999 rezultate për

xhufi

Tufa replikë me Xhufin: Unë fshatar, ai qytetar metropoli nga Progonati i Kurveleshit Nga: Agron Tufa Nuk ma merrte mendja se do më dilte prapë përpara historiani enverist Pëllumb Xhufi. E kisha
Dëshmitari i mbijetuar i kampit të Tepelenës: Enveri do na çonte në Siberi Piktori e shkrimtari Lek Previzi, i vetmi që është gjallë nga moshatarët e tij që përjetuan kampin e tmerrshëm të Tepele
Agron Tufa nxjerr dokumentin e CIA-s: Komandanti i kampit të Tepelenës përdhunonte gratë e pashme Historiani i mesjetës, z. Pëllumb Xhufi, fyen dhe denigron ish-të përndjekurit politikë në veçanti, duke mohuar të vërte
Xhufi flet për skandalin me varrezat greke: U mbushën me kocka kafshësh Historiani Pëllumb Xhufi ka folur sërish në lidhje me varrezat greke në Shqipëri duke thënë se një pjesë e tyre janë mbu
Historiani Xhufi tregon skandalin me varrezat greke në Shqipëri Historiani Pëllumb Xhufi ka treguar një skandal që ka ndodhur me varrezat greke në Shqipëri. Ai tha në “Arena” nga D
Pangallos: Rama ecën me kokën e Erdoganit, Xhufi: Ai të shpjegojë tri anijet me naftë kontrabandë në Durrës Ish-kryediplomati grek, Teodoros Pangalos e cilësoi si të ndikuar nga Turqia kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama duke bë
Xhufi nuk i ndahet Ramës: S'ke lidhje me të majtën Një deklaratë mjaft të fortë ka dhënë historiani Pëllumb Xhufi ndaj kryeministrit Rama, për të cilën ai ka thënë shkurt
Ja çfarë thotë Pëllumb Xhufi për deklaratën e Berishës Pëllumb Xhufi i ftuar në emisionin "Top Story" në Top Channel u shpreh se Berisha është pretotip në politikë dhe se dekl
Pëllumb Xhufi: "Zajednica", gjëmë e madhe për kombin Lëvizja Vetëvendosje ka zhvilluar një tryezë të rrumbullakët sot në Tiranë, ku kanë qenë të ftuar edhe disa historianë s
Reforma në arsim, ca akuza nga Xhufi dhe një përgjigje origjinale nga Artan Fuga nga Albeu.com - Ligji për arsimin e lartë kaloi pavarësisht kundërshtimit të një pjese të palëve të interesit, ndërsa de
Xhufi: Ja si do i 'ndryshojmë' tekstet e Historisë Qeveria shqiptare dhe ajo e Kosovës kanë nisur punen për unifikimin e teksteve mes dy vendeve, por njëherazi edhe për
Xhufi: Janullatosi stisi incidentin e Përmetit Historiani Pëllumb Xhufi analizon konfliktin në Përmet mes Kishës dhe autoriteteve vendore, por edhe marrëdhëniet 22-vje
Pëllumb Xhufi: Peticioni, politik dhe “anti-Turqi” “Nuk do ta kisha nënshkruar edhe sikur të më ishte ofruar”. Kështu shprehet historiani Pëllumb Xhufi në lidhje me petici
Kontributi i çameve për Pavarësinë Instituti i Studimeve për Çamërinë ka zhvilluar të premten një konferencë shkencore lidhur me përpjekjet e çameve dhe ko
A është ky Ballkani ku duam të jetojmë? A është ky Ballkani ku duam të jetojmë? Ishte kjo pyetja në emisionin e gazetares Rudina Xhunga, “Shqip” në Top Channel
Xhufi: Boboshtica po "shitet" për territor grek Ngritja e memorialit në Boboshticë, sipas historianit Pëllumb Xhufi, është bërë për të pasur një shenjë të territorializ
Xhufi: Pakti me PD-ne eshte veteshkaterrues Disa përfaqësues të Lëvizjes Socialiste për Integrim i kanë bërë thirrje kreut t
Xhufi: Shqetesues, votimi familjar Nenkryetari i Levizjes Socialiste per Integrim, Pellumb Xhufi, denoncon dhunimin e kryetarit te komunes se Topojes ne Fi