999 rezultate për

yndyrore

Jo vetëm japrakë, gjethet e rrushit qenkan një "miminierë" e vërtetë vlerash ushqyese Gjethet e rrushit, një përbërës kryesor i kuzhinës mesdhetare janë të pasura me minerale dhe vitamina. Ndonëse këto të f
I kemi nënvlerësuar, një grusht me arra mban larg tumoret Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
I vetmi frut që përmirëson shëndëtin e zemrës, të flokëve dhe çrregullimet hormonale Edhe pse avokado ka hyrë shumë vonë në tregun tonë vendas krahasuar me atë evropian e më gjerë, është shndërruar shumë s
Përfitimet që merrni vetëm nga konsumimi i avokados Edhe pse avokado ka hyrë shumë vonë në tregun tonë vendas krahasuar me atë evropian e më gjerë, është shndërruar shumë s
I kemi nënvlerësuar, një grusht me arra mban larg tumoret Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
Ju mbrojnë nga tumoret, mos i ndani arrat nga tavolina Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
Po vrasim veten?! Ky "super ushqim" qenka helm për organizmin Një profesor nga Universiteti i Harvardit ka vënë në dyshim përfitimet e supozuara shëndetësore nga vaji i kokosit duke
Studimi më i ri kthen përmbys çdo gjë që dinim rreth qumështit Studimi i ri i Universitetit të Texasit nga Houstoni thekson që yndyrat e ngopura në jogurt, djathë, gjalpë dhe qumësht
Një grusht me arra në ditë mban tumoret larg Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
Omega kaq i rëndësishëm për shëndetin tonë nuk gjendet vetëm tek peshku Acidet yndyrore Omega 3, shumë të çmuara për shëndetin, nuk gjenden vetëm në ushqimet me origjinë shtazore. Përkundra
Ushqimet që e ndihmojnë dhe ato që e dëmtojnë trurin Mënyra si ushqehemi ka ndikim të madh në mirëqenien e trurit tonë dhe në shëndetin mendor, bile na mbron edhe nga demenc
Nuk është legjendë, efektet pozitive të vajit të peshkut në organizëm Wshtë folur gjithnjë për një efekt të jashtëzakonshëm të acideve yndyrore omega 3, 6, 9 që gjenden tek vaji i peshkut, n
Omega kaq i rëndësishëm për shëndetin tonë nuk gjendet vetëm tek peshku Acidet yndyrore Omega 3, shumë të çmuara për shëndetin, nuk gjenden vetëm në ushqimet me origjinë shtazore. Përkundra
Vaji i arrave sa i veçantë aq dhe i vlefshëm Vaji i arrës është një produkt natyral për një ushqim të shëndetshëm . Vaji i arrës është një burim i shkëlqyer i acide
9 Arsyet bindëse për të pirë vaj ulliri me stomakun bosh Vaj ulliri përmban shumë macronutrientë, acide yndyrore dhe vitamina. Është një produkt shumë i vlefshëm për shëndetin t
Kjo pije ul nivelin e kolesterolit në gjak Kolesteroli është substancë organike e prodhuar nga mëlçia, e cila transportohet përmes acideve yndyrore në gjak. Kur
Gjithçka duhet të dini mbi farat e lirit dhe vetitë e tyre Vetëm një lugë e farave të lirit në ditë është e mjaftueshme për ta përmbushur nevojën ditore të trupit për acide yndyro
Nëse keni probleme me fytyrën konsumoni këto ushqime Fytyra është një ndër pjesët më delikate që kemi dhe për ta pastruar atë nuk ndihmojnë vetëm produktet e ndryshme kozmet
Nëse keni probleme me fytyrën konsumoni këto ushqime Fytyra është një ndër pjesët më delikate që kemi dhe për ta pastruar atë nuk ndihmojnë vetëm produktet e ndryshme kozmet
Fruti i thatë për të cilin ka nevojë truri juaj Nuk ka asgjë më të mirë se frutat e thata dhe këtë e vërteton edhe shkenca: përfshirja e arrave në dietën ushqimore (sik