999 rezultate për

zaganjori

Zëri i Amerikës: Çfarë e "fundosi" kryetarin e Gjykatës së Lartë Në Shqipëri, Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) vendosi sot shkarkimin nga detyra të Kryetarit të Gjykatës së Lartë Xhez
KPA shkarkon Zaganjorin Kolegji i Posatshëm i Apelimit ka dhënë vendimin për kreun e Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori, duke e shkarkuar atë n
Me 1 miliardë lekë pasuri, nis seanca në KPA për Xhezair Zaganjorin Nis seanca në KPA për Xhezair Zaganjorin, kreun e Gjykatës së Lartë. Zaganjori ka kaluar procesin e Vettingut por vendim
Nis seanca për Xhezair Zaganjori, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e kryetarit të Gjykatës së Lartë Nis në KPA seanca për kryetarin e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori. Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e KPK
Gati ti shpërthente tritoli në makinë, si shpëtoi inspektori i tatimeve në Shkodër Një tragjedi ku ndoshta do të kishte edhe viktima është shmangur në qytetin e Shkodrës. Bëhet fjalë për një sasi eks
ONM kundër KPK, kërkon largimin e Zaganjorit Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit do të apelojë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili lejoi kreun
Vettingu jep vendimin për Kryetarin e Gjykatës të Lartë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar sot në detyrë Xhezair Zaganjorin. Kryetari i Gjykatës së Lartë nuk isht
Zaganjori: 13 mijë dosje në Gjykatën e Lartë, e nevojshme reforma në gjyqësor Zaganjori e ka cilësuar të domosdoshme reformën në gjyqësor, duke iu referuar 13 mijë dosjeve në Gjykatën e Lartë. Gjatë
Zaganjori: Gjyqtarët do të mbështesin forcimin e shtetit ligjor I pranishëm në Konferencën Gjyqësore Kombëtare, Kreu i Gjykatës Kushtetuese, Xhezair Zaganjori është shprehur se në kush
Zaganjori: Garantim pavarësisë së gjyqësorit Delegacioni i Komisionit të Venecias është takuar edhe me kreun e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori. Në fokus kanë që
Zaganjori: Një shtet që nuk garanton qetësinë, jo më i mirë se diktatura Zaganjori ka bërë apel që të lihen akuzat politike sa i takon atentateve me tritol që ndodhën në vend. Duke qëndruar në
Sistemi i drejtësisë po i nënshtrohet reformave Në Konferencën Gjyqësore Kombëtare, Kryetari i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori tha sot se mbledhja e konferencës vje
Zaganjori vizitë studimore në Luksemburg, Një delegacion i Gjykatës së Lartë të Republikës së Shqipërisë, kryesuar nga Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zagan
Video-përgjimi, Zaganjori: Nuk i njoh personat që më përmendin Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori reagoi sot në lidhje me video-përgjimet e publikuara në emisionin “Fiks-
Bashkëpunim më i ngushtë mes gjyqësorit të Prishtinës dhe Tiranës Një bashkëpunim edhe më i ngushtë mes gjyqësorit në Prishtinë dhe atij në Tiranë ishte ajo që u kërkua në një takim mes
Jahjaga priti një delegacion nga Gjykata e Lartë e Shqipërisë Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, pati sot një takim me një delegacion nga Gjykata e Lartë e Shqipërisë, të cilin
Shqipëria, përballë sfidash të rëndësishme Kryetari i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori ka shprheur sot vlerësimin për ndihmën që qeveria amerikane vazhdon t’i j
Zaganjori premton të forcojë pushtetin gjyqësor Kryetari i Gjykatës Xhezair Zaganjori u takua sot me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar Nicholas Cannon OBE, dhe Zv.Am
Zaganjori: Më vjen keq që nuk më votoi opozita Kryetari i ri i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori ka shprehur keqardhjen që deputetët e partisë Socialiste nuk votuan
Gjykata e Lartë, Nishani prezanton Zaganjorin Presidenti Bujar Nishani prezantoi sot kreun e ri te Gjykates së Lartë, Xhezair Zaganjori. Në ceremonine e rastit, Nisha