999 rezultate për

yaya

Yaya Toure: Ja pse nuk dua që djali im të luajë futboll Në moshën 36 vjeç, ai po përjeton muajt e fundit të një karriere që arriti kulmin në Europë me Manchester City: Yaya Tou
ZYRTARE/ Dikur lojtar i Barçës, nuk do ta besoni ku është transferuar sot Yaya Toure (FOTO LAJM) Ish-mesfushori i Manchester City dhe Barcelonës, Yaya Toure, ka finalizuar transferimin e tij te skuadra kineze Qingdao
Yaya Toure i jep karrierës madhështore në futboll Yaya Toure do tërhiqet në fund të sezonit. Afrikani do ti thotë lamtumirë pas një karrierë të pasur në futboll. Sot
Yaya Toure nuk do të rikthehet në Premier League Aventura e Yaya Toure tek Olympiakos në greqi zgjati vetëm 4 muaj. Ish mesfushori Barcelonës dhe Manchester City, u përf
Yaya Toure largohet nga Olympiacos Rikthimi i Yaya Toure tek ekipi i Olimpiakosit në verë krijoi një entuziazëm të madh në Pire. Të gjithë dolën në rrugë p
Leonardo pazar në Francë, blenë Yaya Touren e ri Leonardo po kërkon të përforcojë sa më shumë skuadrën dhe të kualifikohen në UEFA Champions League. Kuqezinjtë kanë
Zyrtare: Yaya Toure transferohet te Olympiacos Ish-mesfushori i Manchester Cityt, Yaya Toure, i është ribashkuar klubit grek, Olympiakos, si lojtar i lirë, ku është pr
Barcelona hedh poshtë rikthimin e mesfushorit Yaya Touren së fundmi është përfolur për një rikthim në klubin e tij të dikurshëm, Barcelona. Por nga ana e katalana
Yaya Toure: Guardiola është racist me futbollistët afrikan Yaya Toure, ku mbylli karrierën si futbollist tek Manchester City, ka zgjedhur të flasë dhe të jap mendimin e tij rreth
Yaya Ture këshillon klubin e tij Ikona e Manchester City i cili sapo ka rinovuar kontratën e tij ka një mesazh për merkaton e klubit e tij. Yaya Touré
Yaya Toure zgjat qëndrimit dhe për një sezon me City-n Yaya Toure ka rënë dakord për një marrëveshje të re njëvjeçare për të qëndruar në Manchester City. Yaya Toure është i
Manchester City mposht West Hamin (VIDEO) Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar fitore të thellë prej 0:4 ndaj West Hamit në udhëtim, në kuadër të xhiros së 23’ t
I hiqet patenta për 18 muaj, Yaya Toure befason me dëshminë e tij në polici Yaya Toure i është hequr patenta për 18 muaj si dhe do të paguajë një gjobë prej 54 mijë stërlinash, pasi u kap duke i d
Shndërrimi i Yaya Toure, ja sa kilogram humbi për dy muaj Tashmë askush nuk tallet më me Yaya Toure pas dy golave të shënuar në fundjavë. Ylli i Manchester City-it ka humbur shum
"Guardiola i trajton lojtarët si qenë" Agjenti Dimitri Seluk, ka vazhduar betejën e tij me trajnerin e Manchester Cityt, Pep Guardiola. Guardiola ka thënë k
Guardiola përjashton Toure-n: Kur të kërkosh falje do të kthehesh Pep Guardiola, nuk është një trajner që të fal lehtë nëse gabon. Yaya Toure ka ngritur zërin nëpërmjet agjentit të tij p
Mancini: Ja me cilët lojtarë mund ta kisha rivalizuar Juven Roberto Mancini e ka një pendesë dhe ajo lidhet me merkaton. Sipas tij nëse Interi do të kishte afruar Zlatan Ibrahimovi
Mancini kërkon 4 yje tek Interi (FOTO) Roberto Mancini e ka bërë gati listën e transferimeve për sezonin e ri. Trajneri italian synon të bëjë ndryshime të mëdh
“Yaya Toure mund të kalojë tek Interi” Agjenti i Yaya Toure i hap derën Interit. Pavarësisht se kontrata e tij përfundon sezonin e ardhshëm, mesfushori i Man.C
Çmenduri nga Kina, Toure lojtari i tretë më i paguar në botë Ardhja e Pepe Guardiolës në krye të Manchester City-it do të ketë edhe të sakrifikuar. I pari në listë është Yaya Toure,