999 rezultate për

zbatimi

Gjobë nëse hedh fishekzjarre për festa, sa është shuma Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në bazë të Ligjit për Vetëqeverisjen Lokale dhe Statutit të Komunës, ka
A do ketë fishekzjarre këtë vit, policia bën njoftimin e rëndësishëm Shtohen masat për parandalimin e hedhjes në treg të lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve dhe përdorimin civil, që rre
U zgjodh Kryeprokuror, zbardhet takimi i ambasadorit gjerman me Olsian Çelën Ambasadori Gjerman Peter Zingraf ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Prokurorin e ri të Përgjithshëm Olsian Çela.
Haradinaj: Zvarritja e ligjit për paga, skenar i qëllimshëm Haradinaj duke komentuar dërgimin e ligjit për paga, në Gjykatën Kushtetuse, tha se ai dyshon se zvarritja e këtij ligji
Marrëveshja e Prespës përplas Zaevin me Mickovskin Fjala ‘pjesë e ngrirë’ është shumë e rëndë, por qëllimi ynë është të sqarojmë se çfarë do të thotë Marrëveshja e Prespës
Ministria e Mbrojtjes: Ka nisur zbatimi i plotë i planit për FSK-në Është bërë gati një vit prejse Pakoja e Projektligjeve për Transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri
Valdrin Pjetri reagon pasi PD nxorri dokumentet e arrestimit në Itali Kryetari i Bashkisë së Shkodrës i zgjedhur në 30 qershor, Valdrin Pjetri ka reaguar pas akuzave të PD sipas të cilave ai
Ra në kurthin rus, Zaev ndryshon numrin e telefonit dhe merr masa të repta Kryetari i Qeverisë Zoran Zaev dhe Kabineti ti tij ndërmarrin masa për përforcimin e efikasitetit dhe sigurisë në zbatim
Institucionet dhe pse obligohen me ligj nuk respektojnë gjuhen shqipe Shumë ministri dhe institucione shtetërore, edhe pse obligohen me ligj, nuk e respektojnë Ligjin për përdorimin e gjuhëv
Fillon zbatimi i dekretit të Metës, mbyllen KZAZ-të në Kukës dhe Burrel Autoritetet vendore kanë nisur punën për zbatimin e dekretit te presidentit të vendit, Ilir Meta në lidhje me shtyrjen e
Haradinaj flet për aksionin e Policisë: Bëhet fjalë për zbatimin të ligjit dhe asgjë tjetër, rrini të qetë Haradinaj flet për aksionin në veri: Bëhet fjalë për zbatimin të ligjit dhe asgjë tjetër, rrini të qetë Kryeministri i
Gjuha Shqipe ende nuk po përdoret në Maqedoni Ndërkohë që gabimet drejtshkrimore vazhdojnë të mos përmirësohen, ndërsa tabelat vendosen vetëm në gjuhën Maqedonase, A
Shkupi kërkon ndihmë nga Tirana dhe Prishtina në përdorimin e shqipes Deri në konsolidimin e organeve që do të angazhohen për zbatimin e drejtë të gjuhës shqipe, si gjuhë zyrtare në instituc
Haradinaj pret zyrtaren amerikane, asnjë fjalë për taksën Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se është takuar ndihmëssekretaren për Çështje Ndërkombëtare t
Zgjidhet personi që do të drejtojë zbatimin e gjuhës shqipe Dje, në seancën e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Ylber Sela është emëruar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Ligjit p
Fillon zbatimi i emrit Maqedonia e Veriut Pas ratifikimit të Protokollit për anëtarësimi të Maqedonisë në NATO nga ana e Parlamenti grek, mbetet që Greqia të njof
Nga nesër zyrtarisht Maqedonia vendos emrin e ri Maqedonia do të fillojë zyrtarisht zbatimin e emrit, “Republika e Maqedonisë së Veriut”. Zbatimi do të nisë nga tabelat
Merret vendim, armët pa lejë në Kosovë do të legalizohen (DOKUMENT) Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa ka nxjerr vendim për legalizimin e armëve. Vendimi është marrë me 23 në
Haradinaj nuk jep siguri që vizat i marrin në dhjetor Kryeministri Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka deklaruar se beson se brend
Momenti kur gazetarët e CNN mësojnë se ka një bombë në studion e tyre (VIDEO) Gazetarët e CNN, Poppy Harlow dhe Jim Sciutto, ishin live në momentin kur alarmi i zjarrit në Time Werner Center (vendi