999 rezultate për

xhandarmerise

Rasti Bytyçi: Dëshmitarët “kishin frikë” të paraqisnin prova kundër ish-komandantit të xhandarmërisë serbe “Dëshmitarët që kanë pasur njohuri për vrasjen e vëllezërve Bytyçi kanë qenë shumë të frikësuar për të ofruar dëshmi kun
Në këtë fshat xhandarët serbë patrullojnë lirshëm, ku është FAK? Gjendet brenda territorit të Kosovës, por banorët po terrorizohen nga patrullimet e xhandarmërisë serbe. Karaçeva, fs
Rrëfehet dëshmitari serb për vrasjen e vëllezërve Bytyçi Një i ri nga Serbia që i qëlloi të jetë prezent në një nga vrasjet më të përfolura gjatë pasluftës, ka rrëfyer në detaje
PROTESTA/ Basha premton krijimin e Xhandarmërisë Kombëtare Protesta e opozitës ditën e sotme është në ditën e 12-të të saj, gjatë ditës kryedemokrati Basha foli sërish në emër të
Ish-kreu i xhandarmërisë serbe ka frikë nga shqiptarët Ish-komandanti xhandarmërisë serbe, gjenerali Bratislav Dikiç, i akuzuar për gjakderdhje në Mal të Zi, po mbahet në burg
Mali i Zi arreston ish-shefin e xhandarmërisë serbe, planifikoi sulm terrorist Ish-shefi i xhandarmërisë serbe Bratisllav Dikiç, dhe një grup i përbërë nga 15 anëtarë, janë arrestuar mbrëmë, një natë
Shqiptarët e Preshevës kërkojnë reduktimin e forcave të xhandarmërisë Nënkryetari i Komunës së Preshevës, Xhelal Mehmeti, e përshkruan gjendjen e sigurisë në Luginë, e veçanërisht në Komunën
Rrëzohet helikopteri në Francë, 4 të vdekur Një helikopter i xhandarmërisë franceze u rrëzua ditën e djeshme në pjesën jugperëndimore të Francës, në vargun malor të
Tahiri: Brukselit i kam thënë se xhandarmëria serbe hyn në Kosovë Kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri shprehet se ka folur në Bruksel edhe për ndërhyrjen e xh
Karaqeva proteston: Stop xhandarmërisë serbe Rreth 3.200 banorë të Karaqevës kanë mbajtur një protestë paqësore në mbrojtje të kufijve kombëtare dhe kundër ndërhyrje
Vuçiç i quan shqiptarët "banditë", jep autorizime për policinë serbe Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sapo është kthyer nga Berlini, menjëherë ka vizituar bazën e xhandarmërisë ser
Ky është polici serb i vrarë në kufirin Kosovë - Serbi Polici serb, Stevan Sindelic (30), anëtar i xhandarmërisë, i cili vdiq në Akademinë Mjekësore Ushtarake në Beograd, isht
Xhandarmëria serbe vërshon drejt vendbanimeve shqiptare Banorët e fshatrave shqiptare në brezin kuifitar Serbi-Kosvë (Tërpeze, Çarr dhe Mucibabë) të cilat janë jo larg Bujanoci
Shqiptari nga Kosova: Bëra mirë që e vrava xhandarin turk ​Një nga të akuzuarit për sulmet kundër xhandarmërisë turke, në gjykatë në nuk ka shfaqur asnjë pendim për sulmin
Fotoja e Marubit, Policia e Shtetit nga 1913 e deri më sot Veli Haklaj Në historinë mijëravjeçare të popullit tonë, koncepti i sigurisë ka qenë një prej sfidave më të mëdha të ek
Automatiku i xhandarëve serb në gjoksin e 84-vjeçarit kosovar Dy qytetarë të Kosovës teksa kanë shkuar në mal për të prerë dru janë përballur me pjesëtarë të xhandarmërisë serbe, të
Terrori i xhandarmërisë serbe “shpërngul” karaçevasit Banorët e Karaçevës, në kufi me Serbinë kanë nisur t’i shesin bagëtitë, dhe të braktisin shtëpitë. Xhandarmëria serbe sa
Policia e Kosovës i kundërpërgjigjet xhandarmërisë serbe (FOTO-LAJM) Policia kufitare e Kosovës ka shtuar patrullimet pas paraqitjes së xhandarmërisë serbe në fshatin Karaçevë të Kamenicës.
Xhandarmëria serbe futet në territorin e Kosovës Tre motorë me pjesëtare të xhandarmërisë serbe janë futur të premten në brendësi të territorit të Kosovës në vendin e qu
Komandanti i xhandarmerisë serbe në veri të Mitrovicës Komandant i xhandarmerisë serbe Bratisllav Dikiq së bashkë me Aleksandër Vulinin kanë vizituar sot veriun e Mitrovicës.