999 rezultate për

xhihadisteve

Putin: Rusia rol të madh në dështimin e xhihadistëve në Siri Presidenti rus, Vladimir Putin përshëndeti rolin vendimtar të Rusisë në dështimin e xhihadistëve në Siri ku grupi i Shte
ISIS u kërkon xhihadistëve të sulmojnë Romën (FOTO LAJM) Organizata terroriste ISIS ka paralajmëruar se do të sulmojë së shpejti Romën dhe këtë njoftim ata e kanë bërë në një po
Shifrat e xhihadistëve të kthyer alarmojnë autoritetet Disfatat e pësurara në Irak dhe Siri kanë detyruar kthimin në vendet e tyre të origjinës, të të paktën 5.600 mbështetësv
Thaçi i "mbyll" derën xhihadistëve kosovarë në Siri (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë qëndrimit në Kroaci ka dhënë një intervistë për gazetën “Jutarnji List” ku ka di
"Jo Kosovën, po shkatërrojmë Evropën", publikohen përgjimet e xhihadistëve shqiptarë (VIDEO) Janë zbardhur detaje të tjera nga arrestimi i 4 shqiptarëve nga Kosova në Itali. Prokuroria italiane ka marrë në pyetje
Ja videoja nga arrestimi i xhihadistëve të Kosovës në Itali (VIDEO) Policia italiane ka publikuar pamjet e bastisjes së banesave dhe më pas arrestimit të shtetasve nga Kosova, Fisnik Bekaj
Operacione kundër xhihadistëve të rinj, agjentët izraelitë zbarkojnë në Kosovë Një operacion i ri i arrestimeve kundër të dyshuarve për terrorizëm në Kosovë ka filluar dhe nëntë kosovarë janë prangos
Gjyqi ndaj “xhihadistëve”, policia kontrollon me qen anti-eksploziv territorin e gjykatës (FOTO LAJM) Sot jepet masa e sigurisë për të arrestuarit e fundjavës, të cilët dyshohet se kanë financuar dhe organizuar dërgimin e
Ky është shteti eksportues më i madh i xhihadistëve në Evropë Suedia është një shtet demokratik e paqësor dhe ka qenë prej kohësh një strehë e sigurt për ata që ikin nga konfliktet.
SHBA: Mund të ketë dhunë pas dënimit të "xhihadistëve" Gjykata e Krimeve të Rënda pritet që së shpejti ti dënojë imamët e vetëshpallur për nxitje të terrorizmit. Ambasada A
Greqia kundërpërgjigjet për kishën në Dhërmi: Akt si ai i xhihadistëve Dita e sotme ka qënë shumë e ngjeshur me reagime dhe kundërpërgjigje pas prishjes së kishës së Shën Thanasit në Dhërmi.
Sulmohen “xhihadistët e internetit” Menjëherë pas fjalimit të kryeministrit britanik, David Cameron, i cili premtoi se vendi i tij do të bëjë më shumë për t
Fëmijët e xhihadistëve "luajnë" me Kallashnikov (FOTO-LAJM) Një xhihadiste grua poston në rrjetet sociale një foto të fëmijës së saj të vogël i cili mban një Kallashnikov AK47. Aq
Ja si janë financuar luftëtarët shqiptarë në Siri Prokuroria e Krimeve të Renda po verifikon të ardhurat e familjarëve të personave të arrestuar si të dyshuar për rekruti
Italia në kërkim të 2 xhihadistëve shqiptarë nga Kosova Një hetim i EULEX dhe prokurorisë së Romës në Itali zbulon skandalin e shitjeve të vizave hyrëse në Itali përmes selisë
DASH: Korrupsioni pengoi arrestimet e xhihadistëve në 2012 Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi raportin vjetor për terrorizmin, duke theksuar se një grup i vogël shqiptarësh