999 rezultate për

yatsenyuk

Ukraina me kryeministër të ri Parlamenti ukrainas, duke qenë se është lajmëruar që Kryeministrin Arseniy Yatsenyuk të japë dorëheqje ditën e diel do t
Grushta në Parlamentin e Ukrainës, kryeministri tërhiqet zvarrë (VIDEO) Skena dhune në Parlamentin e Ukrainës, të cilat filluan kur kryeministrit Yatsenyuk i është dhuruar një buqetë me lule n
Rrëzimi i avionit, ekspertët holandezë ekzaminojnë trupat (FOTO-LAJM) Kryeministri ukrainas Arseniy Yatsenyuk i ka kaluar hetimet mbi rrëzimin e avionit malejzian Hollandës, e cila ka pësuar
Tensionohet situata në Ukrainë Aktivistët pro-rusë kanë hyrë me forcë dhe kanë konfiskuar armë në selinë e sigurimit shtetëror në qytetin lindor Luhans
Yatsenyuk: Rritja e çmimit të gazit është "agresion ekonomik" Kryeministri i Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk, ka akuzuar Rusinë për “agresion ekonomik” dhe ka kërcënuar se do të ngrejë p
Yatsenyuk: Bisedime emergjente për të importuar gaz nga BE-ja Rusia një ditë më parë ka rritur çmimin për gazin natyror, që do ta dërgoj në Ukrainë. Ndërkohë sot Kryeministri i Uk
Yatsenyuk premton se nuk do të cënohet gjuha ruse Kryeministri aktual i Ukrainës Arseniy Yatsenyok, është shprehur sot se gjuha ruse është gjuhë zyrtare dhe i ka të gjith
Yatsenyuk: Krimea mund të fitojë më tepër autonomi Ushtruesi i deturës së presidentit të Ukrainës Arseniy Yatsenyuk, ka deklaruar se Krimeja duhet të mbetet pjesë e Ukrain
Yatsenyuk: Jemi “në prag të shkatërrimit” Ushtruesi i detyrës së kryeministrit të Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk, deklaroi sot se “ne jemi në prag të shkatërrimit” d
Yatsenyuk konfirmohet kryeministër i Ukrainës Arseniy Yatsenyuk, një nga prijësit e demonstratave anti qeveritare në Ukrainë, është konfirmuar sot si kryeministri i r
Emërohet drejtuesi i qeverisë në Ukrainë Prijësi i protestave anti-qeveritare në Ukrainë, Arseniy Yatsenyuk është zgjedhur të mërkurën në darkë si drejtuesi i q