zbatojë ligjin Në një dalje para mediave, kreu i PD, Lulzim Basha, deklaroi se “operacioni kundër lojrave të fatit, pati qëllim futjen
Beogradi të zbatojë marrëveshjet me Kosovën nëse do anëtarësim në BE Komisionari i BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn, pritet të qëndrojë sot në Beograd, ku së bashku me kryeministrin e Serbi
"Nëse Zaev fiton zgjedhjet, nuk besoj se do e zyrtarizoje gjuhën shqipe" Ish-deputetja në radhët e LSDM-së, Solza Grceva, ka deklaruar se nuk beson se Zaev do të zbatoje dy gjuhësinë. "Nuk e
Turqia do të zbatojë marrëveshjen për emigrantët Një zyrtar turk ka thënë sot se shteti i tij do ta zbatojë në tërësi marrëveshjen në mes të BE-së dhe Turqisë, që ka për
Zgjedhje të parakohshme parlamentare në Maqedoni më 11 dhjetor Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni pritet të mbahen më 11 dhjetor të këtij viti. Partitë në pushtet pro
Kosova e pranoi Planin e Ahtisarit, tani ta zbatojë Opozita ka të drejtë për kundërshtimin dhe kërkesat e saj, por nuk ka të drejtë të bllokojë funksionimin e institucionev
Mustafa: Serbia jo e gatshme të zbatojë marrëveshjen Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka folur këtë të premte në lidhje me mos zbatimin e marrëveshjes për policinë e sigur
Reichel: Serbia të zbatojë Marrëveshjen me Kosovën "Gjermania mbështet fuqishëm Kosovën si shtet të pavarur. Dëshirojmë që edhe shtetet tjera të bëjnë të njëjtën gjë si ne
Ristani: Askush nuk na ndal, policia të zbatojë ligjin Partia Demokratike deklaroi sot se mazhorancën e ka zënë paniku për protestën e nesërme në Tiranë. Sekretari i Përgjiths
Serbia të zbatojë marreveshjet, pastaj "Bruksel 2" Pala kosovare duhet të kishte kushtëzuar Serbinë për implementim të marrëveshjeve të arritura në Bruksel, e pas kësaj mu