999 rezultate për

xhudo

Peja, qyteti që prodhon kampionët botërorë të xhudos AFP ka shkruar një artikull për kampionen e talentuar të xhudos, Majlinda Kelmendit. Në shkrim flitet për ëndrrën e thye
Ramush Haradinaj "sfidon" Majlinda Kelmendin në xhudo Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka vendosur ta sfidojë Majlina Kelmendin në xhudo këtë të shtunë. Lajmin
Majlinda Kelmendi do të bëhet me statujë, reagon edhe Komiteti Olimpik i Kosovës Lajmi i madh se Majlinda Kelmendi do të bëhet me statujë është mirëpritur nga gjithë adhuruesit sportit në Kosovë, duke
Kampionët shqiptarë motër e vëlla pritet të dëbohen nga Franca (VIDEO) Klubi i xhudos Saint-Martin-d’Hères në Grenoble, ka dalë në mbrojte të dy fëmijëve shqiptarë, raporton “france3-regions.
Federata Ndërkombëtare e Xhudos, ngre në piedestal Majlindën dhe Kosovën Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF) e ka përgëzuar Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në Grand Slamin e Dusseldorf
Federata Botërore e Xhudos i thur elozhe Majlinda Kelmendit Majlinda Kelmendi ka marrë lëvdata edhe nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos. Kosovarja mori sot medaljen e saj të 26
Ndërhyrja e Ramos ndaj Salah, reagon Unioni Evropian i Xhudos Njëra nga temat kryesore të finales së Ligës së Kampionëve 2018 ishte lëndimi i Mohamed Salahut, me shumë njerëz që kanë
CNN kujton ditën kur xhudistja, Majlinda Kelmendi shkroi historinë (VIDEO) Faqja zyrtare e sportit e kompanisë së madhe amerikane të medias, CNN, ka rikujtuar ditën kur të në këtë ditë të vitit 2
Kosova nuk zhgënjen, me dy medalje të tjera në xhudo Sporti i xhudos duket se është shumë i dashur në Kosovë, pasi ata gjithmonë shpërblehen me medalje në turne shumë të ndr
Një shqiptar kalon në finale të xhudos Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova, ka kaluar në finale të Kampionatit Evropian U23 që po zhvillohet në Mal të Zi, dhe ës
Loxha e Kuka mësojnë kundërshtaret për në Botërorin e xhudos Xhudistet kosovare Flaka Loxha e Loriana Kuka kanë mësuar kundërshtaret në botërorin e junioreve që do të nisë sot në Za
Ebru: Nuk më intereson Turqia, pres vetëm Kosovën Federata e Xhudos e Turqisë po refuzon të japë lejen që xhudistja Ebru Shahin t'i bashkohet përfaqësueses së Kosovës dhe
Edhe një kosovare tjetër po shkëlqen në xhudo (FOTO LAJM) Distria Krasniqi ka mposhtur me ippon garuesen Nazakat Azizova nga Azerbajxhani. Xhudistja kosovare mposhti Azizovan
Majlinda Kelmendi, shembull se si duhet nderuar Kosova Kampionia e shumëfishtë olimpike, Majlinda Kelmendi, është nderuar me çmimin më të madh në karrierë në Budapest të Hunga
Kosova ka xhudiste të tjera "të arta" si Majlinda Kelmendi Xhudoja kosovare po vazhdon të ngjitet në majat e xhudos botërore. Kur kanë kaluar vetëm katër muajt e parë të vitit 201
Majlinda Kelmendi favorite për medaljen e artë në Poloni Majlinda Kelmendi të enjten do të garojë në kampionatin evropian të xhudos për vitin 2017 që mbahet në Varshavë të Polon
Xhudo/ Kelmendi siguron finalen e Parisit Kampionia olimike në xhudo, Majlinda Kelmendi, ka mposhtur amerikanen Angelica Delgado, për të kaluar në finale të Grand
Zbulohet sekreti i Majlindës, ja kush e bindi për të garuar me Kosovën Majlinda Kelmendi ka arritur majat e suksesit në sport. Ajo sot është një medaliste e artë në Lojërat Olimpike për të hy
Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë së Majlinda Kelmendit Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë shqiptare të xhudistes Majlinda Kelmendi. Pasi fitoi Medaljen e Artë në lojërat olimp
Ja çfarë shkruajnë mediat botërore për triumfin e Majlindës Majlinda Kelmendi ka “rrëmbyer” medaljen e artë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’ në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogr