999 rezultate për

yndyrĂ

Pastroni flokët dhe skalpin nga yndyra dhe zbokthi me këtë maskë super të thjeshtë Nëse prej kohësh po pyesni veten si të pastroni skalpin e kokës nga yndyra, zbokthi apo kimikatet zgjidhja është më e th
Zbuloni si të humbisni peshë nëpërmjet yndyrnave të shëndetshme Shohim se ekspertët janë të ndarë. Disa thonë të ketë sasi të yndyrave në dietë disa të tjerë i kanë shmangur totalisht
Banane dhe xhinxher, kombinimi që largon yndyrat e barkut dhe kofshëve Dietat strikte sjellin humbje peshe në gjithë trupin, varje të lëkurës dhe pasoja në metabolizëm, kurse ky kombinim ësht
Cilat janë ushqimet që na rëndojnë në mëngjes Të gjithëve na është folur që në fëmijëri për rëndësinë e të ushqyerit në mëngjes. Madje, ekspertët e ushqyerjes thonë s
Mëlçia e njeriut është krijuar të jetojë 600 vjet Një ndër faktorët më shkatërrues është konsumimi i tepërt i yndyrave shtazore dhe depozitimi i sasisë së tepërt të prote
Sheqeri apo yndyra, cili ju shëndosh më shumë? Një nga dilemat më të mëdha, të cilës i kthehen ekspertët më të mirë të shëndetit në Itali, por edhe në botë. Cila prej
Banane me xhenxhefil, kombinimi perfekt që largon yndyrat në trup Dietat janë gjithmonë të mundimshme kur vjen puna për të humbur peshë. Por përveç dietave ka edhe mënyra të tjera efi
Banane dhe xhinxher, kombinimi që largon yndyrat e barkut dhe kofshëve Dietat strikte sjellin humbje peshe në gjithë trupin, varje të lëkurës dhe pasoja në metabolizëm, kurse ky kombinim ësht
A shkaktojnë akne çokollata dhe yndyra, apo është vetëm një mit Ekzistojnë disa mite lidhur me ndikimin që kanë disa faktorë apo ushqime në lëkurë. Ato që cilësohen si “armiqtë” e lëku
Këto ushqime po ju fusin në depresion Ushqimet e shpejta mund të bëjnë që yndyra të depërtojë në tru dhe të shkaktojë depresion, sipas një studimi të ri. H
Tre ushqimet më të rrezikshme teksa mbahen në frigorifer Margarina, salcat për sallatë, majoneza, produktet qumështore me përqindje të lartë të yndyrës, si dhe sallamet e ndrysh
Vuani nga diabeti? Këto 7 ushqimet do t'ju ndihmojë t'a mbani nën kontroll Dieta ka shumë rëndësi në mjekimin e diabetit. "Një diabetik, kërkon ndryshim të stilit të jetesës, i cili duhet orie
Vetëm tetë minuta në ditë ju duhen të keni stomak perfekt (VIDEO) Gjithmonë keni dëshiruar stomak të rrafshët dhe të ashtuquajtura pllaka stomaku? Kjo nuk është edhe aq e vështirë të arr
Nga mbrojtja e zemrës deri tek rënia në peshë, përse duhet të hani kos çdo ditë Një tas kos a mund të zhbëjë efektet e dëmshme të ushqimeve të larta në yndyra? Këtë sugjeron një studim i ri nga shkenc
Si të kontrollohet sheqeri në gjak Diabetikët e tipit 2 paralajmërohen të largohen nga yndyrat e rrezikshme trans, pasi ato rrisin rezistencën ndaj insulin
Këto ushqime ju dëmtojnë zemrën Paralajmërimet e përhershme të shkencëtarëve për rrezikun e marrjes së trans-yndyrave nëpërmjet ushqimit nuk janë pa ars
Rrepa japoneze shkrin yndyrat Daikoni është rrepë e bardhë japoneze dhe është ideale gjatë mbajtjes së cilësdo dietë. Konsumojeni të freskët dhe
Ushqimet që duhet t’i kombinojmë së bashku për të përfituar të mirat shëndetësore Domatet dhe borziloku, vera dhe djathi, pjepri dhe proshuta – këto janë disa nga produktet të cilat janë bërë për njëri-
Ushqimet “armike” të zemrës Keni lexuar shumë artikuj që flasin për ushqimet që kanë një rol të mirë në zemrën tuaj dhe ato janë përgjithësisht janë
Kujdes! Këto ushqime krijojnë varësi Nga studimet shihet që ushqimet e përpunuara që përmbajnë yndyra dhe sheqerna dhe krijon varësi tek njeriu. Sipas stu