999 rezultate për

zagrebit

Masakra në Kroaci, vrasësi zhduku gjithë familjen por kurseu fëmijën e tij Një nga krimet më të rënda ndonjëherë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Kroaci, shkruajnë mediat kroate
Uzuni shënon gol për Lokomotivën përball Dinamo Zagreb (VIDEO) Myrto Uzuni ka siguruar një pikë shumë të vlefshme për Lokomotivën e Zagrebit, teksa ka shënuar për skuadrën e tij në de
Amir Rrahmani shënon gol në fitoren e Dinamo Zagrebit (VIDEO) Futbollisti Amir Rrahmani ka shënuar gol në Kroaci. Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, e ka gjetur golin në Ligën e
Talenti shqiptar i jep kualifikimin në kupë skuadrës kroate Futbollisti shqiptar, Arbër Mehmetllari, ka shënuar golin e fitores për Lokokotiven e Zagrebit U-19 ndaj Inter Zapresiç,
Super Uzuni, shënon gol fantastik ndaj Osijekut Futbollisti i Kombëtares, Myrto Uzuni vazhdon të shkëlqejë në kampionatin kroat me fanellën e Lokomotivës së Zagrebit.
Akuza për dëshmi të rreme ndaj Mamiç, gjykata kroate merr vendimin për Modriç Gjykata e Zagrebit i ka quajtur të pa baza akuzat e ngritura nga Luka Modriç për dëshmi të rreme në gjyqin për korrupsio
Arbitrat shqiptarë protagonistë në kompeticionet europiane Arbitrat shqiptarë po fitojnë terren edhe në arenën ndërkombëtare. Sfida e sotme mes Vitrolulit dhe Dinamos së Zagrebit,
Heronjtë e Kroacisë priten në mënyrë madhështore në Zagreb (VIDEO) Ekipi i futbollit kroat është kthyer në atdhe pas suksesit më të madh në histori të tyre të futbollit. Ekipi fluturoi
Shpendi jep një lajm të mire për qytetarët e Kosovës dhe Maqedonisë Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD) ka paralajmëruar se kjo parti do të inicojë heqjen e tarifave të roamingut me s
Ish-presidenti i Dinamos së Zagrebit dënohet me 6 vite e gjysmë burg Ish-presidenti i Dinamos së Zagrebit në Kroaci, deri tani vonë këshilltar i klubit, Zdravko Mamiç, vëllai i tij Zoran Ma
Dinamo e Zagrebit insiston për bleren e Eros Grezdas Dinamo e Zagrebit ka nisur negociatat zyrtarisht me skuadrën e Osijekut për talentin shqiptar Eros Grezda . Drejtuesi
Dinamo e Zagrebit shfaq interes për mesfushorin e Kombëtares Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Odise Roshi, po luan sezonin e dytë te ekipi rus i Terek Groznit. Por me ardhjen
Abazajn e thërrasin jasht, bie në sy interesimi i Dinamo e Zagrebit Kristal Abazaj vazhdon të jetë në qëndër të vëmendjes. Sulmuesi i krahut i cili ka shkëlqyer në këto dy sezone me Luftët
Emigranti udhëton 400 kilometra poshtë autobusit dhe ja del Një emigrant irakian arriti të fshihet në pjesën e poshtme të një autobusi duke u kacavjerrë në aksin e rrotave të pasme
A ju kujtohet "Kënga e Zagrebit", flet protagonisti që e vrau shoferin e tramvajit I përgjakur dhe i mbështetur për tramvaji e kam nxjerrë alltinë e Belgjikës dhe e kam qëlluar shoferin e tramvajit: Zef
Grezda realizon supergol ndaj Dinamo Zagreb Eros Grezda vazhdon me momentin e mire. Pas elozheve qe lojtarit iu bene pas sfides se perfaqesueses sone ne Loro Borici
Vllaznia shiti lojtarin tek Dinamo e Zagrebit për një shifër qesharake Vetëm 20 mijë euro u ka kushtuar transferimi i Uendi Vecajt gjigantëve të Dinamo Zagrebit. “Panorama Sport” zbulon se 20
Stafi i Young Boys flet për Skënderbeun: Mjafton që ka eleminuar Dinamon e Zagrebit Young Boys është padyshim një nga skuadrat favorite për të kaluar grupin në Ligën e Europës ku mes kundërshtarëve është
Portieri i Dynamos së Zagrebit: E nënvlerësuam Skëndërbeun në ndeshjen e parë Futbollistët e Dinamos së Zagrebit u hsprehën të habitur nga loja e Skënderbeu në Kroaci dhe tanë se e kanë nënvlerësuar
Këshilltari i Dinamos së Zagrebit i shpëton atentatit me armë Zdravko Mamiç, Këshilltari i Dinamos së Zagrebit pak më parë ka ka shpëtuar vdekjes. Mediat kroate bëjnë të ditur se ai