999 rezultate për

zaev

Zhduket Mijallkov, policia s'mund ta gjejë! Zaev kërkon përgjegjësi (VIDEO) Ish shefi i DSK, Sasho Mijallkov me shumë gjasa nuk e mbajti fjalën e thënë. “Me arratisje nuk zgjidhen problemet”,
Zaev paralajmëron edhe 100 mijë vaksina "Sputnik V" (VIDEO) Sekretari i spitalit të përgjithshëm në Ohër është vaksinuar kundër virusit korona edhe pse sipas autoriteteve, nuk ka q
Zaev i zhgënjyer, si e lanë në baltë shtetet që i premtuan vaksina Shtetet fqinje po bëhen gati për dozën e dytë të vaksinës anticovid, ndërsa në Maqedoninë e Veriut nuk dihet se cilat va
Vaksina nuk erdhi, Zaev: 3 shtete duhej të na ndihmonin (VIDEO) Shtetet fqinje po bëhen gati për dozën e dytë të vaksinës anticovid, ndërsa në Maqedoninë e Veriut nuk dihet se cilat va
Libri fyes ndaj shqiptarëve, Zaev: Do të hiqet nga përdorimi këtë vit (VIDEO) Përmbajtja fyese ndaj shqiptarëve në librin “Gjeografia e Maqedonisë” do të hiqet këtë vit, ndërsa procedura për këtë ve
A do të shkojë Maqedonia e Veriut drejt zgjedhjeve të parakohshme, flet Zaev Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë sot se vendi nuk do të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlam
Zaev tregon datën: Ja kur vijnë vaksinat Fajzer Kryeministri Zoran Zaevi në debatin e sotëm onlajn me Këshillit Atlantik në temë “Maqedonia e Veriut në prag të Evropës”
Zaev: Besoj në zgjidhje me Bullgarinë pa e kontestuar identitetin dhe gjuhën maqedonase Për Identitetin dhe gjuhën maqedonase as nuk është diskutuar dhe negociuar dhe as nuk do të diskutohet dhe negociohet.
Zaev: Nuk merret shtetësia me 3 dëshmitarë! Ahmeti: S'ka më shumë se 3.500 raste pa shtetësi (VIDEO) Ligji për shtetësi i propozuar nga koalicioni ASH-AAA vështirë se do të kalojë në Kuvend. Kryeministri Zoran Zaev deklar
Zaev: Në janar mund të vijnë 200.000 vaksina nga Kina Kryeministri i vendit Zoran Zaev sonte në televisionin “Sitell” tha se ka paralajmërime, se nga Kina mund të vijnë 200.0
Gazeta serbe Danas: Maqedonia Veriore po kthehet në Amsterdamin e Ballkanit? Fenomeni më i rëndësishëm i Ballkanit është natyrisht ofensiva e qeverisë së Maqedonisë së Veriut për të zgjeruar gamën
Çdo qytetar do të ketë të drejtë të kultivojë 2 deri në 3 rrënjë kanabis për nevojat e veta Duke u përgjigjur në pyetje deputetësh, kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ligji për legalizim të marihuanës Nuk ës
Zaevi "largon" Grubin nga qeveria Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, do të zhvendoset në objekt të ri, që ditëve të fundit e ble
Zaev tregon muajin, ja kur do nisë vaksinimi Muaji mars do të jetë muaji i vaksinimit. Shpresoj se mund ta arrijmë atë më shpejt, sepse i gjithë sistemi nënkupton sh
Borisov drejtuar Zaevit: Gjithmonë jemi të gatshëm t'u ndihmojmë miqve më të ngushtë Ne jemi gjithmonë të gatshëm të ndihmojmë fqinjët dhe miqtë tanë më të ngushtë. Këtë ia thashë kryeministrit Zoran Z
Zaev: Bullgaria me veton shkel Marrëveshjen e Fqinjësisë së Mirë, qëndrimet e tyre janë ofenduese për ne Kryeministri i vendit Zoran Zaev përmes një deklarate ka shprehur zhgënjimin e tij lidhur me veton bullgare. Sipas Z
Opozita maqedonase kundër marrëveshjes me Bullgarinë, nesër bllokon Shkupin Opozita maqedonase ka paralajmëruar Qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev, se çfarëdo marrëveshje që do të nënshkruajë me
Ahmeti: Zaev rrezikon karrierën politike për të zgjidhur çështjen me Bullgarinë Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti komentoi intervistën e kryeministrit Zoran Zaev të dhënë për BGNES. Ahmeti vlerësoi se Z
"Nuk kemi alternativë tjetër përveç rrugës evropiane", Zaev: Të sigurt në identitetin maqedonas Të sigurt në identitetin maqedonas do t’i lëvizim gjërat, porositi kryeministri Zoran Zaevi në publikimin në Fejsbuk, pa
Orë policore në Maqedoni nga ora 17 ose 18? E ndjekim me vëmendje situatën me COVID-19, të gjitha resurset janë përqendruar në këtë çështje dhe qytetarët duhet ta d