999 rezultate për

xhemajl

Blerim Xhemajli ndërpret kontratën me klubin kinez Futbollisti Blerim Xhemajli, ka ndërprerë kontratën me klubin kinez, Shenzhen. Mesfushori vendosi të mos vazhdojë bas
E gjithë familja në Gjilan e prekur nga COVID 19, mes tyre edhe një fëmijë Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Gjilanit, Selami Xhemajli ka folur për gjendjen e të prekurve me COVID-19. Xhem
Vajza e Xhemajl Mustafës: Ata që dhanë urdhrin për vrasjen e babit tim sot gëzojnë pushtetin Vajza e Xhemajl Mustafës, Beriana Mustafa, ka folur në Frontal të T7, rreth vrasjes së babait të saj Xhemajl Mustafës.Aj
Xhemajli bën golin spektakolar, i jep fitoren Zvicrës (VIDEO) Zvicra e shqiptarëve ka shënuar fitore minimale kundër Greqisë në një miqësore që është zhvilluar në Athinë. Zvicra e
Modelja ironizon futbollistin shqiptar live në emisionin italian Shqiptarja Erjona Sulejmani ishte e ftuar në emisionin e Luciana Litizzetto të titulluar “C’è Posta Per Te”. Gjatë tr
Dikur në burg ndërsa sot festojnë ditëlindje Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, nën tingujt e këngëve patriotike po e feston ditëlindjën e 53. Ai zgjodhi që çastet f
Erjona i rikthehet ndarjes me Blerim Xhemajlin: E lashë unë Modelja Erjona Sulejmani dhe futbollisti Blerim Xhamajli pak kohë më parë i dhanë fund martesës së tyre, edhe pse janë p
Isa Mustafa shpreson për drejtësi te Gjykata Speciale Për 17 vjetorin e vrasjes së Xhemajl Mustafës në fshatin Llamnik të Podujevës bënë homazhe strukturat udhëheqëse të LDK-
Edhe sot u emërua një zv.ministër, është nga Drenica Kryetari i Degës së NISMA-s për Kosovën në Drenas, Isa Xhemajlaj që nga sot është në postin e zv/ministrit. Xhemajlaj
Ramiz Lladrovci s'e vë në dyshim Drenasin, ja sa vota ka deri më tani Ramiz Lladrovci duket se po e fiton që në raundin e parë komunën e Drenasit duke marrë aktualisht 61.67 për qind të vota
Kosovarja largohet nga partia suedeze se nuk i respektonin mirë femrat Politikanja suedeze me prejardhje nga Kosova, Tina Xhemajli, e cila është anëtare dhe nënkryetare e Këshillit Bashkiak n
Ish-kryetari i komunës dëshmon në gjygj për Limajn Ish-kryetari i Komunës së Ferizajt, Bajrush Xhemajli, ka dhënë dëshminë e tij në gjykimin ndaj Fatmir Limajt dhe të tjer
Dënohet ish-drejtoresha e Drenasit Ish-drejtoresha e Inspektoratit Komunal të Drenasit, Hyrije Xhemajlaj- Thaçi dhe Halim Vrellaku, i cili më parë kryente
I riu nga Podujeva vdes duke i hapur varrin kushëririt të tij Dy vdekje të njëpasnjëshme kanë ndodhur brenda ditës, në fshatin Dobratin të komunës së Podujevës. Xhemajl Xhemajli, 33
"Nisma nuk ekziston më, ja si forca e bën fuqinë" Komisioni Qendror Zgjedhor, në konferencën e fundit të saj shpalli rezultatet preliminare të raundit të dytë të zgjedhje
Nisma dhe Drenori nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për Drenas Kandidati i "Nismës për Kosovën", Isa Xhemajlaj, ka arritur marrëveshjen për koalicion me ish-kandidatin e pavarur për k
Xhemajlaj i bindur për fitoren në balotazh Kandidati i "Nismës për Kosovën" për kryetar të Komunës së Drenasit, Isa Xhemajlaj, është i bindur për fitoren e tij në
Arrestohet Fadil Xhemajli, detyroi votuesit të fotografonin votën Manaxheri i një vendvotimi në Abri të Epërme, Fadil Xhemajli nga Nisma për Kosovën, është arrestuar. Xhemajli është
Fatmir Limaj: Kosova ka nevojë për zhvillim dhe jo për përçarje Fatmir Limaj, lideri i Nismës për Kosovën, ka deklaruar se Kosova ka nevojë për të vërtetën dhe për mashtrim, ndërsa Dre
Zyrtare/ Xhemajli kthehet në Serinë A Galatasaray ka njoftuar se mesfushori Blerim Xhemajli i është bashkuar skuadrës së Serie A, Bologna. Dzemaili vitin e