999 rezultate për

zbatimit

Zemaj viziton aeroportin: Ashpërsimi i zbatimit të masave do të vazhdojë Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj së bashku me inspektorët dhe drejtuesit e Policisë së Kosovës, ka vizituar sot aer
Ligji për gjuhën shqipe, ende larg zbatimit (VIDEO) BDI-ja vazhdon fushatën për kryeministrin shqiptar, duke e listuar edhe zyrtarizimin e gjuhës shqipe si një nga të arrit
Valdrin Pjetri reagon pasi PD nxorri dokumentet e arrestimit në Itali Kryetari i Bashkisë së Shkodrës i zgjedhur në 30 qershor, Valdrin Pjetri ka reaguar pas akuzave të PD sipas të cilave ai
Haradinaj pret zyrtaren amerikane, asnjë fjalë për taksën Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se është takuar ndihmëssekretaren për Çështje Ndërkombëtare t
Momenti kur gazetarët e CNN mësojnë se ka një bombë në studion e tyre (VIDEO) Gazetarët e CNN, Poppy Harlow dhe Jim Sciutto, ishin live në momentin kur alarmi i zjarrit në Time Werner Center (vendi
Zbardhet takimi i Ahmetit me Palmer Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar sot në Shkup zëvendësndihmës sekretarin e shtetit ame
Gjërat thelbësore që duhet të dini kur përballeni me një polic (FOTO LAJM) Ballafaqimi me oficerët e zbatimit të ligjit do t'ju sjellë në një pikë ose në një tjetër, dhe është e rëndësishme të nj
Zhgënjehen shqiptarët: Ligji i gjuhës shqipe nuk do të hapë vende të reja pune Administratorët shqiptar që janë të punësuar në sekretariatin për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, do të angazhohe
Tatimet: Si do të përcaktohet vendi i furnizimit të TVSH-së për shërbimet e kryera Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar për mënyrën se si do të përcaktohet vendi i furnizmit të TVSH-së, lidhur
Analistët: Marrëveshja e Ohrit shumë larg zbatimit praktik (VIDEO) Analistët kritikojnë zvarritjen e procesit të zbatimit të marrëveshjes kornizë të Ohrit e cila edhe gjashtëmbëdhjetë vit
Zgjedhjet e Serbisë, policia: E kemi situatën nën kontroll Zgjedhjet serbe në Serbi kanë filluar ndërsa shtetasit serb në Kosovë i janë drejtuar 90 qendrave të votimiy. Sipas
LSI i kundërvihet Ramës: Nuk bëhet Reforma në Drejtësi me peticione Pavarësisht se gjendemi në presionin e ndërkombëtarëve për reformat në Drejtësi dhe Vettingun, apo faktit që zgjedhjet j
Meta përshëndet vendimin e Kushtetueses për “vetting-un”: Ky ligj ka rëndësi Kreu i Kuvendit Ilir Meta, ka përshëndetur vendimin e sotëm të Gjykatës Kushtetuese për lënien në fuqi të ligjit të Vett
Ismet Ramadani: Qytetarët po vuajnë pasojat e moszbatimit të MO-së Në 13 gusht të 2001 në qytetin e Ohrit në Maqedoni u nënshkrua marrëveshja që i dha fund konfliktit të armatosur atje dh
Sot bisedime Kosovë-Serbi për çështjen e kodit telefonik Sot në Bruksel po vazhdon raundi i ri i bisedimeve të caktuara nga Bashkimi Evropian. Ky takim zhvillohet në kuadër
Tahiri: S’ka Asociacion të komunave serbe, pa kod telefonik Qeveria e Republikës së Kosovës ka paraqitur sot në Bashkimin Evropian raportin periodik, i cili ofron një vlerësim mbi
Shilegov: Gruevski t'iu tregojë qytetarëve ç'bën pas shpinës së tyre (VIDEO) Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, nxorri sot para gazetarëve dokumentin e marrëveshjes për analizën e Marrëveshjes Ko
Bisedime teknike për "plogështinë" e zbatimit të marrëveshjeve Me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, në mungesë të vullnetit për të zbatuar disa nga marrëveshjet e arritura ndërmjet
Tahiri: Serbia po shkel obligimet dhe marrëveshjet Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka thënë se marrëveshja me Serbinë për njohjen reciproke të policëve të sigurimit në
Pacolli kërkon ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë Kryesuesi i delegacionit teknik për bisedime për çështje të sigurimeve, Rrahim Pacolli, ka kritikuar Qeverinë e Serbisë