999 rezultate për

zaevi

Të shtyhen zgjedhjet? Reagon Zaev Të gjithë tashmë në shtet e kanë të qartë se Mickoski dhe opozita nuk duan zgjidhje ligjore për prokurorinë publike. Ed
INTERVISTA/ Ministri shqiptar i Zaevit: Partia jonë, e dytë tek shqiptarët Ministri Edmond Ademi është në LSDM-në e Zoran Zaev që nga viti 1992. Ademi thotë për emisionin “Ballkan” në Abc News se
Ministri i brendshëm Çulev po bën plan për ta arrestuar Zaevin? Një mundësi të tillë e komenton gazetari i njohur, Eroll Rizaov, në kolumën e tij në Dojçe Vele. Megjithatë, këtë mundës
Pasi dështoi me Zaevin, Thaçi kërkon parti shqiptare për koalicion (VIDEO) Edhe pse Menduh Thaçi dëshironte që të bëhej kolaicion me LSDM-në, siç duket nuk ka sukses mes tyre. Pas dështimit, Tha
Uashington post: Ja përse u largua Zoran Zaevi? Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot dha dorëheqje duke hapur mundësi që kabineti i përkohshëm i ri të o
A do të mbetet BDI-ja pjesë e Qeverisë teknike, flet Zaevi (VIDEO) Në mbledhjen e Komitetit Qendror dhe Ekzekutiv të LSDM-së ku do të caktohet kryeministri teknik, do të shqyrtohet edhe k
Zaevi mund ta largojë edhe Ahmetin nga Qeveria, ja kush shkruan? Zoran Zaev me largimin e tij nga posti i kryeministrit mund ti faleminderohet edhe ministrave të BDI-së, duke i larguar
Zaevi harroi s’i u bë kryeministër – harroi edhe premtimet për shqiptarët! Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka thënë se deri më tani ka dhënë prova të mjaftueshme për të marrë besim
U bë bashkë me Ramën dhe Zaevin, Vuçic zbulon e kujt ishte ideja për "Mini-Shengenin" Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka dhënë një intervistë për median gjerman Der Spiegel, ku ka folur për zhvillim
U kritikua nga Thaçi, Rama publikon videon krah Zaevit e Vuçiçit(VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga takimi në Ohër, me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe
Marrëveshja e Prespës përplas Zaevin me Mickovskin Fjala ‘pjesë e ngrirë’ është shumë e rëndë, por qëllimi ynë është të sqarojmë se çfarë do të thotë Marrëveshja e Prespës
Nis takimi mes Aleksandar Vucic, Ramës dhe Zaevit Në Novi Sad ka nisur takimi trepalësh në mes të Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Presidentin serb Aleksa
Zaev: Pres aktakuzë deri më 15 tetor Kryetari i LSDM-së dhe kryeministër Zoran Zaev në tribunën e sotme "Në rrugë të drejtë" në Shtip theksoi se pret para 15
Mitsotakis -Zaevit: Nuk do ta nënshkruaja kurrë Marrëveshjen e Prespës Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis takoi gjatë punimeve të Asamblesë së OKB-së në Neë York edhe kryeminist
Komandant Malisheva: Si Gruevski, si Zaevi njëlloj janë Pas vërtetimit të dënimeve për grupin e Kumanovës nga ana e Gjykatës së Apelit në Shkup është prononcuar edhe Muhamed Kr
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut voton ministrat e rinj të kabinetit të Zaevit Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi zgjedhjen e dy ministrave të rinj, Nina Angellovskes për ministre të Financave dhe
Bosi ndërkombëtar i kanabisit takon Zaevin në zyrën e tij Biznesmeni amerikan Majk Shtraumetis i njohur si bosi i kanabisit në botë me nofkën Big Majk ka qëndruar në Maqedoninë e
Boki për mediat serbe: E di si vjedhin Zaevi dhe Haradinaj Mediat serbe kanë vazhduar propagandën kundër kryeministrit Zoran Zaev dhe kryeministrit Ramush Haradinaj. Gazeta ser
Gazetari italian pas përgjimeve: Zaevi merr fund shumë shpejt Gazetari italian, Laris Gajser, i cili publikoi përgjimet për rastin “Zhvatja” në gazetën “La Verita”, ka folur sot në n
Haradinaj pranon se ka pasur një telefonatë sikurse Zaevi Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pohuar se edhe ai ka pasur një telefonatë të atillë sikur u raportua për kr