999 rezultate për

zbatoj

Dr. Fauci feston i vetëm Krishtlindjet dhe ditëlindjen: Zbatoj ato që i predikoj vendit tim Dr.Anthony Fauci mbushi 80 vjeç ditën e enjte, por vendosi te festojë i vetëm si pasojë e koronavirusit. “Kam frikë s
Basha: I them Ramës të lerë gërvërret e të zbatojë planin tim Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha kërkoi nga qeveria që të zbatojë me urgjencë planin prej pesë pikash i prezantu
Shqiptari i "Ura" rrëzon Gjukanoviç dhe bashkon votat me pro-serbët! 4 pikat e marrëveshjes për qeverinë e re malazeze Mali i Zi nuk ka pritur gjatë. Ende pa dalë rezultati zyrtar i zgjedhjeve parlamentare, shqiptari Dritan Abazoviç, i cil
Votime në kushte pandemie, qytetarët nuk mund të hedhin votën nëse nuk zbatojnë këto kushte Gjithsej 1.814.263 qytetarë kanë të drejtë vote në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për më 15 korrik në
Ndërron jetë 65-vjeçari i infektuar me COVID-19 tek Infektivi Një tjetër pacient i infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv në Tiranë. Ministria e Shëndetësisë,
Edukatorja e infektuar me COVID-19, zbulohet pse u mbyll kopshti në Tiranë "Gjatë ditës së sotme kemi pezulluar shërbimin për 14 ditë që gjithë stafi të hetohet për çerdhen. Do zbatojmë gjithë pr
Surpriza, si do ta zbatojë këtë vit distancimin social Markata e lodrave në QTU Edhe këtë qershor, me rastin e ditës ndërkombëtare të fëmijëve, QTU rikthen Markaten e Lodrave, gjatë të gjithë muajit!
Rihapen xhamitë, rregullat e reja që duhet të zbatojnë besimtarët (FOTO LAJM) Pas bllokimit dy mujor nga koronavirusi, këtë të hënë janë hapur të gjitha xhamitë. Kryetari i Komunitetit Mysliman t
Sazan Guri i kthehet keq Ramës: Nuk i zbatoj masat, COVID-19 është një mashtrim! "Biles unë qysh tani shpall mosbindjen civile. Nuk i bindem më urdhrave të qeverisë..." I ftuar në "360gradë" nga Art
Rama nuk heq dorë, paralajmëron burg për ata që nuk zbatojnë rregullat pas të hënës Kryeministri Rama ka paralajmëruar se nga e hëna do të nisin të zbatohen masa të reja ndëshkimore për personat që nuk re
Muriqi: Ju lutem izolohuni, së bashku do ta kalojmë edhe këtë situatë (VIDEO) Edhe Vedat Muriqi kërkon nga qytetarët që t’i zbatojnë rregullat dhe të qëndrojnë në shtëpi në këto ditë krize kur koron
Basha për koronavirusin: Ftoj qeverinë të zbatojë masat e PD-së Kryetari i PD Lulzim Basha ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka ndarë një mesazh në lidhje me situatën e
Qeveria merr masa ekstreme: Kush hap lokalin, gjobë 20 milionë lekë! Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka një apel të hapur ndaj të gjithë qytetarëve të cilët nuk zbatojnë rregu
Riza: Ju tregoj problemin e skuadrave të mëdha, Skënderbeu nënvlerësohet Florian Riza është ndalur te ndeshja Skënderbeu-Partizani në emisionin “Pressing” në ABC Neës. Ish-futbollisti tregon pr
Rregullat e thjeshta të etikës që nuk i zbatojmë në përditshmëri Ka disa rregulla të thjeshta që shumica harrojnë t’i zbatojnë në jetën e tyre. Por etika është shumë e rëndësishme në pë
Kryetari i Bashkisë Mallakastër: Me 30 qershor do futem në burg Kryebashkiaku i Mallakastrës, Agron Kapllanaj nga studio e emisionin “360 Gradë” në Ora News u shpreh se do të futet në
Voltana Ademi: Zbatoj dekretin e Metës, askush s'na tremb dot Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi thotë se është e vendosur për të zbatuar dekretin e Metës mbi anulimin e zgjedhj
SHBA: Presim që edhe Greqia të zbatojë marrëveshjen për emrin Maqedonia është aleat i rëndësishëm i SHBA-së dhe kjo administratë vazhdon të mbështesë hyrjen e vendit në NATO dhe impl
Tirana mikpret Komitetin e Rajoneve të BE, Veliaj: KE të mbështesë direkt bashkitë që janë të afta të zbatojnë projekte Komiteti i Rajoneve të Bashkimit Europian zhvilloi në Tiranë takimin e 23-të me fokus Ballkanin Perëndimor, si një mundë
Raporti i TI: Vetëm 7 vende zbatojnë fort ligjet kundër ryshfetit të huaj Shtetet e Bashkuara ndodhen në mesin e shtatë vendeve kryesore që zbatojnë ligjet kundër kompanive që u japin ryshfet zy