999 rezultate për

zagreb

Kallaku shënon golin e dytë në Kroaci, por Lokomotiva humbet Goli i dytë sezonal i Sherif Kallakut nuk i mjaftoi Lokomotivës së Zagrebit për të evituar humbjen ndaj Rijekas dhe për
Dinamo Zagreb nuk u ndahet shqiptarëve, piketon një talent kuqezi Armando Dobra mund të ndryshojë skuadër dhe t’i bashkohet gjigantëve kroatë të Dinamo Zagreb. Kampionët e Kroacisë po e
Festoi ditëlindjen me 15 veta në shtëpi, Dinamo Zagreb reagon për Lirim Kastratin (FOTO LAJM) Dinamo Zagrebi do të shqyrtojë rastin e sulmuesit të tij Lirim Kastrati, i cili ka shkaktuar pakënaqësi në Kroaci mbrëmj
Medalje për nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal" në INOVA të Zagrebit Në Republikën e Kroacisë – Zagreb, organizuar nga Shoqata e Inovatorëve Kroatë, INOVA u mbajt për herë të 44-të nën moto
Lista e futbollistëve shqiptarë që ndryshuan skuadër gjatë merkatos verore Disa nga lojtarët shqiptar kanë qenë shumë të zënë në këtë afat kalimtar, duke tentuar që të gjejnë klube të reja. Tr
Uzuni nuk ndalet, shënon përsëri në Champions (VIDEO) Futbollisti i Kombëtares “abonohet” me golin në Ligën e Kampionëve. Pasi i siguroi kualifikimin Ferencvaroshit në sfidën
Grezda gjen golin në Kroaci, i shënon Dinamo Zagrebit (VIDEO) Futbollisti i Shqipërisë Eros Grezda ka gjetur golin në javën e tretë të kampionatit kroat. 25-vjeçari barazoi sfidë
Lokomotiva e Zagrebit në Champions, Uzuni dhe Kastrati largohen me nder Me 4 shqiptarë në fushë dhe Indrit Tucin në stol Lokomotiva e Zagrebit shkruajti historinë. Skuadra kryeqytetase arriti
Ky është shqiptari që krijoi "Bandën e shqiptarëve" te Lokomotiva (FOTO LAJM) “Banda e shqiptarëve”! Kështu janë etiketuar lojtarët shqiptarë të Lokomotivës së Zagrebit nga shokët e tyre të skuadrës
Tre klube greke dhe Dinamo Zagrebi pas Ernest Muçit Futbollisti i Tiranës Ernest Muçi ka ngjallur interesin e disa klubeve ballkanike me emër. Media greke “Sport-fm.gr”
Uzuni: Më duan 5-6 klube, nga më të mëdhatë në Europë Sulmuesi shqiptar i Lokomotivës së Zagrebit, Myrto Uzuni, pohon në emisionin “Fair Play” në Syri TV se ka oferta nga klu
Uzuni e Çokaj dërgojnë Lokomotivën e Zagrebit në finalen e Kupës së Kroacisë Lokomotiva e Zagrebit "fluturon" në finalen e Kupës së Kroacisë falë dy futbollistëve shqiptarë. Enis Çokaj dhe Myrto Uz
Eurodeputetët ngrenë shqetësimin për kushtet që duhet të përmbushë Shqipëria: A ia thatë Ramës? Një ditë pas zhvillimit të Samitit të Zagrebit ku morën pjesë edhe liderët e rajonit të Ballkanit, eurodeputët ngrenë sh
''Hap i vogël drejt anëtarësimit'', koronavirusi prishi planet për Samitin e Zagrebit BE-ja ndihmon Ballkanin Perëndimor për të dalë nga kriza e koronës dhe rinovon premtimin për pranim. Një tjetër hap i vo
Thaçi në Samitin e Zagrebit kërkon liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se në Samitin e Zagrebit ka përsëritur nevojën urgjente për liberalizim të
Samiti i Zagrebit, Shasha: Liberalizimi i vizave për Kosovën nuk do të jetë në agjendë 27 shtete të Bashkimit Evropian dhe 6 vendet e Ballkanit Perëndimor do të jenë sot pjesë e Samitit të Zagrebit i cili do
Thaçi përfaqëson Kosovën në Samitin e Zagrebit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të marrë pjesë në Samitin e Zagrebit, që do të mbahet nesër përmes n
Emër dhe mbiemër të njëjtë, lojtarët shqiptarë bënë lëmsh mediat turke (FOTO LAJM) Kosova ka dy lojtarë me emër dhe mbiemër të njëjtë, Lirim Kastrati, me njërin që luan si sulmuesi dhe tjetri si mbrojtës
Tjetër tërmet në Zagreb, qytetarët ikin drejt bregdetit Në orën 16.16 në Zagreb është regjistruar një tërmet i ri dhe sipas të dhënave të para, 17 njerëz u lënduan nga tërmetet
Tërmeti dëmton stadiumin e Dinamo Zagreb Termeti që ka goditur Zagrebin e Kroacisë, në ora 06:23 të mëngjesit të sotëm, ka shkaktuar dëme të mëdha materiale, kur