999 rezultate për

xheve

Bashkë në paqe dhe në luftë, 20 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit Sot bëhen 20 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes s
Kompanitë e sigurimeve i rikthehen borxheve, Koçi i paralajmëron nga Kuvendi Edhe pse janë përballë një kërkese të fortë nga Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare për të shlyer detyrimet e prapambetu
Maqedonia fal kamatat e borxheve të vjetra të qytetarëve Ligjet e vjetra që datojnë që prej dy dekadash do të falen. Ka qënë ky njoftimi që ka ardhur nga Zëvendësministri i Drej
Tatimet në "sulm" për arkëtimin e borxheve të biznesit dhe kuponat Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton se zhvilloi ditën e Mërkurë datë 21 mars 2018, mbledhjen e “Komitetit Operac
Haradinaj ndryshon qëndrim, nuk i fal borxhlinjtë e ujit Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka hequr dorë nga falja e borxheve për ambalazhuesit e ujit, shkuan sot Koha Di
Ujësjellësi “Prishtina” ka një njoftim të rëndësishëm për borxhlinjtë! KRU ” Prishtina ” sh.a. njofton të gjithë konsumatorët në zonën e shërbimit, se nga muaji janar 2018 ka filluar me masa
``KRU Prishtina`` kërcënon qytetarët: Paguani ujin përndyshe do të shkyçeni ”Prishtina” sh.a. njofton të gjithë konsumatorët në zonën e shërbimit, se duke filluar nga dita e nesërme, do të fillojë
DAP hap ankandin publik në Maqedoni për mallrat me vlerë Drejtoria për të Ardhura Publike (DAP) do të organizojë një ankand publik, ku do të ofrohen njëzet vetura, furgona, past
I bëhet thirrje prokurorisë të hetojë vendimin e Haradinajn Me 3 tetor 2017, Qeveria e Republikës së Kosovës mori vendim për faljen e borxheve për detyrimet që kanë ambalazhuesit e
Rreth 400 milionë euro borxhe të falura Nga borxhi prej 730 milionë euro ndaj institucioneve shtetërore dhe ndërmarrjeve publike, personat fizikë dhe juridikë,
I jashtëligjshëm vendimi i kryeministrit për faljen e borxheve Vendimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për faljen e borxheve për ambalazhuesit e ujit, të cilët për 18 vjet nuk paguan
ATK-ja tregon borxhet që u falën në Kosovë Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), sot e shpallë të mbyllur afati për faljen e borxheve publike për personat juridik
Sot është dita e fundit për faljen e borxheve Sot përfundon afati për faljen e borxheve publike për personat juridikë dhe fizikë në Kosovë, të akumuluara prej datës 3
ATK-ja zbardh vendimin, ja si të përfitoni nga falja e borxheve të vjetra Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se ka mbetur vetëm edhe pak kohë që qytetarët të përfitojnë nga shlyerja e b
Abramoviç kritikon Conten për merkaton Roman Abramoviç, presidenti i Chelseat i ka komunikuar trajnerit të tij situatën e merkatos. Manjati rus i është dre
Ademi dhe Ejona rrëfehen pas eleminimit: E vërteta e borxheve tona... (FOTO LAJM) Ejona të erdhi keq që përvoja jote në “Big Brother” mbaroi kaq shpejt? Të them të drejtën, nuk e prisja kaq shpejt el
UEFA përjashton për 3 vite nga Championsi skuadrën serbe Skuadra e njohur serbe e Partizanit të Beogradit ka marr një dënim shumë të ashpër nga UEFA për shkak të borxheve të shu
Ndryshon buxheti, qeveria gjen paratë për pensionistët dhe shlyerjen e borxheve Treguesit kryesorë të buxhetit si niveli i të ardhurave, ai i shpenzimeve dhe defiçiti buxhetor, nuk ndryshojnë. Por
Gjermania ultimatum Greqisë: Zbatoni reformat ose largohuni nga Eurozona Ministri gjerman i Financave, Wolfgang Schaeuble, ka paralajmëruar Greqinë që të fillojë zbatimin e reformave nëse dëshi
PDSH premton faljen e borxheve dje amnisti për shqiptarët e dënuar padrejtësisht Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, në një tubim në Çair, u ka premtuar falje të borxheve dhe amnisti