999 rezultate për

york

Vogëlushi shqiptar pushton ekranin gjigant të "Time Square", në New York (FOTO LAJM) Disa fotografi të Benit, djaloshit të vogël nga Kosova, janë paraqitur dje në ekranin gjigant të “Times Square” në New Y
Në pasarelën e "Fashion Week" në New York "tronditi" modelja XXL (FOTO LAJM) Një modele mbipeshë parakaloi në pasarelën e Javës së Modës në Nju Jork ditën e shtunë. Tess Holliday tregoi vetëbesi
Java e Modës në New York, me një stil krejt ndryshe (FOTO LAJM) U zhvillua shfaqja e gjashtë “Queer Runway” në Muzeun e Brooklyn, për këtë vit. Është shënuar fillimi i Javës së Modë
"Plas" çiftelia në mes të New York, Albëria dhe Emina ja marrin këngës shqip (VIDEO) Prej kohësh, modelja e njohur Emina Çunmulaj jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me bashkëshortin dhe dy vajzat e s
Cekja dhe Drilon Hoxha "çmenden" në New York, foto mes vajzave topless (FOTO LAJM) Drilon Hoxha dhe aktori i humorit, Sejfulla Myftari, ose siç njihet ndryshe Cekja, janë në një udhëtim së bashku në Amer
Vuçiç takon nesër Pompeon, kjo është tema që i intereson Kosovës Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të udhëtojë sot në New York. Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, gjatë kësaj
Ura, rrugë e shtëpi të shkatërruara, gjithçka la pas përmbytja në Angli (FOTO LAJM) Urat, rrugët dhe shtëpitë janë shkatërruar në disa zona të Anglisë pas përmbytjeve ekstreme. Shumë rrugë në të gjithë Yo
Skandali me Fair Play Financiar, UEFA favorizoi PSG UEFA ka qenë dhe mbetet një organizatë me shumë dritë hije, të shumtë kanë qenë akuzat dhe skandalet që kanë shoqëruar q
Edhe në New York ikin dritat, Jennifer Lopez ndërpret koncertin (VIDEO) Megjithëse ishte përgatitur për një natë të gjatë pasi do të mbante një koncert gjigant në Madison Square Garden, Jennif
Super suksesi i Luanës, vjen çmimi i dytë nga New York (FOTO LAJM) Bashkëpunimi me Faydee duket se po rezulton shumë i suksesshëm për Luana Vjollcën. Kënga e cila u publikua ditën e dj
Nga "The New York Times" te "Vogue Magazine", mediat ndërkombëtare "vijnë" në Kosovë për festivalin e madh Edhe këtë vit, për disa ditë rresht, Kosova do të jetë në qendër të vëmendjes evropiane dhe asaj botërore, për shkak të
Luana Vjollca nominohet si artistja më e mirë shqiptare në New York (FOTO LAJM) Në 10 nëntor të këtij viti, do të mbahet eventi i rëndësishëm në New York, i cili mban emrin ‘Dolce Vita Awards’. Ndarje
Agolli gol spektakolar me të djathtën, fiton titullin e parë në SHBA (VIDEO) Ansi Agolli lë gjurmë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku prej muajit mars aktivizohet me skuadrën e New York Co
Pogba nuk e vret mendjen për të ardhmen, stërvitet i qetë në New York (FOTO LAJM) Paul Pogba pritet të largohet për herë të dytë nga Manchester Unitedi brenda shtatë viteve. Derisa herën e parë isht
Vdes sportisti i njohur, pati probleme me zemrën (FOTO LAJM) Ish-anëtari i New York Giants, Jared Lorenzen ka vdekur në moshën 38-vjeçare pas disa problemeve në zemër. Lorenzen k
"Albanian Roots" mban në New York paradën më të rëndësishme për shqiptarët Dita e nesërme është e rëndësishme për shqiptarët në tërë botën pasi do të mbahet Parada Shqiptare në New York ku me mij
New York, personat që përdorin rrjetet sociale duke kaluar rrugën do dënohen Qytetarët e Nju Jorkut tashmë bëjnë mirë të mbajnë kokën lart. Të paktën kur ecin. Senati i shtetit të Nju York-ut do
Njihuni me shqiptaren që po shkëlqen në New York Sukseset e të rinjve shqiptarë në Shtete e Bashkuara të Amerikës nuk kanë të ndalur. Ata tashmë veçohen për shumë të arr
Ishin zhdukur në Angli, gjendet nëna shqiptare së bashku me foshnjën Një nënë shqiptare dhe vajza e saj dy vjeçare u tha nga policia se ishin “zhdukur nga faqja e dheut’’. Sebjana Myzeqa
Trofeu i Champions League mbërrin në SHBA Trofeu i Ligës së Kampionëve ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. UEFA ka publikuar një fotografi ku trofeu sh