999 rezultate për

zbatimin

Tre projekte nisin zbatimin, në Lushnjë, Fier e Dinamo infratsruktura do jetë ndryshe Klubet e Kategorisë së Parë dhe sidomos ato me traditë pritet që të ndërhyjnë në infrastrukturë. Janë tri projkete, duke
Zbulohet shuma marramendëse, 40 milionë euro në llogaritë e të "fortëve" Paratë e krimit janë prej kohësh në qarkullim dhe shumë prej tyre janë investuar jo pak. Gjatë vitit 2019, me kërkesë të
Osmani takon ambasadorin Kosnett, pikat ku po mbahet diskutimi Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin ka biseduar
Rihapen xhamitë, rregullat e reja që duhet të zbatojnë besimtarët (FOTO LAJM) Pas bllokimit dy mujor nga koronavirusi, këtë të hënë janë hapur të gjitha xhamitë. Kryetari i Komunitetit Mysliman t
Pranon bashkëpunimin me Bashkinë, policia nxjerr numrin e të arrestuarve Policia e Shtetit ka njoftuar se me kërkesë nga Inspektoriati i Mbrojtjes se Territorit i Bashkisë Tiranë, janë në mbësh
Tirana gjallërohet edhe sot, apel për zbatimin e orarit Ashtu si të dielën e parë, edhe sot Tirana është mbushur nga fëmijët dhe nënat e tyre. Ata kanë mundësi që të shijojnë d
Gjoba në masë në 24 orë: Lokale të hapura, shoferë të pabindur dhe këmbësorë në rrugë! Gjatë 24 orëve të fundit i është hequr leja e drejtimit 78 shoferëve që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit. A
Eurothink: Greqia po zvarrit zbatimin e Marrëveshjes së Prespës Marrëveshja e Prespës po zbatohet me ritëm më të ngadaltë se sa parashikohej. Procesi zvarritet më së shumti nga pala gr
Gjobë nëse hedh fishekzjarre për festa, sa është shuma Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në bazë të Ligjit për Vetëqeverisjen Lokale dhe Statutit të Komunës, ka
A do ketë fishekzjarre këtë vit, policia bën njoftimin e rëndësishëm Shtohen masat për parandalimin e hedhjes në treg të lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve dhe përdorimin civil, që rre
U zgjodh Kryeprokuror, zbardhet takimi i ambasadorit gjerman me Olsian Çelën Ambasadori Gjerman Peter Zingraf ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Prokurorin e ri të Përgjithshëm Olsian Çela.
Ra në kurthin rus, Zaev ndryshon numrin e telefonit dhe merr masa të repta Kryetari i Qeverisë Zoran Zaev dhe Kabineti ti tij ndërmarrin masa për përforcimin e efikasitetit dhe sigurisë në zbatim
Institucionet dhe pse obligohen me ligj nuk respektojnë gjuhen shqipe Shumë ministri dhe institucione shtetërore, edhe pse obligohen me ligj, nuk e respektojnë Ligjin për përdorimin e gjuhëv
Haradinaj flet për aksionin e Policisë: Bëhet fjalë për zbatimin të ligjit dhe asgjë tjetër, rrini të qetë Haradinaj flet për aksionin në veri: Bëhet fjalë për zbatimin të ligjit dhe asgjë tjetër, rrini të qetë Kryeministri i
Gjuha Shqipe ende nuk po përdoret në Maqedoni Ndërkohë që gabimet drejtshkrimore vazhdojnë të mos përmirësohen, ndërsa tabelat vendosen vetëm në gjuhën Maqedonase, A
Shkupi kërkon ndihmë nga Tirana dhe Prishtina në përdorimin e shqipes Deri në konsolidimin e organeve që do të angazhohen për zbatimin e drejtë të gjuhës shqipe, si gjuhë zyrtare në instituc
Zgjidhet personi që do të drejtojë zbatimin e gjuhës shqipe Dje, në seancën e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Ylber Sela është emëruar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Ligjit p
Nga nesër zyrtarisht Maqedonia vendos emrin e ri Maqedonia do të fillojë zyrtarisht zbatimin e emrit, “Republika e Maqedonisë së Veriut”. Zbatimi do të nisë nga tabelat
Merret vendim, armët pa lejë në Kosovë do të legalizohen (DOKUMENT) Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa ka nxjerr vendim për legalizimin e armëve. Vendimi është marrë me 23 në
Irani dhe fuqitë botërore diskutojnë marrëveshjen bërthamore Diplomatë të lartë nga Irani dhe pesë fuqi botërore po takohen në Vjenë, për të diskutuar zbatimin e marrëveshjes bërtha