999 rezultate për

zaevin

Një kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Ahmeti: Ne bëmë Zaevin Kreu i BDI ka dalë zyrtarisht me idenë e një Kryeministri shqiptar në Maqedoninë e Veriut, që pritet të zhvillojë zgjedh
Nuk do të hetohen "bombat" për Zaevin dhe Mickoskin Prokuroria për krim të organizuar nuk do t’i hetojë incizimet e fundit të publikuara në Youtube, që kishin të bëjnë me l
Nesër përfundon izolimi për Zaevin dhe Mickoskin Dy liderët e partive më të mëdha politike, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski, nesër përfundojnë periudhën 7 ditore të iz
Filipçe konfirmon testet për Mickoskin dhe Zaevin Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se kryetari i VMRO-së Hristjan Mickoski dhe kryeta
Ministri i brendshëm Çulev po bën plan për ta arrestuar Zaevin? Një mundësi të tillë e komenton gazetari i njohur, Eroll Rizaov, në kolumën e tij në Dojçe Vele. Megjithatë, këtë mundës
Pasi dështoi me Zaevin, Thaçi kërkon parti shqiptare për koalicion (VIDEO) Edhe pse Menduh Thaçi dëshironte që të bëhej kolaicion me LSDM-në, siç duket nuk ka sukses mes tyre. Pas dështimit, Tha
U bë bashkë me Ramën dhe Zaevin, Vuçic zbulon e kujt ishte ideja për "Mini-Shengenin" Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka dhënë një intervistë për median gjerman Der Spiegel, ku ka folur për zhvillim
Marrëveshja e Prespës përplas Zaevin me Mickovskin Fjala ‘pjesë e ngrirë’ është shumë e rëndë, por qëllimi ynë është të sqarojmë se çfarë do të thotë Marrëveshja e Prespës
Bosi ndërkombëtar i kanabisit takon Zaevin në zyrën e tij Biznesmeni amerikan Majk Shtraumetis i njohur si bosi i kanabisit në botë me nofkën Big Majk ka qëndruar në Maqedoninë e
Haradinaj tregon çfarë foli me grupin që futi në kurth Zaevin Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka treguar për herë të parë se çfarë kishte folur me komikët rus, të cilët p
Paguajeni ju drekën! Rama bën batuta me Zaevin Nuk kanë munguar batutat mes Ramës dhe Zaevit gjatë konferencës së përbashkët për shtyp në Tiranë. Teksa mbante fjale
Gashi: Jemi afër marrëveshjes me Zaevin Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, deklaroi se janë në fazën finale të negociatave me kryeministrin Zoran Zaev dhe sh
Merkel: Thur elozhe për Zaevin dhe Tsiprasin Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ju dha mirënjohje kryemistrave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqis
Çipras ngre në qiell Zaevin Me intervistën e sotme për “Efimerida Ton Sindakton”, kryeministri i IRJM, Zoran Zaev i ka hedhur poshtë të gjitha argum
Zaev do të jetë presidenti i ardhshëm i Maqedonisë Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në 27 vjetorin e Konferencës së Unionit të Forcave Rinore të VMRO-DPM
Sela i reagon Zaevit: Kosovën e duan pa ushtri vetëm Serbia dhe Rusia (FOTO LAJM) Pas deklaratës së kryeministrit maqedonas Zoran Zaev se themelimi i Ushtrisë së Kosovës ishte i hershëm, reagoi lideri i
Shfaqet Koxias, thotë se do ta tërhiqte për veshi Zaevin Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Koxias, në një intervistë për televizionin grek “Antena”, në lidhje m
Nacionalistët kanë një kërkesë për Zaevin Një grup qytetarësh janë grumbulluar para Kuvendit dhe po protestojnë kundër Marrëveshjes me Greqinë. Ata kanë vendo
Numri dy i SHBA-së fton Zaevin në takim Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev nesër në Washington do të realizojë takim me Zv.presidentin e Shteteve të Bashkuara
Opozita padit Zoran Zaevin Partia opozitare në Maqedoni, VMRO-DPMNE sot te Prokuroria Publike ka dorëzuar padi penale kundër kryeministrit të Maqed