999 rezultate për

zakonisht

Pse aeroplanët zakonisht janë të bardhë? Gjithçka ka ndonjë arsye të veçantë. Nuk jemi mësuar të shohim aeroplanë me ngjyra të ndryshme, përveç të bardhë.
Pse aeroplanët zakonisht janë të bardhë? Gjithçka ka ndonjë arsye të veçantë. Nuk jemi mësuar të shohim aeroplanë me ngjyra të ndryshme, përveç të bardhë.
Një bakter i rrezikshëm fshihet në banjë në një vend që zakonisht nuk e pastrojmë Studiuesit në Universitetin e Kolorados morën mostra të ADN-së nga 656 familje dhe zbuluan se shumica e banjave përmbajn
A duhet të shqetësoheni kur periodat zgjasin më pak se zakonisht Kur të vijnë periodat, duket sikur nuk do të ikin kurrë. Prandaj kur ato zgjasin më pak se normalisht, mund të duket si
Ishte koha kur Suedia sterilizonte 60 mijë njerëz pasi "manipulonin pastërtinë e racës ariane" (FOTO LAJM) Duke filluar që nga gjysma e dytë e shekullit të nëntëmbëdhjetë, në Mbretërinë e Bashkuar, në Evropë dhe madje edhe jash
Do të shkoni në Shqipëri? Habit Vuçiç: Dua të vizitoj Shkodrën dhe Vlorën "Nuk kam qenë kurrë në Shkodër, as në Vlorë. Ajo që kam dëgjuar nga njerëzit që e dinë këtë, thonë se ka një bregdet jas
Simptomat që zakonisht i anashkalojmë, paralajmërojnë sëmundje të rënda Disa nga shenjat, që tregojnë se organizmi nuk po funksionon siç duhet janë: Barku i fryrë– për disa gra gjatë ciklit
Çfarë tregojnë për shëndetin duart e ftohta Sëmundja Raynaud është një sëmundje e cila shkakton ftohje të gishtave të këmbëve apo të duarve gjatë ekspozimit ndaj te
Pse nuk duhet të japësh para borxh, dy arsyet kryesore Të gjithë e duam më të mirën për familjarët dhe miqtë tanë. Financat përbëjnë një brengë të përditshme të njerëzve,
Pse nuk duhet të japësh para borxh, dy arsyet kryesore Të gjithë e duam më të mirën për familjarët dhe miqtë tanë. Financat përbëjnë një brengë të përditshme të njerëzve, dhe
Shkencëtarët pretendojnë se fëmija më i madh është më i mençuri Fëmijët e parë zakonisht në çdo familje, zakonisht janë më inteligjent dhe me shumë talente. Shkencëtarët pretendojnë
5 ushqime që i kemi larë gjithë jetën gabim (FOTO LAJM) Njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre e dinë se është jashtëzakonisht e rëndësishme të lahen produktet ushqimore.
Klopp pas triumfit në finale: Zakonisht jam gjysmë-tapë, por nuk kam pirë ende as ujë Më në fund ka një finale të fituar për Jurgen Klop. Trajneri i cili kishte humbur dy finale më parë në Ligën e Kampionev
Ronaldo shënon gol përballë të pensionuarve dhe feston si zakonisht (VIDEO) Ronaldo ka shënuar gol në ndeshjen për bamirësi që po zhvillohet në Torino ku kanë zbritur shumë legjenda. Portugezi
8 gjëra që meshkujt i bëjnë vetëm kur iu dashurojnë vërtet! (FOTO LAJM) Dashuria i kapërcen të gjitha pengesat, por ekzistojnë dallime delikate mes mënyrës se si burrat dhe gratë shfaqin dashu
Pochettino: Jam jashtëzakonisht krenar për djemtë e mi Tottenham ka humbur sfidën me Man City-n, por falë golave të shënuar jashtë fushës është kualifikuar në gjysmëfinalen e
Mësojeni njëherë e mirë, çfarë ju ndodh flokëve gjatë shtatzanisë Përsëri hormonet janë “fajtor” për të gjitha. Kështu mund që më shkurt të jetë përgjigja për pyetjen se çfarë po ndodh m
Përse mund t’ju ketë dalë byc në sy Kur të shfaqet një xhungë e vogël në lëkurë, e kupton lehtësisht kur është puçërr. Por kur të shfaqet në sy? Nëse ju ënj
Foshnja e sapolindur rrezikon vdekjen prej një puthjeje Oliverin e vogël e puthi dikush që kishte herpes dhe u duk sikur nuk pati ndonjë problem, por më vonë ai pati disa pasoj
Klopp jashtëzakonisht i kënaqur me kontratën e re të Robertson Pak orë më parë është bërë e ditur se Andrew Robertson ka nënshkruar kontratë të re me Liverpool. Kontrata ishte pesë