999 rezultate për

xhandari

DOSSIER/ Si u kap xhandari duke përdhunuar partizanen tek Rr.Kavajes Të vlerësosh kontributet njerëzore për këdo që ka sakrifikuar për lirinë, pavarësinë dhe aspiratat demokratike është det
Vdes xhandari serb që u plagos në kufi me Kosovën Pjesëtari i xhandarmërisë serbe, Stevan Singjeliç, që sot u plagos në Kurshumli, shumë pranë kufirit me Kosovën, raporto
Shqiptari nga Kosova: Bëra mirë që e vrava xhandarin turk ​Një nga të akuzuarit për sulmet kundër xhandarmërisë turke, në gjykatë në nuk ka shfaqur asnjë pendim për sulmin
Xhandari i Ballkanit perseri gjunjezon Shqiperine nga Valon KurtishiQeveria shqiptare detyrohet të japë okejin për dy varreza fantazmë greke në S