999 rezultate për

xhihadistet

Mediat italiane japin alarmin: Shqiptarët montojnë bomba për xhihadistët Duke iu referuar shpërthimit pak ditë më parë në Tiranë, ku një teknik celulari i plasi mina në dorë ndërkohë që po e mo
Franca: Xhihadistët të përballen me drejtësinë aty ku kapen Pas pothuajse një javë diskutimesh intensive mes qeverive perëndimore mbi fatin e luftëtarëve të huaj që mbahen të ndalu
U kap nga xhihadistët, piloti hero vret veten me granatë (VIDEO) Një pilot rus në Siri në mënyrë dramatike bërtiti:"Kjo është për djemtë tanë!" para se të vriste veten me një granatë pë
Xhihadistët shqiptarë po tentojnë t'i ikin drejtësisë Një i akuzuar për terrorizëm është arrestuar mbrëmë në Aeroportin e Prishtinës. Policia ka ndaluar të riun nga Vitia, me
"Këlyshi ynë hero na la", xhihadistët në zi (FOTO LAJM) Nipi i 12-vjeçarit i organizatorit të 9 shtatorit Osama Bin Laden u vra në një sulm ajror. Nipi, i quajtur Osama si g
Xhihadistët nga Ballkani rikthehen të zhgënjyer nga ‘Kalifati’ i ISIS-it Disa xhihadistë nga Ballkani që shkuan në zonën siriane të konfliktit për të mbështetur Shtetin Islamik thonë se u rikth
FRONTEX: ISIS-i po armatos refugjatët, rrezik sulmesh në Europë Organet greke të rendit po analizojnë me kujdes paralajmërimet e bëra nga Agjencia e Ruajtjes se Kufijve Europiane (FRON
Xhihadistët, 6 shqiptarë ikën në frontet e luftës gjatë shtatorit Pas lajmit se disa shtetas nga Kosova janë nisur drejt fronteve të luftë në Siri apo në Irak, lajmin e ka konfirmuar edh
Ushtria amerikane ironizon xhihadistët "Mund të vraponi, por nuk mund të fshiheni" (VIDEO) Ushtria amerikane ka publikuar një video provokuese ndaj organizatës terroriste të Shtetit të vetëshpallur Islamik ISIS.
"Xhihadistët" e dënuar me 126 vjet burg kërcënojnë gjyqtarët: Do e merrni dënimin UPDATE - Gjykata e Krimeve të Rënda e Tiranës ka shpallur sot vendimin final për 9 personat e akuzuar për nxitje të terr
"Xhihadistët" sërish pa vendim, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës Në Gjykatën e Krimeve të Rënda është zhvilluar sot seanca e radhës për "xhihadistët", të cilët akuzohet se kanë rekrutua
VMRO-ja e Georgievskit: Mos i dënoni shumë "xhihadistët" shqiptar Partia VMRO-Popullore ka reaguar në lidhje me pjesëmarrësit nga Maqedonia që marrin pjesë në luftën e Sirisë, siç thuhet
Arrestohet Fatos Rizvanolli, biznesmeni që financonte xhihadistët kosovarë për në Siri Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin kryesor për financim të grupeve terroriste shqiptare, biznesmenin nga Pe
Xhihadistët e ISIS-it në Shkup? (FOTO LAJM) Korrespondentja e televizionit gjerman RTL, Antonia Rados, ka punuar në hulumtimet mbi xhihadin në Ballkan, në të cilën,
SHËNIM/ Xhihadistët e “Kuq”! Ka marrë dhenë tashmë e-maili i dërguar ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri nga një grup me emrin “Brigadat e Kuqe” (!)
Ambasadori serb në Moskë: Kosova, korridor i hapur për xhihadistët Sipas ambasadorit serb në Rusi, Slavenko Terziç, Kosova mund të jetë një korridor i rrezikshëm për Europën Perëndimore p
Sulmohen “xhihadistët e internetit” Menjëherë pas fjalimit të kryeministrit britanik, David Cameron, i cili premtoi se vendi i tij do të bëjë më shumë për t
ISIS shkatërron një qytet historik në Irak Xhihadistët e ISIS po vazhdojnë me aktet barbare duke shkatërruar monumente historike, dhe duke zhdukur trashëgimi tradi
ISIS shkatërron kishat, zëvendëson kryqin me flamurin e zi (FOTO) Xhihadistët shfaqen në disa pamje të publikuara së fundmi duke rrëzuar kryqet krishtere, dhe duke ngritur flamurin e zi
ISIS kërcënon Italinë: Po mbërrijmë në Romë “ISIS ne Romë dashtë Zoti” – kështu janë shprehur në Twitter grupi i ri i terroristëve. Ky është një kërcënim i ri ndaj