999 rezultate për

york

Trump do takohet personalisht me Vuçiç? Reagon Grenell Emisari i SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka mohuar raportimet e “The New York Times”, se presidenti
Ansi Agolli rinovon edhe për një vit me New York Cosmos! Ansi Agolli vazhdon ëndrrën amerikane. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare ka rinovuar kontratën me skuadrën e New York
Ylberi i rrallë shfaqet në New York Ylberi është një fenomen meteorologjik, por bazuar nga mitologjia greke, është shkëlqimi në mes parajsës dhe tokës. M
Ndërroi jetë nga koronavirusi, artisti pikturon portretin e mjekut në mes të sheshit Një gjest fantastik, që më shumë se ajo që ka ndodhur ka të bëjë me respektin për figurën e mjekut. Jorge Rodriguez-G
Totalisht e zhveshur, Naomi Campbell "pushton" metrot e New York (FOTO LAJM) Para pak ditësh mbushi 5 dekada jetë, por pavarësisht kësaj, “Pantera e Zezë”, Naomi Campbell, vazhdon të mbetet një pre
Luana Vjollca përtej kufinjve, fiton çmimin e rëndësishëm në New York (FOTO LAJM) Luana Vjollca ka shtuar një tjetër sukses në listë. “Golden Panther Music Awards 2020” i ka dhuruar Luanës çmimin “Best
KORONAVIRUSI/ New York-u bëhet shteti i parë që mundëson martesat online Të martohesh online! Tashmë është e mundur në shtetin e New York, ku emergjenca e koronavirusit e detyroi guvernatorin A
Pesë gjëra interesante rreth Eden Hazard Në këtë periudhë ku futbolli është pezulluar , kemi mundësi të zbulojmë informacione interesante rreth futbollistëve.
Guvernatori i New York sfidon hapur Trump: Nuk do bëj atë që më thotë Presidenti Donald Trump po ndeshet me kundërpërgjigje pas komenteve se “autoriteti përfundimtar” është në dorë të tij dh
SHBA në alarm nga COVID-19, 10 mijë të vdekur vetëm në New York 10.056 të vdekur në Neë York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Guvernatori i shtetit të Neë York, Andreë Cuomo, n
Pamje nga New York! Viktimat nga COVID-19 dhe të braktisur nga familjarët futen në varre masive (VIDEO) Pamje të tmerrshme nga Nju Jorku janë bërë publike nga The Telegraf nga ku shihen qindra trupa njerëzish të varrosura në
Kapërcimet e frikshme të të infektuarve në New York, si po varrosen viktimat në varre masive Nju Jorku ka më shumë raste të infektuara me koronavirus, sesa secili shtet tjetër jashtë Shteteve të Bashkuara, tregojn
New Yorku në zi, shkon në 3602 numri i viktimave nga pandemia E gjithë bota është nën kërcënimin e koronavirusit, ku ccdo ditë numërohen me mijëra jetë të humbura. Në New York ka
New York-u do të shndërrojë parqet publike në varre masive? Autoritetet në New York kanë nisur të mendojnë skenare të frikshëm në rast se përhapja e koronavirusit vijon të shkaktoj
Koronavirusi po përhapet me shpejtësi, New Yorku ndërton spitale të përkohshme (VIDEO) Disa spitale janë ngritur në Parkun Qendror të New York, dhe do të hapet ditën e sotme për të trajtuar pacientët që ja
Pamje të rënda nga New York: Trupat e të vdekurve nga koronavirusi shihen në rrugë (VIDEO) Ndërkohë që shifrat e numrit të vdekjeve në SHBA vazhdojnë të rriten, trupa viktimash nga koronavirusi janë parë në rrug
Koronavirusi, ndërron jetë i riu shqiptar në New York Në New York është shënuar viktima e parë shqiptare nga koronavirus. Andre Ljuljovic vdiq nga komplikimet e shkaktuara
Shifra ekstreme nga SHBA, çdo 17 minuta vdes një person nga koronavirusi SHBA po infektohet me COVID-19 në një mënyrë të frikshme. Shifrat e të prekurve tashmë i ka kaluar ato të Kinës. Mësohet
"The New York Times": Koronavirusi ndihmoI në rrëzimin e qeverisë së Kosovës Pas votimit të mocionit për rrëzimin e qeverisë, gazeta e njohur amerikane, "The New York Times", ka shkruar një artikul
Karantina nuk i ndaloi, çifti nga New York martohet në rrugë Të vendosur për të mos e lënë pandeminë tu shkatërronte ditën e tyre të veçant, një çift nga New York gjetën një zgjidhj