999 rezultate për

zarif

Nderohen “Dëshmorët e Atdheut”, Klodian Tanushi e Zarife Hasanaj mes tyre Në ditën e përkujtimit të dëshmorëve, janë nderuar në Letoni më titullin “Dëshmorët e Atdheut” Zarife Hasanaj dhe Klodia
Vrasja për pazare, gjykata merr vendimin për autorët Eshtë marrë ditën e sotme vendimi nga Gjykata e Korçës ka për vrasjen e 42 vjeçarit Zarif Alliu i cili u masakrua me mj
Surpriza e pakëndshme që iu bë Trumpit në Samitin e G7 Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka realizuar një vizitë të papritur në samitin e shtatë vendeve më të i
Një kopsht merr emrin e dëshmores Zarife Hasanajt Kryetari i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu i ka vendosur emrin e nëntetares Zarife Hasanajt një kopshti në Babrru. Përme
Kamza nderon Zarife Hasanajn Edhe Bashkia e Kamzës ka nderuar nëntetaren Zarife Hasanaj duke e shpallur "Nderi i Kamzës", pas vdekjes. Titulli iu
NATO reagon për vdekjen e Major Klodian Tanushit NATO ka reaguar përmes një mesazhi pasi ndërroi jetë edhe Major Klodian Tanushi nga incidenti i disa ditëve më parë në L
Vdekja e majorit Klodian Tanushi, ulet në gjysmë shtizë flamuri shqiptar në NATO Pas vdekjes edhe të majorit Klodian Tanushi, flamuri shqiptar në bazën e NATO-s në Camp Arena në Heart Afganistan është
Shqipëria në zi! Homazhe për Nëntetaren e vrarë Zarife Hasanaj (FOTO LAJM) Në Pallatin e Kongreseve po zhvillohen homazhe për Dëshmoren e Atdheut, Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën gjatë misioni
E FUNDIT/ Mbërrin në Tiranë trupi i pajetë i Zafire Hasanajt Ka mbërritur në Tiranë avioni i NATO-s, me të cilin është sjellë trupi i pajetë i Nëntetares Zarife Hasanaj që humbi jet
Mbërrin sot në Shqipëri trupi i pajetë i Zarife Hasanajt, ku pritet të zhvillohet ceremonia Mbërrin sot në Shqipëri gjatë orëve të mesditës trupi i Nënterares Zarife Hasanaj që ndërroi jetë disa ditë më parë në L
Zbardhen detajet, ja kur i jepet lamtumira e fundit Zarife Hasanajt Vetëm pak duhej që të përmbyllnin misionin dhe të ktheheshin në atdhe. Por kolegët e kontigjentit EOD do të kthehen me t
Lot dhe dhimbje! Nderohet në Letoni ushtarakja shqiptare që humbi jetën (FOTO LAJM) Gjatë paradites së sotme është zhvilluar një ceremoni nderimi për Nëntetetaren shqiptare Zarife Hasanaj që ndërroi jetë
Lot dhe dhimbje për ushtaraken e vrarë: Miqtë i bëjnë dedikimet prekëse (FOTO LAJM) Ndërkohë që famijaret e Nëntetares Zarife Hasanaj kanë hapur dyert e mortit, të adërmit dhe miqtë i kanë dedikuar asaj n
Pllakos zia në familje, kush ishte Nëntetarja shqiptare që humbi jetën në Letoni (FOTO & VIDEO) Paraditen e sotme një minë i ka shkaktuar vdekjen Nëntetares Zarife Hasanaj duke plagosur edhe Major Klodian Tanushin dh
Ministri iranian sulmon Shqipërinë për muxhahedinët Tëitteri dhe Facebook kanë mbyllur mijëra llogari në Iran me arsyetimin se ishin duke u përdorur nga regimi me qëllime p
Irani mbështet Turqinë në përplasjen me SHBA-të "Ngjarje e turpshme". Kështu e ka cilësuar shefi i diplomacisë iraniane Muhamed Zarif vendimin e administratës së Donald
Irani dhe fuqitë botërore diskutojnë marrëveshjen bërthamore Diplomatë të lartë nga Irani dhe pesë fuqi botërore po takohen në Vjenë, për të diskutuar zbatimin e marrëveshjes bërtha
Kush është dëshmitari kyç nga burgu grek që zbardh vrasjen për hesape droge Gjykata e Korçës ka vendosur për marrjen në pyetje të një dëshmitari kyç për ngjarjen ku mbeti i vdekur Zarif Aliu, ngja
Vrasja në Devoll, trondit dëshmitari: E vrau se si dha lekët e drogës… Një ditë pas ngjarjes së rëndë në fshatin Braçanj të rrethit të Devollit, ku Zarif Alliu, 44 vjeç, mbeti i vrarë për paz
Vrasja në Devoll, i plagosuri: Sherri nisi për 25 kg drogë Zbardhen detaje të tjera të reja në lidhje me vrasjen e djeshme në Devoll. I plagosuri ka rrefyër se ai bashkë me person